|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 4.95
6 września 2009 , Zakończenie małą fontanną kaskady wodnej przy schodach, a za przejściem dla pieszych przez jezdnię, fontanna. |
Bal. Przesadzasz z kompresją. Widać pikseloze. 2010-05-30 12:38:49 (16 lat temu)
do zuf: I rozmiar tez by się większy przydał. 2010-05-30 12:39:34 (16 lat temu)
do zuf: Te piksele to brak filtrowania przy zmniejszaniu zdjęcia. Wystarczy przy zmniejszaniu wybrać jakieś filtrowanie a piksele znikną :) Czym BAL zmniejszasz zdjęcia? (program) 2010-05-30 12:57:21 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: To zależy czym w danym momencie obrabiam gimp lub irfanview ... wtedy nie miałem jeszcze lustrzanki i przy gorszym oświetleniu zdarzało się. Dzięki za radę, spróbuję jeszcze powalczyć i podmienię. 2010-05-30 19:23:48 (16 lat temu)
do BAL†: To właśnie warto zwrócić uwagę na opcję filtrowania przy pomniejszaniu zdjęć - inaczej robi się \"pikseloza\" - z reguły te filtrowania oznaczone są jako bicubic, bilinear itp... - ta opcja jest i w Irfanie i w Gimpie. W filtrowaniu chodzi po prostu o algorytm który jest używany przy generowaniu pikseli przy zmianie rozmiaru zdjęcia. Bilinear pobiera dane z sąsiednich piksele w poziomie, bicubic pobiera dane z pikseli wokół generowanego punktu a najbliższe sąsiedztwo pobiera piksel bez patrzenia na to co jest obok. Tu masz porównanie tych metod: Najlepszy efekt daje pomniejszenie w bicubic i potem wyostrzenie. Bez wyostrzenia zdjęcie wydaje się nieco rozmyte dlatego wiele osób niepotrzebnie używa najbliższego sąsiedztwa albo próbkowania liniowego bo obraz wydaje się ostry ale widać piksele - zwłaszcza na ukośnych liniach. 2010-05-30 20:16:54 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: I taka nauka coś daje. Pod wstawianymi fotkami, powinno być więcej tego typu komentarzy. Nie każdy urodził się orłem i zagłębić się w temacie nie miał okazji. Ja mam monitor 18\' więc nie wszystko wyłapuję. Dopiero po wstawieniu niektóre szczegóły zostają uwydatnione, więc ponownie obrabiam i podmieniam. Czasami przeoczę. 2010-05-30 20:47:32 (16 lat temu)
Właśnie fotka została podmieniona: Według zaleceń nieco większa, przy kompresji w Irfanie użyty filtr Lanczos. Czy teraz przyzwoita? U mnie wygląda OK. 2010-05-30 21:07:00 (16 lat temu)
do BAL†: No i oczywiście, beż grzebania przy perspektywie :). 2010-05-30 21:08:36 (16 lat temu)
do BAL†: ... bo nie sztuka coś komuś wytknąć tylko moim zdaniem trzeba to zrobić tak, żeby ktoś coś z tego mógł wynieść. Wiem, że najprościej jest napisać \"zdjęcie jest do kitu, do wywalenia\" ale bardzo łatwo w ten sposób stracić osobę, która mogłaby dużo dobrego dla nas zrobić - a wiadomo, że nie każdy wszystko musi wiedzieć i nikt tego nie wymaga :) Jest już lepiej choć nawet można używać nieco mniejszej kompresji - czyli większa fotka, tak z 200-250kB niczemu nie szkodzi :) Moje często mają więcej - z tym, że wrzucam je w rozdzielczości od 1100 do 1300 i przy 1300 przekraczam często 300kB. 2010-05-30 21:30:14 (16 lat temu)
do BAL†: Przy perspektywie też można grzebać o ile czuje się taką potrzebę :) Tu są różne zdania na temat korekcji perspektywy - ja zaliczam się do umiarkowanych prostowaczy czyli prostuję ale lekko - nigdy tak aby wszystkie pionowe ściany były proste - np. - bo jeśli doprowadzimy wszystkie linie do pionu to okaże się, że góra budynku sfotografowanego od dołu jest szersza niż dół - no ale ponoć to i tak jest zgodne z jakimiś tam trendami więc nie walczę o to, żeby nikt tak nie robił :) Służę pomocą gdybyś chciał porad w tej kwestii. 2010-05-30 21:36:39 (16 lat temu)
Jeżeli mogę doradzić to polecam to -> Mały, prosty, po polsku. Używam go od zawsze. Naprawdę. Same zalety. Zapisuje się w memu eksploratorze pliku (to jest ta lista jak się prawym kliknie na jakiś plik). Można zapisywać profile. I tak dalej... :) Kto chce niech spróbuje. Gimp czy Infrant to kombajny gdzie jest więcej klikania niż owocu tego klikania. 2010-05-30 21:54:29 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Na woj. dolnośląskim pociągnąłem ten temat na Forum ogólnym jako pytanie i wyraziłem swoje zdanie ... zobaczymy co na to inni. \"Mmaćkowi\" zwróciłem na \"hydralu\" uwagę, że przesadza pod tym względem i natychmiast wywiązała się ostra dyskusja. Ja podobnie jak Ty, prostuję jedynie do pewnych granic. Balkony na Krótkiej 15 we Wrocławiu przedobrzyłem i od razu zauważyłem po ocenach, że nie wszyscy to tolerują. 2010-05-30 22:33:08 (16 lat temu)
do zuf: Powiem szczerze - przyzwyczajam się szybko do jednego z programików i nie lubię zmian jeśli mi odpowiada. Chwalili Picassa3, ale mi jakoś nie podszedł. Tym razem wypróbuję przez Ciebie polecany ... a nóż podejdzie. Dzięki. 2010-05-30 22:41:25 (16 lat temu)
do BAL†: Miało być ul. UKRYTEJ 15 2010-05-30 23:33:01 (16 lat temu)
|
|
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 10 dni |
![]() |
fontanny
|