| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Wojszyce

Dawniej: Woischwitz, Hoinstein (1936-1945)
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
W granicach Wrocławia od 1 I 1951 r.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1819następna
Jakaś impreza rodzinna? Nie - ludzie inaczej się wtedy zachowują (stojąc) i inaczej sa ubrani. Głównym sprawcą moich wątpliwości jest autobus na tej małej, spokojnej ulicy. Co to za wydarzenie było (o ile nie naruszam prywatności)?
2012-09-26 21:02:05 (13 lat temu)
esski
 
Ten w oddali stojący Trabant służył jako "płatna bramka' przez którą to musiał przejechać i opłacić się szofer kierujący polonezem. Ogólnie - W E S E L E !!!!!! Pamiętny, słoneczny, ciepły, październikowy dzień dla sąsiada.
2012-09-26 22:19:40 (13 lat temu)
matomi
 
to wcale nie musi być autobus MPK.
2019-01-19 18:37:45 (7 lat temu)
esski
 
do matomi: Nie, nie był to autobus z lokalnego MPK, Pojazd wypożyczono tylko po to, aby przewieźć gości weselnych z punktu A do punktu B, Autobus zakłądowy, którego obecność na tej ulicy załatwiałem z kierownictwem firmy.
2019-01-19 18:44:35 (7 lat temu)
Polonez MR83 - od 1983-go.
2023-10-30 22:50:13 (2 lata temu)
esski
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Może i tak, ale wesele było tylko jedno, zaś w pażdzierniku 1983 nie było mnie już w tym miejscu.
2023-10-30 22:59:48 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Wydaje mi się, że spoiler na tylnej klapie był w Polonezach jakieś 2 - 3 lata wcześniej. Ale tylko w wersjach ze wzmocnionym silnikiem i skrzynią "piątką".
2023-10-31 01:44:26 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Oczywiście, że to może być nawet jakiś rzemieślnicze gadżet - w latach 70/80 już na porządku dziennym. @esski - datowanie autorskie zawsze jest podstawą, resztę trzeba w miarę logicznie dopasować... :-)
2023-10-31 12:32:20 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Rzemieślnicy produkowali od końca lat 70-tych spoilery tylne i przednie do Fiata 125p. Niczego podobnego sobie nie przypominam do Poloneza. Natomiast dobrze pamiętam zielonego Poloneza mojego znajomego, kupionego za dolary ok. roku 1980. Miał silnik 82 KM, pięciobiegową skrzynię i fabryczny spoiler z tyłu.
2023-10-31 18:27:22 (2 lata temu)
Teddy
 
+2 głosów:2
Dawny budynek przepompowni.
2024-03-06 23:04:22 (2 lata temu)
Licho
 
+4 głosów:4
No i mamy kolejny przypadek pożaru zabytku sprzedanego (rok temu) deweloperowi.
2023-03-04 13:24:07 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
do Licho: Rzekłbym : "standardowa procedura"
2023-03-04 13:31:41 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Tego budynku na pierwszym planie też już nie ma, rozebrany do ziemi.
2026-01-31 18:49:32 (4 miesiące temu)
do Licho: A coś się dzieje z basenami ? Czy nadal stoją na wpół rozebrane ?
2026-01-31 19:05:17 (4 miesiące temu)
do Desperado: Którymi basenami?
2026-01-31 19:51:45 (4 miesiące temu)
yani
 
Tu też już jest postawione do pionu.
2023-03-06 00:25:35 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
I po chałupie. Właśnie trwa wyburzanie.
2026-01-24 17:51:46 (5 miesięcy temu)
Licho
 
Będzie. Nawet było już ustalone jaka, ale magistrat znowu coś kombinuje i nie wiadomo.
2023-06-18 22:20:34 (3 lata temu)
Licho
 
Przecież już od dawna miała asfalt na całej długości.
2023-06-18 22:19:21 (3 lata temu)
Tado
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-09-09 21:39:27 (2 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Koniec jazdy :)
2024-01-21 18:32:55 (2 lata temu)
Licho
 
Asfaltowa się kończy na rondzie :-P
2025-12-26 22:34:58 (6 miesięcy temu)
do Licho: Teraz tak ale wtedy ten odcinek był Asfaltową - obecnie chyba nie ma nazwy bo jest "do zaorania"?
2025-12-26 22:49:40 (6 miesięcy temu)
Licho
 
do Columba livia: Skrócenie Asfaltowej zostało dokonane w 2020 roku, więc już nie był :-)
2025-12-27 02:01:36 (6 miesięcy temu)
do Licho: BTW - po co Rondo Agnieszki Osieckiej ma taki wylot na południowy zachód kończący się ślepo?
2025-12-27 10:13:41 (6 miesięcy temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Planowane przedłużenie Lutosławskiego do Parafialnej (najbardziej oprotestowany zapis MPZP dla Wojszyc) jako część tzw. Trasy Ołtaszyńskiej (Jeździecka – Zwycięska – Parafialna – Lutosławskiego – Malinowskiego – Grapowa i dalej na Brochów do skrzyżowania Mościckiego, Chińskiej i Koreańskiej).
2025-12-27 13:39:18 (6 miesięcy temu)
do Licho: Nie dziwię się ze oprotestowany - pomysł sam w sobie dziwny...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-12-27 21:47:03 (6 miesięcy temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Co w nim dziwnego? Protestują oczywiście mieszkańcy osiedla przy Pawiej 40 – co nie dziwi, choć nie zdziwię się, jeśli ta droga była planowana zanim osiedle powstało.
2025-12-28 00:15:17 (6 miesięcy temu)
do Licho: Dziwna jest budowa ulicy która nie udostępni dojazdu do żadnej nowej działki, a istnieje dogodne połaczenie drogowe ronda z Pawią przez Asfaltową lub Klasztorną.
2025-12-28 10:50:56 (5 miesięcy temu)
185 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Dzielnica Wojszyce - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Wojszyce
123
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet