| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Śródmieście

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Śródmieście

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...109110następna
Jazzek
 
+2 głosów:2
Ponieważ nie ma jeszcze starych zdjęć tej pętli, to przynajmniej opowiem. Na lewo od toru była kiedyś normalna brukowana część jezdni, ruch był tu dwukierunkowy, a tor biegł samym środkiem. Jezdnia nie sięgała tak daleko w prawo jak obecnie. Podczas przebudowy pętli (a w zasadzie całego odcinka od al. Wyzwolenia do dworca Niebuszewo) około roku 1976 wybudowano wysepkę dla pasażerów, prawa część jezdni wgryzła się w kolejowe i przedszkolne ogródeczki, lewą zamieniono na trawnik i wprowadzono ruch jednokierunkowy.
2017-05-10 21:19:21 (9 lat temu)
Jazzek
 
Okres przebudowy pętli i torów do al. Wyzwolenia można uściślić na podstawie filmu - w pierwszych minutach widać tramwaj linii 2 z kierunkiem "Las Arkoński". Jednak rok 1979 wydaje mi się zbyt późny. Niestety, swiatowy.org nie zawiera żadnej informacji na temat tej przebudowy.
2026-06-15 10:34:50 (12 dni temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Widziałam z datownikiem z 17.04.1902
2025-11-26 17:42:30 (7 miesięcy temu)
PEŻ
 
2013-05-02 22:27:11 (13 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
Świetne zdjęcie, ale i przygnębiające. Urbaniści PRL musieli być dumni z tego, z jaką lekkością ukształtowali oś widokową przy wjeździe do miasta. Prawda jest niestety taka, że nieodwracalnie zamordowano przedwojenne centrum handlowe Szczecina, zamieniając je w pustynię.
2013-05-02 23:48:04 (13 lat temu)
Przed rokiem 1985. Brak iglic na wieżyczkach.
2013-08-01 01:44:18 (12 lat temu)
A gdzie tam zdjęcie z lat 1986-87. To najpóźniej 1979.
2013-08-01 11:19:09 (12 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Tu potrzebna jest korekta datowania. Nie 1976, a 1975.
2026-06-15 21:36:57 (12 dni temu)
mar
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Moje poszło do kubełka.
2013-05-02 22:47:04 (13 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Dzięki za zwrócenie uwagi. Kolejny przykład powielania przez KAW starych zdjęć, i oznaczania ich jako pierwszego wydania z lat 80.
2013-08-01 12:05:47 (12 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do PEŻ: To w sumie nie takie dziwne - w każdym razie nie jest to "wynalazek" KAW-u :) Jednak rok 1975 wydaje mi się zbyt wczesny. Katedra przechodziła wówczas odbudowę dachu nad nawą główną. 1976 byłby słuszniejszy, dach był wtedy już ukończony, ale działali przy wikarówce.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2013-08-01 12:24:16 (12 lat temu)
yani
 
do mirekjot:
Skorygowane.
2026-06-15 21:51:48 (12 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Mariuszu, to było najkrócej trwające poszukiwanie starej kamienicy - do szukarki w Szczecinie wpisałam za pierwszym razem jedynie "kamienica 31" i bingo !!! Wychodzi, że to Ty założyłeś obiekt, dzięki :)
2025-11-26 18:56:05 (7 miesięcy temu)
Najlepiej datować ten widok na 1976.
2020-04-19 19:00:37 (6 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Wymiana na szerszy kadr.
2026-06-14 08:04:55 (13 dni temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Tu potrzebna jest korekta datowania. Nie 1976 rok, a 1975.
2026-06-15 21:34:48 (12 dni temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
do da signa: Zmiana kontrastu.
2026-06-17 14:04:07 (10 dni temu)
yani
 
do mirekjot:
Skorygowane.
2026-06-15 21:53:55 (12 dni temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Zdaje się, że wszystkie uwiecznione w tym podobiekcie artefakty zniknęły, można zmienić status.
2026-02-20 11:41:53 (4 miesiące temu)
do Jazzek: Zgadza się. Coś je wcięło.
2026-02-21 00:51:50 (4 miesiące temu)
do Jazzek: Pamiętam autokary z więźniami zwożonymi tamże do budowy Trasy ...
2026-02-21 09:44:58 (4 miesiące temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Widoczny tu ostatni w szeregu segment nr 12 wyburzono w 1931 roku, aby poszerzyc wjazd w ulice Grosse Domstr. (Farna).
2018-02-07 17:14:57 (8 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
To druga połowa lat 20-ych (samochód).
2026-02-07 14:14:09 (4 miesiące temu)
To widok na pl. Tobrucki, z miejsca, w którym obecnie znajduje się budynek dworca autobusowego PKS. Za drzewami na wprost resztki dawnej fontanny Sediny, zastapionej przez "dumną" kotwicę. W dali wieża obecnego PUMu.
2014-02-03 13:36:28 (12 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Pl. Grodnicki na pierwszym planie, pl. Tobrucki na drugim
2025-06-17 17:02:18 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
1963-1964, autor S. Arczyński
2026-01-12 19:33:51 (5 miesięcy temu)
Hauka
 
Widoczny jest budynek Gebrüder Horst Große Wollweberstraße 20-22 chyba jeszcze w budowie więc był by to 1930 rok.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2021-02-24 15:06:48 (5 lat temu)
Hauka
 
+1 głosów:1
Ja bym zostawił datowanie na 1930, po powiększeniu przy Horstcie ewidentnie mamy rusztowania
2021-02-24 18:17:51 (5 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Przypisałam dodatkowo do zdjęć lotniczych.
2025-12-02 16:08:27 (6 miesięcy temu)
do Hauka: To całkiem prawdopodobne - Haus Ponath też jakby gotowy,
2021-02-24 15:44:14 (5 lat temu)
1096 Dyskusji (ostatnia 10 dni temu)
Dzielnica Śródmieście - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet