| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Cykl portretów znanych pisarzy – głównie, choć nie wyłacznie, wrocławskich poetów namalowanych w śłepych oknach budynków w różnych częściach miasta.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Uhonorowany mało znany, wrocławski poeta, ciekawe jak wielu ludzi potrafiło by powiedzieć kim był np. w sondzie ulicznej....
2017-03-29 08:33:19 (9 lat temu)
Był wybitnym poetą. We Wrocławiu wszyscy go znają.
2017-03-30 22:05:49 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Tu jest przedni rytm.

To nie fraszka
(Jerzemu Plucie)

Kiedy Ty mówisz "rzeka", to ja słyszę "Odra"
Kiedy Ty "dom" powiadasz, to ja słyszę "Polska"

Kiedy Ty mówisz "Odra", to ja słyszę "ręka"
Pewne ramię, na którym Twój dom się opiera

Wrocław, 23.09.1969

Rafał Wojaczek, s. 88, "Kiedy Ty mówisz Odra" - wiersze z motywem rzeki, Wrocław, Klub Muzyki i Literatury 1999.
2017-03-31 21:00:26 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: A ciekawe ilu mieszkańców nazwanej jego imieniem ulicy :-)
2017-03-29 08:34:54 (9 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Kto interesował się poezja ten wie kim byl.
2017-03-30 23:30:33 (9 lat temu)
Licho
 
do Wacław Grabkowski: Zdania z wielkim kwantyfikatorem nieczęsto bywają prawdziwe.
2017-03-30 22:22:04 (9 lat temu)
do Marek W : Był też film, spopularyzował nieco tą wtedy nieprzystosowaną do rzeczywistości jednostkę ludzką, pewnie nawet w tej zajezdni, gdzie był dyspozytorem, nie wiedzieli że pracował wybitny poeta.
2017-03-31 21:09:13 (9 lat temu)
Za komuny wydano chyba wszystko co napisał, promowano w szerokim świecie. Agnostyk i przeciwnik papiestwa (Recykling) i walki zbrojnej AK (Do piachu).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek AK
2017-03-30 21:52:10 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Ponoć mieszkał na Jastrzębiej , tak twierdziła znajoma która była jego sąsiadką. To było ciekawe - czytać na języku polskim wiersze człowieka który mieszkał niedaleko szkoły.

W podstawówce, w klasie, miałem kolegę - syna Romana Kołakowskiego - często widywałem tego pana z rottweilerem na ulicy Wandy. W ósmej klasie podstawówki w ogólnopolskim podręczniku do języka polskiego (tylko wtedy takie były) były ... wiersze Romana Kołakowskiego i je "przerabialiśmy" razem z jego synem :) To było dziwne uczucie - widzieć w podręczniku wiersze żyjących ludzi.
2017-03-30 23:10:43 (9 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Wojna każdego degeneruje, Różewicz to tylko opisał w "Do piachu" ,sam był żołnierzem AK.
2017-03-30 23:28:52 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Jak mawiała pewna polonistka: „Różewicza można spotkać w Parku Południowym. On tam mieszka” ;-)
2017-03-30 23:16:57 (9 lat temu)
mar
 
do Neo[EZN]: Mieszkał na Januszowickiej 13. Od 2003 na Sępolnie.
2017-03-30 23:23:15 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do mamik: Nie każdego.
Jego dawni towarzysze broni w wolnej Polsce nie zapraszali go na spotkania, więc nie uznawali go za żołnierza AK. Kilkanaście lat temu Różewicz zaczął publikować w "Odrze" swoje wspomnienia z lasu w bardzo nieładnym stylu. Wkrótce zaprzestał „wspominać”.
2017-03-31 08:40:40 (9 lat temu)
Cieć nie krzyczy w browarze? Tam na "dzień dobry" przybyszów wita znak "zakaz fotografowania"...
2017-03-30 08:08:30 (9 lat temu)
pawulon
 
Strasznie duże to zdjęcie. Takie miało być, czy to niedopatrzenie? ;)
2017-03-30 20:37:43 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Zauważyłem :-)

Nie, nikt nie krzyczał. Tylko o tej porze ciężko się tam zdjęcia robi, bo furgonetki dostawcze przeszkadzają.

A zresztą… To: robiłem ze statywu, nawet ten zakaz fotografowania się zmieścił w kadrze :-) I też nikt nie krzyczał.
2017-03-30 08:28:38 (9 lat temu)
do Licho: Dobre :) Samą cieciówkę sfotografowałeś. Dziwne że tak straszą tym zakazem - nie wiem jak jest teraz ale dawniej działał tu teatr, od czasu do czasu są jakieś targi, budynki ładne, co tutaj ukrywać?
2017-03-30 21:18:57 (9 lat temu)
Licho
 
do pawulon: Takie miało być. Wolisz znaczki pocztowe?
2017-03-30 21:22:23 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do pawulon: Niech u nas we wrocku będzie to co jest, nawet 3000 pixeli,.. a ci z Cieszyna niech maja ślinotok na widok znaczka pocztowego...
2017-03-31 01:55:54 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Teatr dalej działa, wystawy jakieś porozstawiane (ze zdjęciami krasnali)…
2017-03-30 21:23:24 (9 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Z pozdrowieniami dla Vigo i Maksa ;-)
2017-03-31 06:01:16 (9 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do Licho: Zawsze najciemniej pod latarnią...
2017-03-31 10:23:37 (9 lat temu)
do Licho: Mam pytanie, dlaczego nie dodałeś tego życiorysu do opisu obiektu z tytułem " Helmut Kajzar na plombie przy Szczytnickiej 50-52" To nie jest obraz w muzeum na sztaludze tylko część kamienicy.
2018-04-28 22:50:43 (8 lat temu)
Licho
 
do vigo: Dokładnie tak!
2017-03-31 11:32:35 (9 lat temu)
vigo
 
do Licho: A ja mam pytanie. Gdzie jest "lewy" Helmut Kajzar ?
2018-04-28 22:43:22 (8 lat temu)
Licho
 
do vigo: Akurat mi wtedy jakaś (****) furgonetka stanęła dokładnie przed nim :-/
2018-04-28 22:48:05 (8 lat temu)
vigo
 
2018-04-28 22:52:39 (8 lat temu)
Licho
 
do piotr brzezina : Myślę, że robienie z każdego z murali z tej serii osobnego obiektu to byłąby lekka przesada.
2018-04-28 22:52:41 (8 lat temu)
Licho
 
do vigo: Może, choć trochę krzywo :-)
2018-04-28 22:53:22 (8 lat temu)
do Licho: Ty nie masz robić osobnego obiektu tylko ten życiorys skopiować do opisu obiektu.
2018-04-28 22:59:31 (8 lat temu)
vigo
 
do Licho: Trudno. Może FP to przeżyje. ;-)
2018-04-28 22:56:05 (8 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : A dlaczego własnie ten, a nie któryś z pozostałych?
2018-04-28 23:00:34 (8 lat temu)
Skoro w trakcie malowania nie było mokrego tynku to proponuję zmienić nazwę fresk na malowidło lub polichromia.
2018-12-23 19:10:54 (7 lat temu)
Licho
 
do Mariusz Brzeziński: O ile pamiętam to autor twierdził, że fresk. Biorąc pod uwagę to, że malunki powstały w trakcie remontu elewacji jest to całkiem prawdopodobne.
2018-12-23 19:21:24 (7 lat temu)
Marcin K
 
+3 głosów:3
To przedstawienie Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża), filozof, bardzo mocno związanej z Wrocławiem
2018-12-23 17:50:24 (7 lat temu)
vigo
 
2018-12-23 18:15:06 (7 lat temu)
Licho
 
do Marcin K: Muchos gracias. To pozostaje pytanie kim jest sąsiad.
2018-12-23 19:00:11 (7 lat temu)
Licho
 
Poprawiłem przypisanie.
2018-04-28 22:54:51 (8 lat temu)
Licho
 
Poproszę o poprawne przypisanie :-)
2019-01-08 22:46:15 (7 lat temu)
mar
 
do Licho: Przeniesione
2019-01-08 23:31:30 (7 lat temu)
Licho
 
To jeszcze poproszę o przypisanie :-)
2021-07-15 17:35:27 (4 lata temu)
StaSta
 
do Licho: Do czego?
2021-07-15 17:41:24 (4 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
2021-07-15 18:07:47 (4 lata temu)
Licho
 
A czemu nie jest dobrze przypisane? (tzn. do „Bibliopolis”)
2022-08-21 15:11:01 (3 lata temu)
Tomiko
 
do Licho: A skąd mnie to wiedzieć? Wcześniejsze foto okna jest pod Kuźniczą 56, więc dorzuciłem swoje, zgodnie z adresem.
2022-08-21 15:18:28 (3 lata temu)
17 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Remont budynku UWr przy ulicy Szewskiej (widzę, że nie tak dawno temu w jednym "ślepym" oknie namalowali jakiegoś ludzika).
Portret Edyty Stein na południowej ścianie Biblioteki Uniwersyteckiej.
2014
-
2016
2014
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet