| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Północ

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Północ

Krajobraz
 
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1617następna
Zorro
 
+1 głosów:1
Czwarty próg wodny na strumieniu Arkonka. Jest założony obiekt.
2025-02-28 00:00:54 (rok temu)
Dana
 
Przy jakiej ulicy stoją budynki z pierwszego planu? Przetrwały?
2026-02-12 10:52:46 (4 miesiące temu)
Kajordzak2
 
+2 głosów:2
do Dana : Fragment budynku po prawej stronie to dyrekcja huty - nie istnieje, ale zdaje się schody przetrwały? Budynek centralny także pełnił istotną funkcję dla huty ...

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2026-02-12 11:41:23 (4 miesiące temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do Kajordzak2: Dziękuję, na niektórych zdjęciach dałam notkę na budynku dyrekcji.
2026-02-12 12:26:08 (4 miesiące temu)
do Dana : The fota ciekawa, bo potwierdza powojenne istnienie ważnych historycznie budynków ?! Niedawno, w zeszłym roku byłem na FP zaangażowany w ich lokalizację, stąd mój odzew - "rzut beretem" z Prawobrzeża ...
2026-02-12 16:49:18 (4 miesiące temu)
Dana
 
do Kajordzak2: Z powyższego zdjęcia wynika, że budynek dyrekcji istniał jeszcze w latach 50. XX w.. Czy wiadomo kiedy i dlaczego został unicestwiony?
2026-02-12 16:53:43 (4 miesiące temu)
do Dana : Może wiadomo, ale nie tutaj ani mi nie wiadomo ... ciekawi mnie to, ale umiarkowanie ...
2026-02-12 17:07:44 (4 miesiące temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Ponieważ nie ma jeszcze starych zdjęć tej pętli, to przynajmniej opowiem. Na lewo od toru była kiedyś normalna brukowana część jezdni, ruch był tu dwukierunkowy, a tor biegł samym środkiem. Jezdnia nie sięgała tak daleko w prawo jak obecnie. Podczas przebudowy pętli (a w zasadzie całego odcinka od al. Wyzwolenia do dworca Niebuszewo) około roku 1976 wybudowano wysepkę dla pasażerów, prawa część jezdni wgryzła się w kolejowe i przedszkolne ogródeczki, lewą zamieniono na trawnik i wprowadzono ruch jednokierunkowy.
2017-05-10 21:19:21 (9 lat temu)
Jazzek
 
Okres przebudowy pętli i torów do al. Wyzwolenia można uściślić na podstawie filmu - w pierwszych minutach widać tramwaj linii 2 z kierunkiem "Las Arkoński". Jednak rok 1979 wydaje mi się zbyt późny. Niestety, swiatowy.org nie zawiera żadnej informacji na temat tej przebudowy.
2026-06-15 10:34:50 (12 dni temu)
WW
 
+1 głosów:1
Sądząc po rozmiarach budynku, spółdzielnia musiała zatrudniać kilkaset osób :)
2013-03-09 10:45:09 (13 lat temu)
do WW: Zbudowała połowę budynków północnego Szczecina. Różnorodność budowli też godna naśladownictwa.
2013-03-09 12:02:22 (13 lat temu)
M.G.
 
+2 głosów:2
Pracowałem w S.M. "Wspólny Dom " w latach 1990-95 - do spółdzielni należały wyłącznie pomieszczenia na I i część na II piętrze. Reszta to Nadodrzańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i jakieś inne, mniejsze firmy wynajmujące pomieszczenia biurowe. Parter - sklep spożywczy i mięsny, później przekształcony w lokal gastronomiczny.
2020-02-20 18:45:46 (6 lat temu)
Jazzek
 
Zmieniłem datę budowy, była 1985, a już wcześniej przechodziłem obok 4 lata w drodze do V LO.
2025-03-17 12:58:54 (rok temu)
Zorro
 
Jak się obudzi tutejszy "szeryf", to niech wprowadzi aktualny stan własnościowy. Trzy obiekty należą do nowej szkoły dla bogatych.
2025-03-11 23:13:35 (rok temu)
do Zorro: A dokładniej co to za szkoła to nie wiadomo?
2025-03-11 23:34:28 (rok temu)
Zorro
 
do Jarosław Dubowski: Warto przejrzeć komentarze obiektu.
2025-03-12 01:24:40 (rok temu)
Kluskaszczecińska
 
+1 głosów:1
kiedyś na sedinie pojawiło się zdjęcie z wciagnięciem nowego krzyża na hełm wieży datowane na 12 IV 1934, patrząc na to zdjęcie oraz inne datowałbym je na okres po 1934.
2022-03-06 16:48:17 (4 lata temu)
2023-06-12 10:40:30 (3 lata temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
To zdjęcie kościoła w Szczecinie też prawdopodobnie nie pochodzi ze źródła "12 Sängerbundfest ...", ale nie jestem w stanie tego zweryfikować.
2026-03-23 22:39:21 (3 miesiące temu)
do Ismena: Nie znam takiej publikacji. Może odnajdę swoje źródło (po 13 latach).
2026-03-23 23:09:10 (3 miesiące temu)
Ismena
 
do Mariusz Brzeziński: Przypadkiem zauważyłam, że dwa zdjęcia nie pasują do tego źródła, to powyższe i kolorowa widokówka z Białegostoku . Może po prostu podmienić na to, które podpowiedział Dzwiedz i podać to nowe źródło.
2026-03-24 20:51:21 (3 miesiące temu)
Zorro
 
+1 głosów:1
Zapowiedziane wyburzenie w 2025 roku.
2025-03-03 22:22:29 (rok temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Zorro: Konserwator zabytków w Szczecinie pozwala burzyć takie 150-letnie budynki? Trudno uwierzyć.
2025-03-03 23:42:41 (rok temu)
Jazzek
 
do Zorro: A może chodzi tylko o oficynę? Były parę tygodni temu szumne zapowiedzi, że plan zagospodarowania się zmienia, żeby chronić ten ciąg kamienic.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-03-04 09:42:46 (rok temu)
2025-03-04 13:50:20 (rok temu)
Jazzek
 
do nyskadolniak: Skończy się kompromisem, kamienice się wyburzy albo same się posypią, a parkingu też nie będzie, chyba że w postaci klepiska.
2025-03-04 15:27:18 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
do Jazzek: A cóż to za pesymizm przy dzisiejszym śledziku?! ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-03-04 16:57:29 (rok temu)
WW
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Różnice regionalne w kraju wciąż znaczne jednak. Artykuł z pewnym żalem pisze o tym, że jednak zrezygnowano z rozbiórki kamienic. Np. w Warszawie sam pomysł wyburzenia zespołu pięciu XIX-wiecznych kamienic wzbudziłby koszmarną awanturę, a konserwator, który by wydał na to zgodę, pewnie zostałby zmuszony do dymisji.
2025-03-05 00:12:10 (rok temu)
do WW: To naturalne - 2/3 lewobrzeżnego Szczecina to przedwojenne budownictwo, które przez kilkadziesiąt lat po wojnie pozostawało w iście opłakanym stanie, a i do dziś spore połacie Śródmieścia i Niebuszewa (na zdjęciu) nie za wiele się zmieniły.
2025-03-05 00:55:54 (rok temu)
Bea Pie
 
+3 głosów:3
Wzniesiony przez szewca, Carl Wilhelm August Schultz i jego żony Pauline, we wsi Nemitz/ Niemierzyn. W obecnym stanie jest to połowa domu oryginalnie zbudowanego.
2025-08-22 12:23:21 (10 miesięcy temu)
Bea Pie
 
+3 głosów:3
Rok budowy około 1877. Własność Friedrich Schütze, właściciela firmy z lodem 'Central Eisenwerk' w Stettin’ie. Jedyna zabudowa po całym kompleksie ( magazyny lodu, domy gospodarcze, drugi domek, lodziarnia) po firmie ' Frühezez Eisenwerk' syna, Adolf Schütze i jego żony Albertine. Dom z oryginalnymi drzwiami, schodami, witrażami w świetliku, stoi nietypowe jak na dzisiaj- krzywo, ale oryginalnie do przebiegu drogi wsi Nemitz- Niemierzyna.
2025-08-22 12:19:06 (10 miesięcy temu)
simi
 
+4 głosów:4
W tym domu urodziłem się w 1955 roku - obecnie ul. Nad Odrą 113
2015-01-06 11:38:07 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do simi: Podziękowania za identyfikację.
2015-01-06 11:46:44 (11 lat temu)
Zainteresowanych tym, jak wygląda to miejsce obecnie zapraszam na swojego bloga:
2018-12-17 14:11:24 (7 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Fotopies;)
2020-02-13 07:30:48 (6 lat temu)
Soravia
 
+1 głosów:1
Wymiana
2025-03-15 23:20:19 (rok temu)
162 Dyskusji (ostatnia 12 dni temu)
Dzielnica Północ - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet