| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Pomnik upamiętniający ofiary katas...
20
m
Karwina (Karviná)
Cmentarz ewangelicki
36
m
Karwina (Karviná)
Szkoła podstawowa (Česká obecná a ...
206
m
Karwina (Karviná)
Sklep nr 100 Centralnego Stowarzys...
633
m
Karwina (Karviná)
Einmannbunker koło kopalni Barbara
664
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kaplica cmentarna

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1906
Kaplicę cmentarną wybudował w 1906 r. karwiński budowniczy Hugo Königsberger kosztem 4 tys. koron. Projekt obiektu został przygotowany już w 1902 r. W wieży zainstalowano dwa dzwony wykonane w odlewni Schwalbe z Bielska kosztem 997 koron. W 1983 r. zostały przeniesione do nowo-wybudowanej dzwonnicy przy ewangelickim domu modlitwy .
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
grzegorzem
 
+1 głosów:1
Cudne! Tzn. zdjęcie.
2019-01-23 19:11:53 (7 lat temu)
do grzegorzem: Dziekuje, byly idealne warunky, szkoda ich nie wykorzystać ☺
2019-01-24 08:15:26 (7 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Już w najbliższą sobotę odbędzie się następne spotkanie
2018-04-05 21:54:04 (8 lat temu)
czesil
 
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie to pomyślałem sobie, że wyglądamy jak jakiś oddział Einsatzgruppen, który właśnie przeprowadził likwidację wioski :-)
2018-04-05 21:56:22 (8 lat temu)
vstrone
 
Zidentyfikowano następujące osoby. Pierwszy z prawej stoi pan z Książnicy Cieszyńskiej. Drugi z lewej kuca jeden z użytkowników portalu Fotopolska.eu. Pierwszy z lewej stoi chyba pan Szcześniewski z Ustronia, chórzysta chóru "Ave" przy parafii św. Klemensa.
2018-04-05 22:15:27 (8 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Rozpoznajesz tą Panią z Ustronia?
2018-04-06 22:10:13 (8 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do czesil: Tak! W pierwszej kolejności rozpoznałam tę dziewczynkę - Wiktorię, bo to najlepsza przyjaciółka mojej starszej siostrzenicy. Mówiła jej babcia - pani Jonszta. Wszystkie oglądamy teraz Wiki i jej babcię :-) A fundator cmentarza to Twoja rodzina czy zbieżność nazwisk?
2018-04-06 23:51:15 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vstrone: Super trouper :-) Fundator raczej nie jest spokrewniony z moją rodziną, ale jakaś boczna gałąź może być. Mój dziadek pochodził z Łazów i też był ewangelikiem, ale później konwertował na katolicyzm z miłości do swej wybranki :-) i odtąd Krainowie z Cieszyna są katolikami :-)
Relacja z dzisiejszych prac
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2018-04-07 19:52:36 (8 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Brawo Wy!!! Czy na Zaolziu jest jeszcze więcej takich zaniedbanych cmentarzy polskich?
2018-04-08 01:14:36 (8 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Jest parę nieczynnych - głównie w zagłębiu węglowym, ale one praktycznie już nie istnieją z racji szkód górniczych. Teraz kolej na Was. Lipowiec wzywa :-)
2018-04-08 19:50:18 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet