starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Z tym słupem jest ciekawa sprawa - otóż widać u podstawy kostkę w innym kolorze wyznaczającą linie styku granic. Na "godzinie 11" jest część rosyjska. Wystarczy stanąć koło słupa na tym fragmencie by z lasu obok donośnym głosem rozległy się ostrzeżenia z głośników "Uwaga! Znajdujecie się na terenie Federacji Rosyjskiej - proszę opuścić teren". Nie ma zlituj się.
2020-12-15 09:52:45 (5 lat temu)
vigo
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: A tak przy okazji - w Twoim artykule o Urzędzie Wojewódzkim napisałeś: " Budowę rozpoczęto latem 1939 roku". Są nowe informacje: .
2020-12-15 09:59:05 (5 lat temu)
do vigo: Drogi vigo - dopasuje się jak najbardziej do nowych ustaleń. Zmień datę jak uważasz.
2020-12-15 11:02:17 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Nie próbowaliśmy stawać, bo ponoć polska SG lubi nawet za taką pierdołę dawać mandaty - a że obok stoi kamera, to są w stanie to sprawdzić. Zresztą wkrótce po wizycie na trójstyku mieliśmy ich wizytę.
2020-12-15 21:46:45 (5 lat temu)
Pudelek
Na stronie od 2017 marzec
9 lat 2 miesiące 29 dni
Dodane: 3 lipca 2019, godz. 15:00:12
Autor zdjęcia: Pudelek
Rozmiar: 1900px x 1267px
Aparat: NIKON D3100
1 / 160sƒ / 6.3ISO 10021mm
3 pobrania
1273 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Pudelek
Obiekty widoczne na zdjęciu
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1919/1991
Dawniej: Punkt styku granicy pomiędzy RFSRR i LSRR z granicą posko-radziecką

Trójstyk polsko-litewsko-rosyjski, powstał po upadku ZSRR w 1991 r. Pierwotnie po wytyczeniu granicy polsko-radzieckiej w 1945 r. w tym punkcie z granicą państwową stykała się granica pomiędzy obwodem kaliningradzkim należącym do Rosyjskiej Federacyjnej Scjalistycznej Republiki Radzieckiej i Litewską Socjalistyczna Republiką Radziecką. Trójstyk ten nie jest tożsamy z istniejącym w okresie międzywojennym trójstykem granic między Niemcami, Polską i Litwą, który wypadał w odległości ok. 115 m na północ od obecnego na linii będącej przedłużeniem granicy województw po polskiej stronie odtwarzającej dawną granicę polsko-niemiecką (granica rosyjsko-litewska w tym miejscu nie pokrywa się z przedwojenną granicą niemiecko-litewską). Zmiana nastąpiła po wytyczeniu granicy polsko-radzieckiej, której przebieg na odcinku litewskim na skutek drobnych korekt różni się od przebiegu przedwojennej granicy polsko-litewskiej. A granica polsko-radziecka na zachód od obecnego trójstyku wytyczona została w terenie dopiero w 1959 r.