| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Centrum
ul. 3 Maja
ul. 9 Listopada
ul. Asnyka
ul. Bema
ul. Brody Andrzeja
ul. Błaszczyka Jana
ul. Cholewy Jana
ul. Cieszyńska
ul. Daszyńskiego Ignacego
ul. Dworcowa
ul. Dąbrowskiego
ul. Fabryczna
ul. Gałczyńskiego Konstantego Ildefonsa
ul. Grażyny
ul. Grażyńskiego Michała
ul. Hutnicza
ul. Jana Cholewy
ul. Kasprowicza
ul. Katowicka II
ul. Katowicka II
ul. Kochanowskiego Jana
ul. Kojzara Ludwika, ks.
ul. Konopnickiej Marii
ul. Kotschego Karola, ks.
ul. Kościelna
ul. Krzywa
ul. Kuźnicza
ul. Legionów
ul. Lipowczana Pawła
ul. Mickiewicza Adama
ul. Miedziana
ul. Myśliwska
ul. Ogrodowa
ul. Pana Tadeusza
ul. Parkowa
ul. Partyzantów
ul. Piękna
ul. Polna
ul. Reja Mikołaja
ul. Rynek
ul. Sikorskiego Władysława, gen.
ul. Skalica
ul. Skłodowskiej-Curie Marii
ul. Sportowa
ul. Spółdzielcza
ul. Srebrna
ul. Staffa Leopolda
ul. Stalmacha Pawła
ul. Stawowa
ul. Strażacka
ul. Szczepańskiego Jana, prof.
ul. Słoneczna
ul. Tartaczna
ul. Traugutta Romualda
ul. Tuwima Juliana
ul. Wantuły Jana
ul. Wałowa
ul. Wierzbowa
ul. Wybickiego Józefa
ul. Zielona
ul. Złota

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Centrum

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...7172następna
Dana
 
+4 głosów:4
Podmiana
2025-12-06 11:28:26 (6 miesięcy temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
Dziś, 13 lutego 2026 r. budynek został wyburzony. Co powstanie w jego miejsce, tego nie wiem. Niestety, nie udało mi się udokumentować rozbiórki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-02-13 20:01:58 (4 miesiące temu)
stoik
 
do paulus60: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-13 21:31:07 (4 miesiące temu)
stoik
 
ciekawa seria. a wiecie, ze jak usuwam swoje komentarze to mi obniża ranking. zapomniałem wspomnieć, że mi nie zależy na rankingu :) w sensie żeby Fotopolska wróciła do swoich początków... Ja byłem później. Ale sami założyciele.... A sama idea jest i była taka. żeby dokumentować zmieniającą się rzeczywistość Nic więcej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-01-08 19:38:17 (5 miesięcy temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Czy ktoś potrafi odnaleźć komentarz, który psuje układ całej strony ?
2026-01-08 19:46:22 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do Desperado: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-08 19:48:23 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do Desperado: Ja nie jestem tym kimś. Może istnieje taki Ktoś kto się nami bawi. Nie mam informacji na ten temat i to za a ch.. i pod tajemnicą najświętszej spowiedzi. ktoś robi coś. tu już tak dość dosadnie zacytuj rozmowę dr Watsona z Sherlockiem Holmesem. Co jeśli odrzucimy absurdy itd. Wiadomo że prawda zawsze się obroni, oby nie za późno.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-01-08 19:54:40 (5 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
do Desperado:
To chyba stoik nabroił. Wkleił długi link jako powód usunięcia komentarza, tu:

Może Neo coś z tym zrobi?
2026-01-08 23:39:32 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do yani: może znowu wpadłem w słowotok, a potem usunąłem :) Nie róbmy afery. Polak mądry po szkodzie.
2026-01-09 15:29:19 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do stoik:
Na przyszłość - nie wklejaj linków jako powód usunięcia komentarza, proszę.
2026-01-09 15:56:28 (5 miesięcy temu)
paulus60
 
+4 głosów:4
Dziś w obiekcie na parterze mieści się spożywczy Euro Sklep. Po Tesco od dawna nie ma śladu. Edytowałem nazwę obiektu.
Na piętrach budynku funkcjonują: "USK Nieruchomości Urszula Kubista", "Studio Kosmetyczne Aneta Silvestri & Head Spa" oraz "Studio Kadr Fotografia i Film".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-02-08 10:41:49 (4 miesiące temu)
czesil
 
Ustroniacy, czemu nie założycie sobie obiekt kładki? Macie tylko jeden taki zbiorowy obiekt, gdzie są wszystkie kładki, ale to trochę bez sensu.
2018-08-29 21:51:51 (7 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Taki obiekt wystarczy. To nie Cieszyn, gdzie były drewniane kładki jakiegoś Kametza, taka, siaka, przepustkowa. Tu nie było tego dużo, a tym bardziej zdjęć.
2018-08-29 22:17:17 (7 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Ale macie całkiem sporo zdjęć z Zameczkiem właśnie. Aż się prosi :-)
2018-08-29 22:19:24 (7 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Jest przecież założony obiekt "Zameczek". Jakoś nie rozumiem, o co Ci chodzi :-)
2018-08-29 22:23:17 (7 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Zameczku tak, ale sąsiedniej kładki już nie. Więc jeśli założylibyście taki obiekt to nie byłby pusty. Pewnie i tak z czasem będą się pojawiać następne zdjęcia.
2018-08-29 22:25:46 (7 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
do czesil: Problem w tym, że ta kładka przy "Zameczku" nie miała jednego stałego miejsca, gdyż ciągle ją niszczyły powodzie. Budowano więc kolejną, ale nie wiadomo kiedy, co, gdzie, jak... Temat do zbadania w przyszłości.
2018-08-29 22:31:18 (7 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Podmiana na bardziej ostre, zmiana źródła
2026-06-23 07:25:59 (5 dni temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Drogi Piotrze to nie ten adres. To Traugutta 5.
2026-03-13 14:52:08 (3 miesiące temu)
do kodens79: Dzięki, jestem w trakcie remontu tego obiektu :-)
2026-03-13 15:23:54 (3 miesiące temu)
Niestety, nie udało się przejść za prowizoryczne ogrodzenie, stąd też pojawiło się ono na zdjęciu.
2025-11-30 15:59:43 (6 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do paulus60: Ale może dałoby się podnieść sprzęt wyżej i zrobić coś na ślepo. Dwie-trzy próby pewnie dałyby skutek. ;-)
2025-11-30 17:19:08 (6 miesięcy temu)
paulus60
 
+4 głosów:4
do blaggio.: Na ogół tak właśnie robię. Jednak jak ci się za plecami pojawi gość w kasku budowlanym i masz trzy sekundy by wskoczyć do auta stojącego w kolejce przed przejazdem kolejowym kiedy właśnie podnoszą szlaban, to nie zawsze się uda. Minęło ponad 6 lat. Budynek już dawno gotowy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-11-30 20:23:54 (6 miesięcy temu)
paulus60
 
+4 głosów:4
W głównym przypisaniu edytowałem nazwę obiektu z "Dom handlowy" na "Pawilon handlowo - usługowy". Ten niewielki budynek nigdy nie był domem handlowym w powszechnym rozumieniu tej nazwy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawka
2025-12-01 16:53:54 (6 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: ja jeszcze mieszkałem pod Skałą. - był tam paki Spółdzielczy Dom Handlowy. to się chyba nazywało SDH.
2025-12-01 21:01:21 (6 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-10 13:01:55 (4 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-10 13:11:38 (4 miesiące temu)
Od kilku lat to już nie "Bar u Marusia", tylko "Restauracja Oliwka & Co". Edytowałem główną nazwę, plus uzupełnienie w opisie obiektu. Nie będąc autorem zdjęcia, nie chcę rządzić podpisem pod nim.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2026-02-10 13:38:47 (4 miesiące temu)
stoik
 
do paulus60: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-10 19:38:18 (4 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-10 20:09:02 (4 miesiące temu)
do stoik: Zdania są mocno podzielone.
2026-02-10 20:17:25 (4 miesiące temu)
stoik
 
do paulus60: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-10 20:51:46 (4 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-11 19:03:13 (4 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-02-11 22:02:04 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Wyciąg na Czantorię - Ustroń
2026-04-28 08:23:54 (2 miesiące temu)
4elza
 
do Woj11: Dzięki.
2026-04-28 08:26:29 (2 miesiące temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do 4elza: Gwoli ścisłości - to nie jest Centrum, mimo że to ulica 3 Maja. Przypisanie powinno być do dzielnicy Polana.
2026-04-28 12:54:37 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do paulus60: Już jest Polana.
2026-04-28 13:54:53 (miesiąc temu)
720 Dyskusji (ostatnia 5 dni temu)
Krajobraz. Widokówka Biuro Wydawnicze "Ruch" wg fotografii barwnej K. Kaczyńskiego
Ustroń. Widok z bloku nr 9 Osiedla Manhatan (dawniej XXX-lecia PRL) na Centrum, Równicę (884 m.n.p.m.) i Kępkę Wysznią (648 m.n.p.m.). Widać też duże pole, n...
1938
-
1992
1938
-
1993
1992
-
1993
1993
-
2017
2007
-
2017
Dzielnica Centrum - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Centrum
123
ul. 3 Maja
Hauptstrasse, Główna, Dr. Zinsmeisterstrasse, do 31.05.1991 r. 1 Maja
ul. 9 Listopada
Hirschgraben
ul. Brody Andrzeja
Schulstrasse
ul. Cieszyńska
Teschenerstrasse
ul. Daszyńskiego Ignacego
Wehrmachtstrasse, do 31.05.1991 r. 22 Lipca
ul. Dworcowa
Bahnhofstrasse
ul. Fabryczna
Moorstrasse
ul. Grażyńskiego Michała
Jahnstrasse, Tadeusza Regera, do 31.05.1991 r. gen. Karola Świerczewskiego
ul. Hutnicza
Albertstrasse
ro. Jana Cholewy
Cieszyńskie
 
 
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet