starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Niestety..Olza tedy nieplynela, to jest fosa.
2018-06-01 18:50:49 (8 lat temu)
do vetinari: Zapytaj Panią przewodnik ok.
2018-06-01 19:08:09 (8 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do piotr brzezina : No, po dokladnych badaniach i konzultacjiach, pani przewodnik wyjaśnila dokladniej..Prawdobodobnie tu byl jakiś strumyk, ktury byl doplywem Olzy. Przy badaniach archeologicznych byly tutaj znlezione metalowe haczky na ryby.
2018-06-02 06:37:48 (8 lat temu)
piotr brzezina
Na stronie od 2011 listopad
14 lat 7 miesięcy 17 dni
Dodane: 1 czerwca 2018, godz. 16:03:33
Autor zdjęcia: piotr brzezina
Rozmiar: 1700px x 1071px
Licencja: CC-BY-NC-ND 3.0
Aparat: NIKON D5300
1 / 400sƒ / 4.5ISO 10018mm
0 pobrań
678 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia piotr brzezina
Obiekty widoczne na zdjęciu
muzea
Atrakcja turystyczna
Zabytek: 46095/8-799
Rekonstrukcja grodziska słowiańskiego z VIII – XI wieku. Według badań archeologicznych miejsce to było zasiedlone już w późnej epoce brązu i w okresie kultury łużyckiej. W V wieku przed naszą erą ówczesna osada została splądrowana i przestała istnieć. Mniej więcej w połowie VIII wieku ponownie zasiedlona przez Słowian, którzy opuścili to miejsce prawdopodobnie przed końcem XI wieku.