|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1890-1900 , Hotel Stadt Elbing przy skrzyżowaniu Żeromskiego i Grunwaldzkiej.W czasie II wojny światowej komendantura.Skomentuj zdjęcie
|
26 pobrań 3069 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Wiesław Smyk Obiekty widoczne na zdjęciu Gminna Przychodnia Rejonowa więcej zdjęć (9) Zbudowano: 1901 Dawniej: Hotel "Stadt Elbing" Zabytek: 242/92 z 24.12.1992 W Elblągu przy ulicy Żeromskiego 2 znajduje się budynek dawnego hotelu "Stadt Elbing". Kamienica została zbudowana w 1900 roku, miasto zdecydowało się na jego budowę w tym miejscu ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo targu i rzeźni. Już w czasie I wojny światowej hotel miał inne przeznaczenie, stał się lazaretem - obecnie również służy celom medycznym. W latach międzywojennych w hotelu odbywało się wiele znaczących imprez ówczesnego Elbląga. Wojna oszczędziła budynek, a podczas pobytu Rosjan w hotelu znajdowało się ich dowództwo. Hotel potocznie nazywano w gwarze „Bullentempel” (Świątynia Byków), a to ze względu na jego sąsiedztwo. Za: ul. Żeromskiego Stefana więcej zdjęć (24) Dawniej: Pott Cowle Straße |