| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wnętrza

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Podmiana.
2019-03-19 20:26:49 (7 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : !!!
2019-03-19 22:26:06 (7 lat temu)
Trochę duże.
2012-09-17 22:39:03 (13 lat temu)
To bluszcz może mieć aż takie grube konary?
2013-11-29 22:06:32 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Widziałam w parkach pędy , które przy ziemi miały grubość ludzkiego uda. Są przecież okazy 700-letnie a podobno i starsze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2013-11-29 22:57:45 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Jeśli korzeń rośliny nie ma już miejsca do rozrostu wtedy idzie wszystko w konary i stają się grube. Być może tu była taka sytuacja, wiele roślin tak reaguje na brak miejsca do rozrostu korzeni.
2013-11-29 23:07:05 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Niesamowite, nie sądziłem, że ta roślina może tak długo żyć i przybierać takie rozmiary.
2013-11-29 23:03:01 (12 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
Bym pominął "Niemców", nazwiska innych nacji też tu są. "Dla żołnierzy"
2015-01-22 20:12:57 (11 lat temu)
fantom
 
do slawekh: Jakie inne nacje tam widzisz? Bo ja widzę same nazwiska i imiona Niemców.
To mieszkańcy okolicznych miejscowości, a ci jak wiadomo byli Niemcami walczącymi w niemieckiej armii.
Polegli w walce z wrogiem i uczczono ich pamięć owym pomnikiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-01-22 20:23:51 (11 lat temu)
slawekh
 
do fantom: Przykład nazwisk poległych z Cieplic, Nowakowski, Kornecki, Lewandowski, z Sobieszowa, Bartoszek, Gachowski, Szendera, Janowice, Grabowski, Szendera. Jaka jest różnica między poległym Pułaskim w USA a Borowskim pod Verdun ?
2015-01-22 21:37:21 (11 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do slawekh: Twój komentarz jest nie na miejscu, ociera się o dyskryminacje narodowościową i powinien zostać usunięty.
2015-01-22 21:38:45 (11 lat temu)
fantom
 
do slawekh: Mowa jest o tej tablicy, a nie o Janowicach, Cieplicach etc. To po pierwsze.
Po drugie nie zawsze nazwisko określa narodowość. Część Niemców posiadała polsko brzmiące nazwiska, co nie zmieniało faktu że byli Niemcami. Tak jak część Polaków posiada nazwiska niemiecko brzmiące i Niemcami ich to nie czyni. Znam osobiście różnych Milerów, Szeferów itp którzy nic z Niemcami wspólnego nie mają, poza nazwiskiem oczywiście.
Poza tym, nie słyszałem o ewentualnej Polonii zamieszkującej okolice Jeleniej Góry w 1914 roku, wcielanej siłą do niemieckiej armii i wysyłanej na front.

Nie wiem jak Ty, ale gdybym ja budował pomnik poświęcony wszystkim ofiarom wojny - to zamiast pisać na nim 180 poległych z okolicznych miejscowości - to bym to na nim po prostu napisał.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-01-22 22:16:13 (11 lat temu)
slawekh
 
+3 głosów:3
do Hellrid: Po pierwsze: W którym miejscu ociera się o dyskryminację bo wg mnie pomnik jest wystawiony wszystkim żołnierzom, którzy polegli nie tylko narodowości niemieckiej. Po drugie mój wpis - by pominąć Niemców - odnosi się do podpisu zdjęcia. Dla mnie powinno brzmieć "Dla żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej". I o co tu się kłócić ?
2015-01-22 22:12:57 (11 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do fantom: Po wojnie z Francją Niemcy były krajem bardzo bogatym, wyjazd za chlebem to nie jest wynalazek naszych czasów. Polaków spotkać można na całym świecie, na śląsku tym bardziej. Polski nie było więc poddany cesarza siłą rzeczy przestrzegał praw kraju w którym żył i nie musiał być siłą wcielany do armii. Sam chciał walczyć za ojczyznę i cesarza - zaznaczam, Polski na mapach nie było i czy ktoś wiedział kiedy będzie ?
Nazwisko na pomniku bardziej przemawia do rozumu. Bo to sąsiad, kuzyn, znajomy. W założeniu stawiano pomniki by uczcić i przestraszyć okropieństwem wojny. Decydenci jednak myślą za ludzi i mieliśmy 1939.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-01-22 23:02:18 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Taki bluszcz rośnie na dziedzińcu głównym.
2018-01-24 17:33:39 (8 lat temu)
do ZPKSoft: To jest chyba pomieszczenie z pomnikiem szlaku papieskiego o ile pamiętam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-01-24 17:38:56 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Ten z lewej to ten sam co na tym zdjęciu:
2018-01-24 17:41:03 (8 lat temu)
fantom
 
do chrzan233 : Dokładnie to jest to pomieszczenie. Pomnik jest po lewej poza kadrem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2018-01-24 17:44:46 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do chrzan233 : Fakt, ten sam okaz co tu przenoszę fotkę.
2018-01-24 17:51:30 (8 lat temu)
2018-09-13 11:19:03 (7 lat temu)
2018-09-13 11:19:26 (7 lat temu)
do antypuszka©: O! Dziękuję, już przenoszę.
2018-09-13 12:02:10 (7 lat temu)
do antypuszka©: W takim przypadku to zdjęcie usuwam, gdyż podobnych jest sporo w obiekcie.
2018-09-13 12:09:01 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Szkoda usuwać - Twoje ma licencję CC-BY-NC-ND więc zainteresowani będą mogli z tego zdjęcia skorzystać w swoich opracowaniach.
2018-09-13 12:25:44 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: No ale już wysłałem. Jak można przywrócić?
2018-09-13 12:37:44 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Po Twoim komencie od razu wskoczyły mi do głowy Acta 2. Co oni narobili? Jak to będzie? Czarno to widzę.
Jeżeli artyści tak są "okradani" w Internecie, to niech zrezygnują np. z You Tube, gdzie mają miliony wyświetleń.
2018-09-13 12:48:09 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Jak to jest z tymi licencjami? bo dla mnie to temat obcy. czy jak nie zaznaczam żadnej to dobrze ? ( chcę aby kazdy mógł korzystac z moich zdjęc)
2018-09-13 13:12:29 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do da signa: Czy to dobrze? Jeżeli chcesz aby każdy mógł korzystać z Twoich zdjęć to możesz wybrać licencję Free Art License lub którąś z CC-BY-SA, np. 4.0 - w przypadku tej drugiej każda publikacja Twojego zdjęcia będzie musiała być na tej samej zasadzie czyli z podaniem licencji i autora zdjęcia.
2018-09-13 16:29:03 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Dziękuję .
2018-09-13 16:34:09 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Z tego co piszą, to fotka zrobiona jest w kamieniałomie w Szklarskiej Porębie.
Informacja dodatkowa to że z prawej stoi wujek Alois, rzeźbiarz z Cieplic.
2019-10-08 17:21:51 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do fantom: Może z tego kamieniołomu
2019-10-08 17:44:44 (6 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Dopisałam ale niestety 100% pewności nie ma (ten chyba był największy)...
2019-10-08 19:57:10 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
Chojnik, dziś jest tu pomnik Papieski.
2021-05-25 18:06:43 (5 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
9 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Wnętrza - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet