|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
14 października 2017 , Pierwsza ekipa, która w czynie społecznym uporządkowała zarośnięty i zapomniany cmentarz ewangelicki w Karwinie Meksyku. |
Już w najbliższą sobotę odbędzie się następne spotkanie 2018-04-05 21:54:04 (8 lat temu)
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie to pomyślałem sobie, że wyglądamy jak jakiś oddział Einsatzgruppen, który właśnie przeprowadził likwidację wioski :-) 2018-04-05 21:56:22 (8 lat temu)
Zidentyfikowano następujące osoby. Pierwszy z prawej stoi pan z Książnicy Cieszyńskiej. Drugi z lewej kuca jeden z użytkowników portalu Fotopolska.eu. Pierwszy z lewej stoi chyba pan Szcześniewski z Ustronia, chórzysta chóru "Ave" przy parafii św. Klemensa. 2018-04-05 22:15:27 (8 lat temu)
do vstrone: Rozpoznajesz tą Panią z Ustronia? 2018-04-06 22:10:13 (8 lat temu)
do czesil: Tak! W pierwszej kolejności rozpoznałam tę dziewczynkę - Wiktorię, bo to najlepsza przyjaciółka mojej starszej siostrzenicy. Mówiła jej babcia - pani Jonszta. Wszystkie oglądamy teraz Wiki i jej babcię :-) A fundator cmentarza to Twoja rodzina czy zbieżność nazwisk? 2018-04-06 23:51:15 (8 lat temu)
do vstrone: Super trouper :-) Fundator raczej nie jest spokrewniony z moją rodziną, ale jakaś boczna gałąź może być. Mój dziadek pochodził z Łazów i też był ewangelikiem, ale później konwertował na katolicyzm z miłości do swej wybranki :-) i odtąd Krainowie z Cieszyna są katolikami :-) Relacja z dzisiejszych prac Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie 2018-04-07 19:52:36 (8 lat temu)
do czesil: Brawo Wy!!! Czy na Zaolziu jest jeszcze więcej takich zaniedbanych cmentarzy polskich? 2018-04-08 01:14:36 (8 lat temu)
do vstrone: Jest parę nieczynnych - głównie w zagłębiu węglowym, ale one praktycznie już nie istnieją z racji szkód górniczych. Teraz kolej na Was. Lipowiec wzywa :-) 2018-04-08 19:50:18 (8 lat temu)
|
|
Na stronie od
0 dni |
![]() |
kościoły, katedry, kaplice
|