| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Wierch Skolnity
Obiekty w okolicy
Aleja rzeźb
56
m
Wisła
Taras widokowy
69
m
Wisła
Wieża widokowa ze ścieżką w korona...
119
m
Wisła
Wierch Skolnity
178
m
Wisła
Bike Park Skolnity
318
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Oto największa w Europie ROMBANICA czyli siekiera.

Rzeźba plenerowa przedstawia rombanicę wbitą w pień.

Jest to największa w Polsce i Europie tego typu rzeźba, druga na świecie. Mierzy 11 metrów długości, waży 4,4 tony. Składa się z masywnego ostrza (głowicy) ze stali o wadze 400 kg, wysokości 280 cm i długości 140 cm. Drewniany trzonek z drewna akacjowego waży 800 kg, a pień 3,2 tony. Została zaprojektowana i wykonana przez polskich artystów w Kościelisku w 2022 roku.

Pełni funkcję dekoracyjną na zboczu Wierchu Skolnity, w Beskidzie Śląskim przy górnej stacji kolei linowej Skolnity.

https://skolnity.pl/siekiera/

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
elot360
 
+3 głosów:3
Asterix po wypiciu magicznego wywaru? :P
2025-09-03 14:42:07 (9 miesięcy temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Siekiera ? Ciupaga.
2025-09-03 15:07:20 (9 miesięcy temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do elot360: :) Było tam tak zimno, że chwyciłem za siekierę i krew ruszyła w żyły. Zawsze tak robię, gdy jest mi zimno ;)
2025-09-04 08:39:09 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Desperado: Rombanica. Tylko 11 merów i 4.4 tony wagi. Skromnie największa europejska siekiera
2025-09-03 15:58:36 (9 miesięcy temu)
do Woj11: Za tymi pniakami musi być ukryta dodatkowa konstrukcja, która pozwala na utrzymanie stabilności tego wytworu.
2025-09-03 19:43:45 (9 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: Też czytałem Wikipedię.
2025-09-03 20:04:45 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
do blaggio.: Więcej szczegółów
2025-09-03 19:58:30 (9 miesięcy temu)
do blaggio.: Nie miałem kompa przy sobie. Myślałem, że nasi już to obfocili z najatrakcyjniejszych stron i dlatego taka dokumentacja :)
2025-09-04 08:54:56 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Woj11: To niewiele wyjaśnia w aspekcie, który poruszyłem. Wszyscy robią zdjęcia ogólne od strony styliska. Słaba ta dokumentacja. Ja, gdybym tam był, obfotografowałbym to z wszystkich stron na tej samej zasadzie jak most. Jeżeli mogę wejść pod most, to wchodzę, i tam też robię zdjęcie. ;-)
2025-09-03 20:08:38 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: ???
2025-09-03 20:08:34 (9 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do blaggio.: I potem ci napiszą ze nabijasz licznik.
2025-09-03 20:54:37 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Licznik to nabił sobie Kolega Wacław. Przynajmniej o dwa za dużo. ;-)
2025-09-03 21:46:13 (9 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Oj nie załapałeś ukrytej aluzji Eugena, tyczącej się tego oto komentarza: Choć nie było w nim słowa o nabijaniu licznika, a jedynie zwyczajne zapytanie o sens wrzucania prawie identycznych zdjęć parami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-09-03 21:55:27 (9 miesięcy temu)
do fantom: Ha! Teraz skojarzyłem. ;-)
2025-09-03 22:53:19 (9 miesięcy temu)
elot360
 
do fantom: Czas leci a niektóre rzeczy się nie zmieniają :P
2025-09-04 01:57:21 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 9 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet