starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.87

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Rakowiec ul. Na Grobli Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) Wieża ciśnień "Na Grobli" Wnętrza

16 stycznia 2009 , Danusia B. oraz Kudelin pod "komendą" Tomka podczas sesji fotograficznej :)

Skomentuj zdjęcie
Miło zobaczyć również ekipę.. Chyba nie było łatwo.. ale za to jaki EFEKT !!!
2014-04-10 23:57:14 (12 lat temu)
FM
Na stronie od 2003 październik
22 lat 8 miesięcy 21 dni
Dodane: 19 stycznia 2009, godz. 17:35:00
Autor zdjęcia: FM
Rozmiar: 900px x 675px
0 pobrań
1566 odsłon
5.87 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia FM
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wnętrza
więcej zdjęć (84)
Wieża ciśnień "Na Grobli"
więcej zdjęć (123)
Architekci: Carl Johann Christian Zimmermann, John Moore
Dawniej: Wasserturm "Am Weidendamm"
W listopadzie 1864 wybrano projekt Johna Moore (udział w budowie wodociągu berlińskiego) i po wielu konsultacjach i korekcji przez radcę budowlanego Zimmermanna zatwierdzono do realizacji 3 marca 1865 r. Z obligacji miejskich przeznaczono 800 000 talarów. Budowa rozpoczęta wiosną 1867 pochłonęła znacznie ponad milion talarów. Uroczyste otwarcie zakładu nastąpiło 1 sierpnia 1871 r. na pól roku przed rocznicą 600-lecia przywileju Henryka Probusa zezwalającego czerpać wodę z książęcej Odry. Zbiornik wieżowy ma pojemność 4150 m sześć. za "Wrocław a Odra" Urząd Miejski Wrocławia 1999. - wito
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
ul. Na Grobli
więcej zdjęć (1791)
Dawniej: Am Weidendamm