| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Sadzawka
Obiekty w okolicy
Rzeźba "Nimfa w kąpieli"
6
m
Wisła
Niezydentyfikowany obiekt
27
m
Wisła
Korty tenisowe
36
m
Wisła
Kładka dla pieszych
86
m
Wisła
Burschego 1a
93
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sadzawka

Zbudowano: Lata 30. XX w.
Dawniej: Aquarium, Rybnik
Obmurowana lokalnym kamieniem sadzawka - romantyczne oczko wodne - znajduje się w północnej części Parku im. Stanisława Kopczyńskiego. Ponad nią stoją kamienne ławy. To świetnie skomponowany zakątek parkowy, który niegdyś uzupełniała wolnostojąca, naturalistyczna, betonowa rzeźba nimfy, siedzącej nad brzegiem sadzawki, sprawiająca z oddali wrażenie żywej istoty ludzkiej. Rzeźba została niestety zniszczona. Kolejna rzeźba - leżący na kamieniu plujący wodą z paszczy jaszczur - spełniała rolę wodotrysku i poprzez system doprowadzający zapewniała ciągły przepływ wody w sadzawce. Również i ta rzeźba została zniszczona, ale w 2011 r. na jej miejscu "położył" się na kamieniu nowy jaszczur wykonany przez rzeźbiarza Grzegorza Michałka. Współczesna rzeźba
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Hellrid
 
+1 głosów:1
Basen basenem, ale to oczko wodne nie przedstawia basenu "Start" (jest za male). To oczko łatwo zlokalizować - jest powyżej kortu tenisowego - lepiej założyć jakiś oddzielny obiekt...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: likn
2015-03-11 01:23:28 (11 lat temu)
stoik
 
Ładne; ciekawe gdzie, tubylcy pewnie wiedzą.
2009-11-18 19:47:00 (16 lat temu)
BobasRozrabiaka
 
+1 głosów:1
Tubylcy to tę damę zabierają na spacery po parku, do kina, na potańcówki. Oczywiście uprzednio okrywszy ją, bo twarda jest ewangelicka moralność.
2010-10-17 23:07:59 (15 lat temu)
Hellrid
 
"Niech Służą Pokoleniom"? Warto ławkę dokładniej obcykać i dopisać do właściwego obiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-03-11 21:37:15 (11 lat temu)
czesil
 
Kolorowanie niezbyt udane.
2015-04-02 21:12:44 (11 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Coś Ty! To nie ja...
2015-04-02 21:13:39 (11 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Wiem, wiem...
2015-04-02 21:19:09 (11 lat temu)
vstrone
 
do czesil: No :-)
Nie wiem kogo to radosna twórczość.
2015-04-02 21:36:59 (11 lat temu)
vstrone
 
Pewna wiślanka opowiadała mi ostatnio, że swego czasu rzeźba tej nimfy (a dokładnie jej środkowa część) była okratowana...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-07-02 22:25:05 (10 lat temu)
stoik
 
Vstrone - jest na miejscu, to wie. co do tego akwenu - nie mam nic do powiedzenia, ale podpis sugeruje Kubisza i Święcha. tak podpisywali swoje zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana
2021-04-23 15:07:24 (5 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Wiadomo :-)
2015-07-02 22:31:16 (10 lat temu)
stoik
 
do czesil: jak se nie chłopy mieli co w domu podotykać..... :)
2015-07-04 02:44:51 (10 lat temu)
czesil
 
Czy to nie jest to same zdjęcie ?
Twórca jest gdzieś wyryty, bo szukam i nie znajduję.
2017-02-23 20:18:35 (9 lat temu)
augiasz
 
To się chwali!
2017-02-23 21:10:01 (9 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Tak to samo, ale prosiłabym użytkowników o nie wyrzucanie tego zdjęcia i dziękuję za zrozumienie.
2017-02-23 20:20:21 (9 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
do czesil: Twórcę tej rzeźby pięknie opisał na swym zdjęciu z 1937 r. Tadeusz Kubisz. Teraz już wiem, jak pierwotnie te rzeźby autor nazwał. Prawdopodobnie widziałeś wyryte nazwisko twórcy nowej rzeźby "Jaszczur", tej z 2011 r., gdyż ta już nie istnieje.
2017-02-23 20:25:02 (9 lat temu)
czesil
 
do vstrone: A zatem gratulacje :-)
2017-02-23 21:32:57 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Dostrzegam Fotopolankę
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-02-23 21:34:15 (9 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do czesil: ... w sadzawce.
2017-02-23 21:58:07 (9 lat temu)
do vstrone: Wiosenne opalanie:-)
2017-02-24 07:17:19 (9 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
Dopiero teraz spojrzałem na to zdjęcie. Bronku, to nie jest willa "Wierchy". Architektura podobna, ale ten budynek jest mniejszy. Tym samym znacznik błędnie przypisany. Na zdjęciu widoczny jest Park Kopczyńskiego i sadzawka z rzeźbą "Nimfa w kąpieli", położona za kortami tenisowymi. Willa "Wierchy" położona jest znacznie dalej, przy ul. Spacerowej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2018-04-13 14:18:06 (8 lat temu)
2019-07-03 21:22:06 (6 lat temu)
fantom
 
do da signa: Tutaj.
2019-07-03 21:35:19 (6 lat temu)
do fantom: Przeneisione.
2019-07-03 21:37:40 (6 lat temu)
Bronisław Miech
 
+2 głosów:2
Ciekawy jestem, co mówi jej do ucha.
2019-03-07 18:46:03 (7 lat temu)
Czy aligator zjadł jej stopę czy mi sie wydaje?
2019-07-03 21:39:16 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Bronisław Miech: Czemu jesteś takka chlodna...
2019-03-08 07:42:11 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Bronisław Miech: Bronek nie możesz wiedzieć wszystkiego.
2019-03-08 11:02:56 (7 lat temu)
do Eugeniusz S.: Takie zdjęcia niepozowane są najładniejsze.
2019-03-08 19:34:33 (7 lat temu)
stoik
 
Przez długi czas był problem z dokładnym zlokalizowaniem tej sadzawki. Jakoś wspólnie się udało.
2021-04-23 15:03:48 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Sadzawka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet