| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Taras widokowy

Widoki z Varso Tower

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Taras widokowy

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2025
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
vorwerk
 
+5 głosów:5
Świetny punkt widokowy, cena co prawda wysoka (70zł, teoretycznie online tylko 45zł ale w weekend, przy ładnej pogodzie dostępna tylko pełna cena). I najważniejsze - brak limitu czasowego jak w np. wrocławskim SkyTower, można wyjechać rano i cały dzień siedzieć na ławeczce.
2025-10-16 22:54:44 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
do vorwerk: Potwierdzam. Wszedłem "spontanicznie" widząc, że są ludzie na górze i pogoda jest z w miarę dobrą przejrzystością powietrza. Do następnego razu przygotuję się jednak sprzętowo. Koniecznie aparat na wysięgniku. Zdjęcia przez szybę to nie robota. No i ten nieograniczony czas to bajka. Warto mieć nieprzewiewne ubranie :)
2025-10-17 11:55:48 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Z czego wynikają te artefakty na niebie? Czy to nie ustawiona duża kompresja zapisu plików w aparacie?
2025-10-18 15:46:08 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do yani: Tak, to kompresja.
2025-10-18 16:09:55 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]:
Kompresja na pewno, ale może być jeszcze zbyt skompresowane przy zapisie po obróbce w programie graficznym.
2025-10-18 16:25:16 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
do yani: Faktycznie chyba podwójnie skompresowane. Pogoda była bardzo zmienna i matryca mnie zaskakiwała.... Zrobiłam mnóstwo fotek w różnych warunkach. Może podmienię albo usunę tą...
2025-10-19 20:47:30 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Paulus: Szkoda usuwać. Przy wrzucaniu na stronę zdjęcie jest dodatkowo kompresowane przy konwersji na WebP ale ta kompresja jest niewielka i nie wprowadza widocznych artefaktów.
2025-10-19 21:10:52 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Paulus:
Warto zarówno w aparacie, jak i przy obróbce, ustawiać jakość zapisu 100%.
2025-10-19 21:49:51 (8 miesięcy temu)
Paulus
 
do yani: Od początku nic nie zmieniałem w ustawieniach. Walę zdjęcia na tak zwanej "małpce". Spróbuję poszukać w ustawieniach :)
2025-10-20 13:49:35 (8 miesięcy temu)
do yani: Albo robić zdjęcia w RAW. Ja w niczym innym nie robię zdjęć od kiedy mam aparat cyfrowy czyli od 2004 roku.
2025-10-20 14:15:06 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]:
Przy dużych ilościach robionych zdjęć "wywoływanie" RAW-ów zajmuje sporo czasu. A kiedyś pojemność kart była zupełnie inna i ich ceny dużo wyższe. Pamiętam, że kiedyś, dawno temu, musiałem w trakcie sesji kasować RAW-y, bo mi zabrakło miejsca na karcie.
2025-10-20 14:21:42 (8 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do yani: To zależy od programu do obróbki i od mocy komputera. Mnie obróbka 50Mpix RAWów zajmuje niewiele czasu. Kiedyś karty miały mniejszą pojemność ale też i RAWy były dużo mniejsze. Teraz RAW potrafi mieć ponad 60 MB a szybkie karty SD mające po 1700 MB/s zapisu też potrafią sporo kosztować. Ja wszystkie zdjęcia zgrywam z kart pamięci na komputer a potem na płyty BR.
2025-10-20 15:16:11 (8 miesięcy temu)
Askofer
 
+2 głosów:2
do yani: Każde zdjęcie z tej sesji ma tę samą wadę. Szkoda czasu na tłumaczenie jak obrabiać RAW-y skoro kolega pracuje tym aparatem bez ingerencji w ustawienia od czasu kiedy go zakupił . Sugeruję koledze Paulusowi wejść w ustawienia jakość zdjęć i rozdzielczość i ustawić największą rozdzielczość i jakość JPG z niską kompresją lub jeszcze lepiej bez kompresji. Choć wszyscy wiemy że pliki jpg są i tak kompresowane.
2025-10-20 15:53:50 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Askofer:
Zwykle najniższy poziom kompresji jest oznaczany w aparatach jako "Fine".
2025-10-20 16:08:01 (8 miesięcy temu)
† ML
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-10-21 18:45:13 (8 miesięcy temu)
3 Dyskusje (ostatnia 8 miesięcy temu)
Taras widokowy - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet