| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Wola - Odolany

2 subskrypcje
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar Miejskiego Systemu Informacyjnego w południowo-zachodniej części dzielnicy Wola ograniczony ulicami Kasprzaka i Wolską, torami kolei obwodowej, granicą z dzielnicą Ochota i łącznikiem linii kolejowej z Odolan do Warszawy Gdańskiej. Jest to nietypowy obszar lewobrzeżnej Warszawy wypełniony głównie przez torowiska, zakłady i budynki kolejowe z dużą ilością obszarów niezagospodarowanych oraz z licznymi bocznicami i magazynami. Obecnie w miejscu niedawnych magazynów, zakładów i baz loogistycznych powstają osiedla mieszkaniowe (ul.Jana Kazimierza)
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...4344następna
Balbina
 
+1 głosów:1
Prawdę mówiąc gazownia jest tu nawet lepiej widoczna niż elewatory. Zdjęcia tego typu pasują także do Panoram Warszawy lub Zdjęć lotniczych.
2018-07-17 13:27:06 (7 lat temu)
Na Stronie gazowni zauwazyłam bardzo podobne zdjęcie. Może nawet takie samo. Proszę o weryfikację.
2018-07-17 21:55:44 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-07-17 21:56:05 (7 lat temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
Notki.
2026-04-28 16:42:46 (miesiąc temu)
do Balbina: To prawda. Powymieniałam wszystko,żeby poprzypisywać zdjęcie. Może uda mi się to zrobić jak bee w domu. Teraz mam jakiś problem, mylse,ze to kwestia zepsutej myszy.
2018-07-17 13:58:48 (7 lat temu)
do da signa: Niestety , mysz nowa kupiona problem pozostał. Nie mogę przypisywac zdjęć :(
2018-07-17 21:53:31 (7 lat temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
zdjęcie w odbiciu lustrzanym, elewatory zbożowe powinny być z prawej u góry, nad nimi są budynki biurowe zakładów Lilpop, Rau i Loewenstein, istniejące do dziś -
2026-06-18 12:50:57 (9 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Korekta przypisania.
2026-03-23 18:34:35 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do yani: Wychodzi na to, że zdjęcia ze szkoły pielęgniarskiej (wszystkie z 1928) też zostały przypisane do błędnego budynku - powinny być tu, a nie w mieszkalnym...
2026-03-23 18:39:36 (3 miesiące temu)
Stenek
 
Autor to pewnie Hasior ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: crrr
2026-06-11 22:04:48 (16 dni temu)
polskup
 
+3 głosów:3
Przepisałem do stworzonego obiektu.
2026-03-26 21:05:52 (3 miesiące temu)
yani
 
+3 głosów:3
Co do opisu - tu już Wolska, nie Solidarności.
2026-02-03 19:02:48 (4 miesiące temu)
yani
 
Dodałem jeszcze parę znaczników.
2026-02-03 19:28:47 (4 miesiące temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Tramy to L 503 z doczepa P14 1294.
2026-02-04 19:09:53 (4 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do mirekjot:
Oznaczone.
2026-02-04 19:39:09 (4 miesiące temu)
da signa
 
+4 głosów:4
Patrzę -obiekt Teatr na Woli, myslę sobie - performance jakiś, a tu taka tragedia :)
2019-02-05 17:32:22 (7 lat temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
Jak można takie brutalne sceny pokazywać...
2019-02-05 17:52:05 (7 lat temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
Ludzie sie tylko gapia..nik nieratuje, nik niepomaga...smutne...straszna masakra...dreścze mi chodza po plecach...
2019-02-05 19:08:03 (7 lat temu)
† ML
 
+3 głosów:3
Za moich dziecinnych lat, gdy spadła skrzynka z Carmenami z ciężarówki skręcającej z Krakowskiego w Miodową, to nie minęło pół minuty i na jezdni pozostały tylko deski ze skrzyni. :) Inna story. Gdy w okolicach Platerowa (rejon Mord, Siemiatycz) ciężarówka Żubr wypełniona skrzynkami z gorzałką wpadła do rowu, to pan kierowca/konwojent krzyczał do nadbiegających konsumentów z butelkami, bańkami, wiadrami z odległych o kilkaset metrów zabudowań "Ludzie! Tylko szyjki zostawiajcie!". A tu, na zdjęciu, taka biernota...
2019-02-05 22:33:06 (7 lat temu)
ja z tamtąd
 
+2 głosów:2
W tym czasie to chyba jeszcze było kino " Mazowsze"- teatr powstał póżniej
2019-02-18 18:45:30 (7 lat temu)
yani
 
Przeniosłem komentarze.
2026-02-06 23:37:05 (4 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Żywieckie!
2026-02-07 08:43:02 (4 miesiące temu)
Nemezis
 
Piwo Żywieckie Full Light edycja piwa w butelkach bez krawatki :)
2026-02-07 10:24:22 (4 miesiące temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do da signa: A ludzie zamiast ratować biedne flaszki, to się patrzą... Znieczulica okropna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2019-02-05 18:16:04 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
2019-02-05 18:05:33 (7 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do fantom: Zbiorowy szok. :)
2019-02-05 18:58:25 (7 lat temu)
Vitautas
 
+3 głosów:3
do da signa: Widać ironiczne uśmieszki abstynentów...jak można tak drwić z cudzego nieszczęścia..
2019-02-05 19:05:14 (7 lat temu)
Mikrob
 
do † ML: Może to bezalkoholowe?
2019-02-05 22:45:29 (7 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Nie sądzę. W latach 70-tych!?
2019-02-05 23:16:47 (7 lat temu)
Mikrob
 
do † ML: To już nie wiem, jak wytłumaczyć brak ratunku.
2019-02-06 03:22:43 (7 lat temu)
† ML
 
do Mikrob: Nie mieli baniek i kubłów pod ręką.:-))
2019-02-18 20:59:02 (7 lat temu)
4elza
 
do yani: Rozumiem, że było dodane wcześniej, gorszej jakości, ale trochę nie bardzo z tymi komentarzami sprzed siedmiu lat, przy zdjęciu dodanym 6 lutego 2026, nawet jeśli jest info o przeniesieniu...
2026-02-07 08:48:13 (4 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Nemezis: Krawatka w tamtych czasach to tylko na prawdziwym eksportowym żywieckim albo wcale.
2026-02-07 16:27:14 (4 miesiące temu)
MichalP
 
+4 głosów:4
Wg mnie: Wolska 40a a w tle oficyna kamienicy Wolska 42.
2026-02-18 12:21:22 (4 miesiące temu)
yani
 
@Desperado: przypisałem, bo samo się nie przypisze.
2026-02-20 16:39:15 (4 miesiące temu)
yani
 
do MichalP:
Brawo!
2026-02-18 13:11:40 (4 miesiące temu)
Balbina
 
Wygląda jak PDT Wola w budowie.
2026-02-17 20:47:38 (4 miesiące temu)
yani
 
PDT Wola, niewątpliwie.
2026-02-17 23:47:51 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Włochy, przy obecnej ulicy Zapustnej
2026-05-26 13:08:29 (miesiąc temu)
W 1932 kat jeszcze był w fachu i nie jestem pewien, czy daliby w prasie faktyczne zdjęcie kamienicy, w której mieszkał. To może być w sumie nawet niewarszawski budynek...
2026-05-26 14:02:22 (miesiąc temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Woj11: Maciejewski vel Alfred Kalt. Pensja 400 zł miesięcznie plus 100 zł od egzekucji
2026-05-26 13:14:31 (miesiąc temu)
do Woj11: Jak rozumiem, budynek nie przetrwał wojny? na zdjęciach lotniczych od 1951 do 1987 są tylko dwa małe gospodarstwa ogrodnicze przy tej ulicy -
2026-05-26 13:32:26 (miesiąc temu)
Woj11
 
do marekantoniusz: Takie info znalazłem nic więcej
2026-05-26 13:44:45 (miesiąc temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do Woj11: a może przy Falkowskiej? Tu podają, że go stamtąd eksmitowali - Ulica nowa, krótko istniejąca - przy budynku Falkowska 2, który pstryknąłem w 2007 roku widać na orto z 1945 budynek z ryzalitem klatki schodowej na krótszej ścianie -
2026-05-26 14:24:07 (miesiąc temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do verbensis: z drugiej strony sierociniec, w którym przebywała córeczka Gorgonowej, znaleźli i opisali dokładnie, mieli dojścia i współpracowali z organami ścigania. Co do kata, znalazłem informację, że ulica znajdowała się na dalekim przedmieściu, była nowo nazwana i stał przy niej jeden murowany dom z numerem 4 -
2026-05-26 14:10:31 (miesiąc temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Tabliczka tak jakby wyglądała na Nr 4, ale z kolei białego muru ni śladu. ;)
Sam budynek jest dziwny - z nietypowym dachem (u nas takich nie kojarzę - z odcinkowym schodzeniem dachówek wokół okien górnego piętra), pseudobalkonami, kratkami na rośliny (to też nieczęste w Warszawie) i łaciatością okien (na dole malowane na brązowo, na górze na biało). Może faktycznie jakaś prywata zagonowa coś takiego u nas wybudowała, ale to najwyżej w latach 20, i to wczesnych, sądząc ze śladów zużycia...
2026-05-26 14:29:34 (miesiąc temu)
do marekantoniusz: Na Falkowskiej (w sumie można by zaznaczyć jako nieistniejącą) faktycznie był budynek z numerem 4 (oraz inne, z nr 1 i 2), ale z planu nie wynika, który to. W 1951 jeszcze stał. Ale z cienia nie wynika, by był tak wysoki. Brakuje też w sąsiedztwie części zabudowy widocznej za nim na zdjęciu...
2026-05-26 14:36:04 (miesiąc temu)
roox
 
+3 głosów:3
do marekantoniusz: To jest Falkowska 4, co do tego nie ma wątpliwości. Zresztą opis budynku w aktach BOS potwierdza 3-kondygnacyjny gabaryt. Wedłyg dokumentów budynek po wojnie był wypalony, ale przeznaczony został do odbudowy.
2026-05-26 15:35:38 (miesiąc temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do verbensis: z prawej jakby był widoczny dom przy Falkowskiej 2 - porównaj -
2026-05-26 14:37:14 (miesiąc temu)
Woj11
 
do marekantoniusz: Ale czy przypadkiem ta ulica nie w Katowicach?
2026-05-26 15:04:11 (miesiąc temu)
Woj11
 
do Woj11: Nie było tematu
2026-05-26 15:08:35 (miesiąc temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do roox: dzięki, to tworzę obiekt i przypisuję :)
2026-05-26 15:41:19 (miesiąc temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Przesunąłem oznaczenie ulicy dorzuciłem znaczniki.
2026-05-26 17:01:32 (miesiąc temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do verbensis: Dzięki wielkie :) Z tego co widzę na zdjęciach lotniczych, to Falkowską 4 rozebrano chyba na krótko przed 1976 r., na zdjęciu z tego roku jeszcze widać zarys budynku w ziemi, a obok już plac budowy
2026-05-27 12:54:53 (miesiąc temu)
437 Dyskusji (ostatnia 9 dni temu)
Wola - Odolany - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Wola - Odolany
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet