|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
13 maja 2019 , Trójstyk od strony polskiej.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 3 lipca 2019, godz. 15:00:12 Autor zdjęcia: Pudelek Rozmiar: 1900px x 1267px Aparat: NIKON D3100 1 / 160sƒ / 6.3ISO 10021mm
3 pobrania 1273 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Pudelek Obiekty widoczne na zdjęciu Trójstyk granic polsko-litewsko-rosyjski (Trójstyk Wisztyniec) więcej zdjęć (16) Atrakcja turystyczna Zbudowano: 1919/1991 Dawniej: Punkt styku granicy pomiędzy RFSRR i LSRR z granicą posko-radziecką Trójstyk polsko-litewsko-rosyjski, powstał po upadku ZSRR w 1991 r. Pierwotnie po wytyczeniu granicy polsko-radzieckiej w 1945 r. w tym punkcie z granicą państwową stykała się granica pomiędzy obwodem kaliningradzkim należącym do Rosyjskiej Federacyjnej Scjalistycznej Republiki Radzieckiej i Litewską Socjalistyczna Republiką Radziecką. Trójstyk ten nie jest tożsamy z istniejącym w okresie międzywojennym trójstykem granic między Niemcami, Polską i Litwą, który wypadał w odległości ok. 115 m na północ od obecnego na linii będącej przedłużeniem granicy województw po polskiej stronie odtwarzającej dawną granicę polsko-niemiecką (granica rosyjsko-litewska w tym miejscu nie pokrywa się z przedwojenną granicą niemiecko-litewską). Zmiana nastąpiła po wytyczeniu granicy polsko-radzieckiej, której przebieg na odcinku litewskim na skutek drobnych korekt różni się od przebiegu przedwojennej granicy polsko-litewskiej. A granica polsko-radziecka na zachód od obecnego trójstyku wytyczona została w terenie dopiero w 1959 r. |