| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Plac PKS

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Dana
 
+2 głosów:2
Stempel 22.02.1913
2022-10-29 19:11:46 (3 lata temu)
TW40
 
do Dana : Dzięki za info!
2022-10-29 23:10:54 (3 lata temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
No jeleniogórzanie, gdzie to może być ?
2018-06-28 16:31:47 (7 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Pawilon na Zabobrzu wtedy nie istniał, pawilon w stylu PRL-u, tabliczka info. dla turystów o naprawie "sprzęty turystycznego" pozwala domniemywać że stał (stoi?) gdzieś przy głównej trasie komunikacyjnej, deptaku.Kamienny, granitowy fragment trzymający ogrodzenie to niemiecka robota z dołączonym ogrodzeniem z epoki kiedy robiono to zdjęcie, sprawdziłem wspomagając się GSV pawilony jaki pozostały ( nie wiele) na Transportowej i Ptasiej, nie pasują, ?Bardzo ciekawy przypadek.
2018-06-29 10:54:22 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Wrzuciłem pozostałe dwa zdjęcia niezidentyfikowanego tryptyku, strona lewa i prawa kadru:

2018-07-09 19:14:37 (7 lat temu)
Zastanawia mnie to towarzystwo na zdjeciu. Młody podporucznik, w stroju galowym. Z całą rodziną. Może to tuz po promocji. Gdzie jest najbliższa szkoła oficerska?
2019-05-09 08:49:10 (7 lat temu)
Dagmara
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Nieistniejący pawilon koło dawnego kina Marysieńka na 1 Maja?
2018-06-28 21:28:03 (7 lat temu)
do Dagmara: Ta ławka mi tam nie pasuje i niewidać dawnego kina Marysieńki.
2018-06-29 09:36:59 (7 lat temu)
Jazzek
 
do Dariusz Łukasik: Może na targowisku, ten pawilon po prawej?
2018-06-29 12:40:47 (7 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Nie, tzw. rynek, targowisko uruchomiono na tym placu gdzieś w 1973 - 75 roku, po przeniesieniu go z ulicy "Obrońców Pokoju", tu mamy 10 lat wcześniej, najbliżej z podobnych to: Pawilon jest po dużym remoncie, ja go pamiętam jeszcze sprzed, wyglądał podobnie, a informacja dla turystów mogła być, bo w pobliżu jest stacja kolejowa "Jelenia Góra Zachodnia na trasie do Szklarskiej Poręby, w ścisłym centrum Jeleniej Góry nic podobnego nie ma, drugi podobny, post- perelowski pawilon to: Więcej nie ma, chyba że to nie pawilon, tylko dobudówka np. do kamienicy, szukamy dalej.
2018-06-29 12:49:59 (7 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Zdecydowanie nie targowisko, ani pawilon przy Marysieńce, choć mogą być takie skojarzenia.
Z tego co ustaliłem z jedną z osób ze zdjęcia ( niestety minęło ponad 50 lat, a nie jest ona z JG) - to raczej w grę wchodzą okolice centrum, ewentualnie dojście z centrum w okolice szkoły oficerskiej na Grunwaldzkiej.
Dotarłem do jeszcze dwóch zdjęć z tego momentu i tego miejsca, niestety one również nie rozwiązują zagadki, a nie mam teraz technicznej możliwości aby je wrzucić.
Na jednym kadr jest trochę w lewo, a na drugim trochę w prawo.
Po lewej widać chodnik i asfalt ulicy biegnącej równolegle do szczytowej ściany pawilonu i kawałek ściany budynku.
Po prawej kończą się okna i pawilon przechodzi jakby w wiatę z kwadratowym słupem.
W bardzo wąskim pasie na zdjęciu ponad pawilonem widać okna co najmniej 2 piętrowej kamienicy, w odległości ok 20 m za nim.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2018-06-29 13:05:03 (7 lat temu)
do fantom: Te usługi "dla turystów"- to wskazuje na ścisłe centrum lub jakiś główny szlak komunik.- pieszy, a jak myślisz, co mogło być w tym miejscu przed wybudowaniem "Pewexu", ja pamiętam go jak już "stoi", ca od 1975 r. a co było tu przed nim, ewentualnie mógł być przebudowany.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2018-06-29 13:11:28 (7 lat temu)
fantom
 
do Dariusz Łukasik: Zupełnie nie mam w pamięci tego miejsca przed wybudowaniem pawilonu Pewexu. Mam wrażenie że był on tam od zawsze, chociaż wcześniej mały Pewex -kiosk był chyba tylko w hotelu Europa na 1 Maja.
2018-06-29 13:17:14 (7 lat temu)
do fantom: To mógł być ten pewex. po lewej stronie na dole widac pozostałości identycznej elewacji jak na tych zdjeciach niezidentyfikowanych.
2019-05-08 23:10:28 (7 lat temu)
do fantom: czy tutaj tez widac ten Pewex ? Wydaje się,ze na całej ścianie ejst dawna elewacja.
2019-05-08 23:18:15 (7 lat temu)
TW40
 
do fantom: Tryptyk? - - przypisanie niepewne...
2019-05-09 00:36:26 (7 lat temu)
fantom
 
do da signa: Ale to się okazała dziś Szklarska Poręba ;)
2019-05-08 23:15:09 (7 lat temu)
do fantom: Hm..jakoś mi sie tamten budynek bardziej podoba :)
2019-05-08 23:27:14 (7 lat temu)
do TW40: Nieźle;)
2019-05-09 01:16:02 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do da signa: W JG.
2019-05-09 08:55:39 (7 lat temu)
Przejżałem pół Jelonki i nie mam już pomysłów, gdzie to było. Tylko ten metalowy płot niedaje mi spokoju, gdzieś już go widziałem.
2018-07-09 23:29:00 (7 lat temu)
Jazzek
 
do antypuszka©: Przynajmniej widać, że jest to na rogu/zakręcie ulicy.
2018-07-10 10:57:53 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do antypuszka©: To przejrzyj jeszcze pozostałe pół ;-)
2018-07-10 12:05:53 (7 lat temu)
TW40
 
2019-05-09 00:41:42 (7 lat temu)
TW40
 
do TW40: Albo (wymieniono okna ale pierwotnie miał takie same).
2019-05-09 00:54:31 (7 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Tablica rejestracyjna 1956+.
2025-12-24 14:38:38 (6 miesięcy temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Matko....ex prezydent Duda w bereciku z antenką.
2025-12-24 15:18:06 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do nyskadolniak: A jeżeli z tyłu skuter Osa, to 1959+
2025-12-24 15:16:45 (6 miesięcy temu)
TW40
 
Wspaniałe zdjęcie! Proszę o jeszcze ;-)!
2020-01-11 12:19:43 (6 lat temu)
Mirek Cholewiński
 
+1 głosów:1
Wróciłem po 10 latach do zeskanowanych negatywów, wtedy nie każdy kadr był zapisywany. W kolejce czeka Bolesławiec Lubań i okolice jelonki.
2020-01-13 11:33:35 (6 lat temu)
Hellrid
 
Dziwny ten Karpacz na tych 3 zdjęciach, ani jedno nie jestem w stanie dopasować - zawsze liczy się pierwsze skojarzenie - wszystkie sprawdziłem. Szklarskiej nie znam wizualnie - jest to jedyne miasto z pogranicza, które swoim rozrzuceniem mnie zmogło i nigdy go nie przerobiłem :), Może Teresa coś podpowie, chyba że to w ogóle Świeradów.
2020-01-27 20:15:16 (6 lat temu)
do Hellrid: dobra ten już mam - 1 Maja 3 w Szklarskiej reszte przenosze do NN tam.
2020-01-27 20:32:05 (6 lat temu)
TW40
 
do fantom: Wspaniałości! Przypisałam gdzie trzeba.
2020-04-26 23:07:14 (6 lat temu)
fantom
 
Raczej gdzieś w Sudetach.
2020-05-13 22:30:46 (6 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
Szklarska ;-) Przypisuję!
2020-05-14 13:32:04 (6 lat temu)
ylooC
 
do TW40: Dziękuję!
2020-05-14 14:23:53 (6 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
W centrum kadru budynek nr 3
2021-07-08 19:41:39 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Podpowiedź z lewej 1 Maja 3 ;-)
2022-08-28 14:31:53 (3 lata temu)
atom
 
do ZPKSoft: Dzięki za pomoc, uzupełniłem wszystko. Nie znam Szklarskiej Poręby - a może warto się tam wybrać na wycieczkę fotograficzną?
2022-08-28 19:03:50 (3 lata temu)
17 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Pawilon przy 1 Maja 5
Pawilon przy 1 Maja 5.
1905
-
1918
1905
-
1920
1910
-
1924
1918
-
1935
1925
-
1935
1928
-
1936
1928
-
1936
1932
-
1938
3
1939
1932
-
1961
1932
-
1961
Plac PKS - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet