| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Armii Krajowej
9

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Armii Krajowej

Dawniej: Dammweg
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
Za mostem budują nowy dom?
2014-11-20 20:37:42 (11 lat temu)
Pamietam jak wezbrania Wisla "zabrala" most przy ul. Kuznicza. To byl niezapomniany widok.
2014-11-20 21:58:48 (11 lat temu)
Stenek
 
do cracusiac: A zdjęcia - masz jakieś zdjęcia?
2014-11-20 22:51:21 (11 lat temu)
do Stenek: Niestety, wtedy jeszcze nie fotografowalem.
2014-11-20 22:59:18 (11 lat temu)
do Stenek: To jest nawiązanie do tego dialogu: "cracusiac: Pamietam jak wezbrania Wisla "zabrala" most przy ul. Kuznicza. To byl niezapomniany widok.
Stenek
do cracusiac: A zdjęcia - masz jakieś zdjęcia?"

Ja zrobiłem Smieną 8 to jedno jedyne w moim dorobku zdjęcie z powodzi w Ustroniu w 1970 r. i jest to w odległości ok. 300-350 m. od mostu na Kuźniczej. O ile pamiętam, to jednak Wisła nie "zabrała" wtedy tego mostu, choć został uszkodzony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kropka
2014-11-22 17:30:27 (11 lat temu)
Stenek
 
do cracusiac: Ja pokazałem tu zdjęcie jak Olza zabiera Most Wolności, robione aparatem DRUH, robiłem to będąc dzieckiem
2014-11-20 23:05:55 (11 lat temu)
do Stenek: Ktore zdjecie?
Ja zaczalem fotografowac pare lat pozniej.
2014-11-21 07:06:28 (11 lat temu)
do Stenek: Możesz podać adres zdjęcia?
2014-11-21 10:13:02 (11 lat temu)
Stenek
 
2014-11-21 20:57:05 (11 lat temu)
do Stenek: Dzieki!
2014-11-21 20:58:13 (11 lat temu)
do Stenek: Dziękuję bardzo:)
2014-11-21 21:42:38 (11 lat temu)
Stenek
 
do cracusiac: Zdjęcie jest skanowane moim Olympusem (stąd nazwa aparatu), DRUH niestety EXIF-ów nie pozostawiał ;-) ;-)) ;-))
2014-11-21 21:01:12 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Stenek: A dlaczego to zdjęcie figuruje jako Twojego ojca , a nie Twoje ?
2014-11-21 21:04:16 (11 lat temu)
Stenek
 
do ZPKSoft: Ano dlatego, że wszystkie negatywy mam w jednym pudle, Ojca i może jeden czy dwa moje (mówię tu o filmach 6x9). Całość uważam za archiwum mojego Ojca i tak to opisałem na FP, jednak dobrze pamiętam, z jakim podnieceniem biegłem z DRUHEM na pasku tam do tego mostu by zrobić mu zdjęcie.Grunt że to zdjęcie tutaj jest i stanowi archiwalną pamiątkę z tamtych lat
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Corr
2014-11-21 21:12:13 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Stenek: Twoja decyzja, chociaż w podpisie pod zdjęciem dodaj uwagę o jego autorze.
2014-11-21 21:15:13 (11 lat temu)
Miroslaw2
 
+1 głosów:1
raczej niwelacja przed układaniem płyt ))
2015-02-26 21:26:18 (11 lat temu)
do Miroslaw2: Zgadza się! :-)
2015-02-26 21:34:32 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Ustronianka i nie wie?
2015-07-09 14:16:05 (10 lat temu)
Teraz to pewnie calkiem zabudowane.
2015-07-09 16:23:11 (10 lat temu)
Ogólnie to już nie ma podziału na Zawodzie Dolne i Górne, jest tylko Zawodzie. A Zdjęcie nie wiem czy nie mogło być wykonane z Daniela (też jest wysokim budynkiem).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Zapomniałem dodać drugie zdanie
2018-01-11 18:50:56 (8 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Liczę na pomoc jakiegoś lubiącego zwiedzać Śląsk Cieszyński cieszyniaka ;-)
2015-07-09 15:57:59 (10 lat temu)
do vstrone: No, niestety. Nie cieszyniak, tylko urodzony w Wiśle ustroniak. ;) :) Zdjęcie prawdopodobnie wykonane z motolotni. To jest obszar obejmujący ul. Solidarności i Armii Krajowej. Po prawej stronie między drzewami ul. Nadrzeczna. Wyżej, po prawej stronie zabudowania obszaru ulic Topolowej, Klonowej, Bukowej i Brzozowej. Poniżej niebieskawy fragment wiaduktu na ul. Skalica i po lewej samo wzniesienie Skalica. Perspektywę zamyka Czantoria Wielka. Trawnik, wokół którego widoczny jest żywopłot dziś jest parkiem na prywatnej posesji Państwa M. :) Obszar na zdjęciu satelitarnym zawęziłem, pomijając wyżej opisany obszar ulic Poniwca:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-07-09 17:24:16 (10 lat temu)
do cracusiac: Nawet nie tak mocno. Jeden obiekt typu pałacowego z założeniem parkowym i szeregowy, trzysegmentowy budynek wielorodzinny :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2015-07-09 17:24:37 (10 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do paulus60: Dziękuję pięknie za identyfikację! Zrobiłam przypisania do pięciu ulic. Jakby było tych ulic za mało lub za dużo to popraw proszę :-) Podejrzewam, że autor zdjęcia nie wykonał go z motolotni :-) Prędzej wylazł na dach jakiegoś sąsiedniego budynku, ale kto to wie...
2015-07-09 18:12:14 (10 lat temu)
do vstrone: Nie ma sprawy:))). Ulic wystarczy. Skalicę bym pominął, bo ledwie wiadukt na niej widoczny (ostatecznie może zostać) a na pewno niewidoczną tu Aleję Legionów. Gdyby zdjęcie wykonano z budynku, to podejrzewam, że musiałby mieć jakieś 5 - 6 pięter, a takich tam nie ma. Może leciał z kimś dwuosobową motolotnią? ;) :)))

P.S. Coś skopałem przy edycji ulic, bo Armii Krajowej przypisuje się ciągle do Centrum, zamiast do Zawodzia. Jeśli możesz, to proszę o zmianę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2015-07-09 18:20:50 (10 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do paulus60: Całkiem możliwe. Może zięć zabrał autora na "przejażdżkę" :-) Przypisałam ul. Armii Krajowej do Zawodzia, ale ten rozkład dzielnic w Ustroniu nie do końca jest dobry. Np. jest Zawodzie tylko i Zawodzie Dolne. A gdzie Zawodzie Górne? Wtedy w ogóle nie trzeba by było Zawodzia ogólnego. Próbowałam to kiedyś trochę uporządkować. Coś tam już mi się udało. Np. ul. Michała Grażyńskiego przebiega przez 2 dzielnice: Centrum i Zawodzie - chodzi o przypisanie konkretnych numerów budynków...
2015-07-09 19:42:49 (10 lat temu)
do Artur Steczkiewicz: Zdjęcie zrobiono z domu wczasowego "Daniel" Minęło czternaście lat jak bardzo zmieniło się to miejsce nie do poznania.
2018-01-12 18:50:36 (8 lat temu)
czesil
 
Może ktoś przypisze do konkretnego obiektu?
2016-09-13 21:26:46 (9 lat temu)
stoik
 
faktycznie - rezydencja jak się patrzy. czy tylko ja mam mieszane uczucia ?
2016-09-14 03:38:15 (9 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Skąd ten numer 56? Na ul. Armii Krajowej nie ma takich wysokich numerów. Wydaje mi się, że cała rezydencja przypisana jest do numeru 9.
2016-09-13 21:56:14 (9 lat temu)
czesil
 
do vstrone: A w ogóle, co to za rezydencja? Tej od kapuczino :-)
2016-09-13 22:15:47 (9 lat temu)
do vstrone: Tak podaje google street
2016-09-14 05:11:55 (9 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Przecież już Ci kiedyś mówiłam :-)
2016-09-13 22:20:34 (9 lat temu)
4 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Ulica Armii Krajowej - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet