| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (6)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Kamień graniczny N 186
407
m
Zabrze
Makoszowska 21
411
m
Zabrze
Makoszowy - Zabrze (Hindenburg-Del...
413
m
Zabrze
Zakład przeróbki mechanicznej węgl...
468
m
Zabrze
Dworzec kolejowy
542
m
Zabrze

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szyb IV

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2022 Sierpień
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Wieża basztowa szybu IV o wysokości 98 m, głębokośc szybu 944 m .
2020-04-22 21:37:08 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Nam podawał ze głębokość 880 m
2020-04-22 21:42:46 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : To był poziom+ kieszeń skipowa i rząpie szybu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litera
2020-04-22 22:06:06 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Po prawej widoczna kladka skipowa, urządzenie do szybkiego wywoźenia wydobitego węgla z kopalni. Oceniam wedlók wymiarów, źe za jednym razem moźna wywieźcz aź 30 ton.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2020-04-23 18:17:21 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Maszynownia ? Tutaj chyba byly bębny maszyny wyciągowej....I zdjięcie jest zrobione z dzwigu portalowego sluźoncego wlaśnie do remontów albo, niestety, do demontaźu....
2022-05-26 09:17:39 (4 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Są to pomieszczenia z najwyższego piętra szybu nr IV, tylko tyle wiem .
2022-05-26 15:19:37 (4 lata temu)
do piotr brzezina : No to maszynownia, wyżej już jest tylko dach 😀
2022-05-26 16:34:09 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Pomieśczenie pod maszynownią. Przez te otwory w podlodze prowadzily stalowe liny. Ale to jest tylko moja teoria....
2022-05-26 09:18:42 (4 lata temu)
2022-12-28 15:03:18 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: To nie jest dubel tylko fotka stereo :-)
2022-12-28 15:07:10 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Wieże wyciągowe szybu IV i III po zakończeniu eksploatacji węgla.
Kopalnia Węgla Kamiennego Zabrze - Makoszowy - likwidacja. W tle widoczna wieża basztowa szybu IV o wysokości 98 m (głębokość 944 m. już zasypany) a 2019 r....
2007
-
2017
2007
-
2018
2017
-
2019
2018
-
2020
2019
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2020
2020
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
Szyb IV na innych zdjęciach
1993
-
2015
1993
-
2015
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet