starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. mazowieckie Warszawa Mokotów ul. Puławska Pętla tramwajowa "Wierzbno"

listopad 1931 , Tramwaj na Puławskiej na wysokości Wierzbna w 1931 roku.

Skomentuj zdjęcie
roox
+2 głosów:2
Po co dodajesz swoją sygnaturę do zdjęcia, które nie jest Twoją własnością? To zdjęcie pochodzi z NAC.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-07-26 12:10:22 (7 lat temu)
YouPiter
+2 głosów:2
do roox: Jeden dzień dopiero jest na stronie, uczy się :)
2018-07-26 12:13:31 (7 lat temu)
=|=|=|=
+4 głosów:4
do roox: Zapisywałem i nie widziałem źródła, nie twierdze że to moja własność, rozumiem - nie będę dodawał nicka na fotkach. No problemo.
2018-07-26 12:25:27 (7 lat temu)
pawulon
+4 głosów:4
do =|=|=|=: I to mi się imienniku u ciebie podoba. Są zasady, więc się do nich dostosowujesz, nie denerwujesz się, nie wykłucasz, tylko przyjmujesz do wiadomości ;-)
Niestety nie wszyscy tak mają, i to jest odwieczny problem Fotopolski, i innych portali zapewne też.
Powodzenia w naszej zabawie, i dobrej współpracy z innymi fotopolanami ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-07-26 13:25:17 (7 lat temu)
Wymiana.
2025-02-06 15:35:16 (rok temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
"In the middle of nowhere"...
2025-02-06 17:11:27 (rok temu)
=|=|=|=
Na stronie od 2018 lipiec
7 lat 11 miesięcy 3 dni
Dodane: 26 lipca 2018, godz. 11:34:27
Rozmiar: 3497px x 2144px
18 pobrań
2109 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia =|=|=|=
Obiekty widoczne na zdjęciu
Pętla tramwajowa "Wierzbno"
więcej zdjęć (44)
Zbudowano: 1924
Zlikwidowano: 2006-2007
Dawniej: "Królikarnia"
Typ A i B - Falkenried, MAN
więcej zdjęć (184)
Zbudowano: 1908
Zlikwidowano: 1958
Tramwaje w Warszawie
więcej zdjęć (301)
Zbudowano: 1866/1908

Wszystko o komunukacji miejskiej w Warszawie.



Cenne źródło: 

https://sh-tras...asywlatach.htm"
target="_blank">
https://sh-tras...asywlatach.htm<
/a>


ul. Puławska
więcej zdjęć (2124)
Dawniej: Nowoaleksandryjska, Feldherrnallee
Ulica Puławska - ulica w Warszawie i Piasecznie zaczynająca się (według numeracji) w dzielnicy Mokotów, a kończąca na granicy administracyjnej miasta Warszawa. W tym miejscu styka się z ulicą Puławską w Piasecznie, która zaczyna się w Piasecznie od rynku miejskiego i kończy na administracyjnej granicy gminy Piaseczno.

Warto nadmienić, iż Puławska (obok Alei Jerozolimskich) jest jedną z najdłuższych ulic która znajduje się w granicach administracyjnych Warszawy. Ma długość wynoszącą ponad 12,5 km w Warszawie, kolejne 2 km w Piasecznie. Według danych z 2007 roku przeprowadzonych przez GUS, Puławska jest najwolniejszą ulicą Warszawy.
Ulica Puławska zaczyna się od placu Unii Lubelskiej i kończy się na granicy Warszawy i Piaseczna. Numeracja biegnie przeciwnie do biegu Wisły i zaczyna się od placu placu Unii Lubelskiej, biegnąć dalej w kierunku administracyjnej granicy Warszawy i Piaseczna.

Na całej długości jest dwujezdniowa, z pasem rozdzielającym (ilość pasów ruchu zmienia się od dwóch do czterech). Bardzo ruchliwa, często zakorkowana w godzinach szczytu. Ze względu na długie, proste odcinki często dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością[1]. Większość skrzyżowań posiada sygnalizację świetlną.
Nazwa pochodzi od miasta Puławy - ulica Puławska była bowiem tzw. "wylotówką" w kierunku Puław i Lublina. W czasach, gdy Puławy nosiły nazwę Nowa Aleksandria, ulica ta nazywała się Nowoaleksandryjska.
Ciekawostki [edytuj]
Jest to jedna z nielicznych ulic Warszawy, której numeracja rośnie niezgodnie ze standardem numeracji czyli przeciwnie do biegu Wisły. Niezgodność jest jednak pozorna ponieważ początek ulicy oddala się od Wisły pod kątem który pozwala uznać ją za prostopadłą w stosunku do dawnego przebiegu rzeki, numeracja jest więc prawidłowa.
6 czerwca 1962 na ulicy Puławskiej 2 (przy placu Unii Lubelskiej) otwarto pierwszy w Warszawie duży sklep samoobsługowy tzw. Supersam, który został zamknięty 10 kwietnia 2006 z powodu korozji konstrukcji. Wcześniej znajdował się tam staw, który zasypano w latach 20. XX wieku. Wtedy ta okolica należała do peryferii miasta. W 1892 utworzono stację kolejki wilanowskiej, a w 1898 - kolejki piaseczyńskiej (grójeckiej).
W czasie okupacji hitlerowskiej nosiła nazwę "Feldherrnallee" ("Aleja Wodzów").
Źródło: