starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 26 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. dolnośląskie powiat strzeliński Romanów Gromnik 393 m n.p.m Wieża widokowa II

26 maja 2019 , Na Gromniku, obowiązkowa pamiątka ;)
Od lewej - stoją Paweł i Zosia (ZPKSoft), Dariush, Renia, Arkadiusz K., S_mile, Emilka, Eugeniusz S., Maj, Piotr Brzezina, Pawulon, siedzą - Bonczek, Marek Kuliński, Edytka i Vetinari.

Skomentuj zdjęcie
Marku, możesz przypisać także i tu .
2019-05-27 10:18:24 (7 lat temu)
chrzan233
+4 głosów:4
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, widzę, że i Darek dotarł, super;) Miałem ochotę na to spotkanie, tym bardziej, że okolica mi dość bliska, niestety tylko sercu, ciało w sporej odległości. Może następnym razem.
2019-05-27 19:50:25 (7 lat temu)
To chyba jedyne zdjęcie ( jak dotąd), na którym jesteśmy w komplecie więc dodałam spis osób.
2019-06-02 08:54:54 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Zosiu zamień mnie z majem bo jemu dużo brakuje do takiej figury jak moja
2019-06-02 09:00:31 (7 lat temu)
do ZPKSoft: A nie ma pomyłki w kolejności osób ?
2019-06-02 09:00:58 (7 lat temu)
do vigo: Jak mnie zamieni powinno być dobrze.
2019-06-02 09:05:23 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Pisałam z pamięci ale już poprawione.
2019-06-02 09:11:40 (7 lat temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Mogłem zmienić sam ale to by było nie fer
2019-06-02 09:15:26 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Mogłeś zmienić, ja też dodałam tekst pod zdjęciem Marka. Trzeba tylko to napisać w komentarzu, bo w razie braku zgody można przywrócić poprzednią wersję.
2019-06-02 09:20:13 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuje, dziś dzwonie do tej pani o lokum, Biały Kościół.
2019-06-02 09:25:35 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Dzwoń, wczoraj Paweł się z nią widział i pytał o pojemnik na ciasto. Nie został w Białym Kościele więc może Eugeniusz wziął Twój a jego jest u mnie razem z Twoją blaszką ? Zadzwoń do niego i zapytaj.
2019-06-02 09:28:07 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ja wziąłem swój zielony, a Pyjter mioł modry.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2019
2019-06-02 10:01:31 (7 lat temu)
do Eugeniusz S.: Super, czyli komplet Piotra jest do odbioru u nas ;-)
2019-06-02 12:33:25 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuje Wam bardzo, detektywi
2019-06-02 15:41:52 (7 lat temu)
ZPKSoft
+7 głosów:7
Prawdopodobnie byliśmy jedną z ostatnich grup, jeżeli nie ostatnią, która miała możliwość wejścia na tę wieżę widokową. Od czerwca obiekt zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Fotopolanie mieli zastrzeżenia co do stabilności stopni oraz innych elementów konstrukcyjnych, teraz widać, że ich opinia nie była odosobniona. Z uwagi na przewidywany koszt remontu (ok. 240 tys. zł) i braku takich środków w budżecie gminy wieża nie szybko będzie udostępniona.
2019-10-16 19:56:03 (6 lat temu)
mar
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Szybko się zużyła.
2019-10-16 23:07:50 (6 lat temu)
vetinari
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Teraz sie czuje bardzo winny, latalem tam i z powrotem po tej wieźy widokowej...mam nadzieje źe mi to niemacie za zle ☺☺☺
2019-10-17 07:00:50 (6 lat temu)
do mar: Niejest problem coś wybudować za dotacjie z EU, jest problem to później utzrymywać....
2019-10-17 07:02:19 (6 lat temu)
ZPKSoft
+3 głosów:3
do vetinari: To nie Twoja wina, przeglądu technicznego nie robiono od momentu wykonania i teraz mamy skutki. Koszt remontu to prawie 1/2 wartości budowy wieży.
2019-10-18 09:56:21 (6 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Szczerze powiem, źe same schody sa pikuśem. Zauwaźylem ścieliny miedzi murem i drewnianymy belkami, tz źe wieźa sie ciagle ruszala. Ale nikomu z naszej grupy o tym niemluwilem, źe by sie nik nieprzestraszyl i tym sie sie przez potencialna panike szybciej skończylo piekne spotkanie pozytywnie walnietej grupy fotopolańskiej ☺☺☺
2019-10-18 11:06:39 (6 lat temu)
do vetinari: My z Pawłem też to widzieliśmy, podobnie jak pęknięty słup nośny schodów ale milczeliśmy podobnie jak Ty ;-)
2019-10-18 11:44:46 (6 lat temu)
max
do vetinari: Z tego co piszecie wynika, że z tą wieżą to trochę tak jak ze słynnym misiem :)
2019-10-18 13:24:48 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Ciekawe, nie było gwarancji? Nikt nie sprawdzał np. co kilka miesięcy czy nie ma usterek?
2019-10-18 15:01:59 (6 lat temu)
ZPKSoft
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Znalazłam jeszcze pierwszy anons prasowy dot. zamknięcia wieży . Prawdopodobnie nie było przeglądów, o czym wspomniał zaatakowany wójt gminy Przeworno, na terenie której stoi wieża. Bronił się , że jest na tym stanowisku od niedawna i nie może odpowiadać za poprzedników. Tego tekstu nie ma w internecie więc nie mogę skierować do jego pełnej treści. Co do gwarancji to nigdzie nie padło na ten temat żadne słowo.
2019-10-18 15:40:47 (6 lat temu)
do max: ☺☺☺
2019-10-18 16:49:27 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Nie znam sie na administraciji gminy Przeworno, ale to chyba nie jest obowiazek wójta źe by pilnowal daty przegladaw i gwarancijine..od tego ktoś chyba na tej gminie siedzi i dostaje zaplacone źe by to pilnowal. Ale znajac źycie....u nas jest tak samo....
2019-10-18 16:54:37 (6 lat temu)
Marek Kuliński
Na stronie od 2010 listopad
15 lat 7 miesięcy 10 dni
Dodane: 27 maja 2019, godz. 7:37:55
Autor zdjęcia: Marek Kuliński
Rozmiar: 2000px x 1314px
Aparat: E-M10MarkII     
1 / 320sƒ / 8ISO 20014mm
0 pobrań
2943 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Marek Kuliński
Obiekty widoczne na zdjęciu
wieże
Wieża widokowa II
więcej zdjęć (62)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2011
Wieża zlokalizowana jest na górze Gromnik (niem.Rummelsberg) – najwyższym wzniesieniu Wzgórz Strzelińskich (części Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich), o wysokości 393 m n.p.m.; obiekt posadowiony jest na wysokości ±0,00 = 391,60 m.n.p.m., 50°42'8”N;17°6'36”E. Obszar Góry Gromnik wpisany jest do rejestru zabytków decyzją nr 52/Arch/64 z dnia 27.09.1964r.
W miejscu posadowienia obiektu znajduje się żelbetowa obudowa d. zbiornika. Zagłębiona jest w ziemi na głębokość ok 2m i posadowiona jest na calcu/skale. Stanowiła pierwotnie fundament obecnie nieistniejącego budynku; została zaadaptowana na fundament wieży.
- Wysokość budynku (wieży) do szczytu : 24,95m.

W 2013 r. podwyższono poziom dla zwiedzających dodając dodatkową galeryjkę.
Gromnik 393 m n.p.m
więcej zdjęć (75)
Dawniej: Rummelsberg
Zamek na górze Gromnik, które jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Strzelińskich zbudowali rycerze von Czirn w 1439 r. Góra Gromnik była już wcześniej zamieszkana, bo w czasie przeprowadzonych tutaj prac archeologicznych odkryto ślady kultury łużyckiej. Ponadto wykopaliska odkryły pozostałości prawdopodobnie chrześcijańskiej kaplicy w kształcie rotundy.Czirnowie uchodzili za rycerzy - rozbójników, którzy napadali na kupców. Doprowadziło to do tego, że zamek był niszczony przez mieszczan wrocławskich, brzeskich oraz wojska biskupie i książęce. Czirnowie odbudowali zamek w 1446 r. Jednak w 1482 r. zamek został ostatecznie zniszczony przez księcia legnicko - brzeskiego Fryderyka. Ród von Czirn, który wygasł w 1615 r. był również właścicielem zamku w Przewornie i w Siemisławicach.W 1825 r. na szczycie powstała wieża widokowa, do której dobudowano w 1845 r. niewielką gospodę. W 1945 r. oba te obiekty zostały wysadzone. W chwili obecnej trwają dalsze prace archeologiczne na górze Gromnik, które mają wyjaśnić historię tego miejsca.
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)