starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 12 głosy | średnia głosów: 6

Kresy Fotopolska Fotopolanie w akcji

28 września 2019 , Bunkier poligonowy pozasektorowy Nr 4 - widok ze szczytu schronu na tereny poligonowe w kierunku południowym.

Skomentuj zdjęcie
esski
+5 głosów:5
Legionie, ja bym jednak wrzucił fotę bez tego jegomościa na głównym planie, Przecież nie jest on częścią skłądową tego czy innego uzbrojenia...
2019-08-25 22:11:58 (6 lat temu)
legion
+1 głosów:1
do esski : Tego czy jest on częścią składową tego czy innego uzbrojenia to wie tylko on :-)
2019-08-25 22:31:29 (6 lat temu)
do legion: Ani to akcja, ani atrakcja.. Opisany bunkier to jakiś tam fort, kawałek betonu.. Ten jegomośc nie stanowi jedności z betonem, nie skłąda się na całość, którą tu,na P, uogólniając , zwiemy "architektura", do przedmiotów można jego czapkę wrzucić.. ale będzie to już nadużycie... Bo takie czapki czy bluzki kupić można od Chin po Barbados.. Byłoby inaczej, gdyby on .. powiedzmy.. uciekał przed wsciekłym szefem jakiejś tam kolejnej budowy..a tu.. ani widoku na jakis tam las.. ani też foto[polskiej akcji.. Jak dla mnie to zdjęcie typu : byłem tu i tam,, pstryk, fota jedna z setki tego dnia... nie mam miejsca na kompie, no to wrzucę sobie na FP.
2019-08-25 22:41:23 (6 lat temu)
legion
+1 głosów:1
do esski : Życzę udanych zakupów w Chinach czy na Barbadosie :) Czy zdjęcie nie spełnia wymogów przypisania ?! Nie mam potrzeby uciekania przed szefem bo sam sobie jestem szefem.
2019-08-25 22:45:36 (6 lat temu)
do legion: Widok ten jest- wedle mnie - baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo naciągany.. tematem tegoż jest jakiś jegomość w bawełaniano plastykowo welurowym nakryciu głowy z bluzką, brakuje mu góralskiego piórpusza na czublu , za daszkiem..... Zapiszę sobie ten widok gdzieś tam, przy okazji kolejnej dyskusji , licznie pojawiających się dyskusji na temat zamieszczania fotek gołebi, wnętrz hotelu czy kawałka koła ratunkowego lub węża ogrodowego.. wspomnę iż fotopolskie zbiory to nie tylko architektura, ale i widoczki jegomościa w jakiejś jesionce ściągniętej z półki galerii handlowej ,z tanio szytej Turcji, Bangladeszu.. a może i z Boliwii..
2019-08-25 23:01:43 (6 lat temu)
legion
+1 głosów:1
do esski : Próbujesz mnie obrazić ?! Raczej ci to nie wychodzi :) a wręcz śmieszą mnie te twoje płytkie komentarze i mało co mnie one obchodzą. Pisz sobie co chcesz. I nie naciagaj się tak bo się możesz przerwać :)
2019-08-25 23:13:39 (6 lat temu)
esski
+1 głosów:1
do legion: Nie obrażam, jedynie zadaję pytanie.. po kiego grzyba taki widok tu w fotopolskich zbiorach ?.. Widzę od lat różne, różniste, tramwaje, lokomotywy, samochody, samoloty. wnetrza hoteli, kuchni. cokolwiek.. ale akurat ten widok, nie inny, wzbudził odruchy wklepania kilku pytań za pomocą klawiatury..Widocznie obecnym w tej chwili fotopolanom taki widok nie sprawia problemu, inaczej było kilka dni temu, gdzie nieszkodliwy - jak dla mnie - kran czy wyro w jakimś tam hotelu/motelu pobudził dyskusję na całą stronę naszego forum.
2019-08-25 23:21:54 (6 lat temu)
fantom
+5 głosów:5
do esski : Normalne zdjęcie fotopolanina w akcji jakich na portalu wiele. Niczym nie uzasadniony jest ten absurdalny atak.
2019-08-26 00:00:45 (6 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+4 głosów:4
do fantom: Bez sensu takie portrety.
2019-08-26 14:20:59 (6 lat temu)
elev07
+7 głosów:7
do esski : "Opisany bunkier to jakiś tam fort, kawałek betonu" W związku z tym że jestem po części współautorem tej fotki poczułem się wywołany do tablicy. To że kolega "esski" nie ma zielonego pojęcia że poligon Gross Born to największy obiekt tego typu w Europie ( ok. 19 tyś ha ) To że kolega nie wie że "legion" prezentuje widok z jednego z największych bunkrów tego poligonu a było ich 138. To nie znaczy że można nazwać to kawałkiem betonu. W związku z takim podejściem jest zmuszony do zaprotestowania. Czy jeśli jestem taternikiem to mam wyśmiewać zdjęcia lotnicze? Myślę że zaletą "Fotopolski" winna być różnorodność. Ja bym wrzucił na luz. Dodam jeszcze tylko na koniec tak dla ostudzenia emocji że bunkier ten już od dawna jest na Fotopolska jako stare niemieckie zdjęcie choć jest błędnie podpisany. Ale wszystko w swoim czasie bo zajęło mi to ponad rok by dojść do tego ze nie jest to jednak zwykły kawałek betonu. CDN -))
2019-08-26 14:40:10 (6 lat temu)
legion
Na stronie od 2013 listopad
12 lat 7 miesięcy 13 dni
Dodane: 25 sierpnia 2019, godz. 21:49:20
Autor zdjęcia: legion
Rozmiar: 1350px x 1800px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: Canon PowerShot SX510 HS
1 / 250sƒ / 5.6ISO 16027mm
0 pobrań
897 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia legion
Obiekty widoczne na zdjęciu
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1935-1936
Nazwa własna bunkra to "Wrangel" - na cześć Friedricha Heinricha Ernsta Grafa von Wrangel, pruskiego marszałka polnego zwanego przez żołnierzy „Papa Wrangel”.
W 1839 objął dowództwo Pierwszego Korpusu Armii w Królewcu. W czasie Wiosny Ludów w 1848 roku jako naczelny dowódca wojsk brał udział w stłumieniu demonstracji w Berlinie, a także dowodził oddziałami pruskimi podczas I wojny o Szlezwik (tzw. „wojna szlezwicko-holsztyńska” rozegrana w latach 1848 – 1851). Odwołany, w latach 1849-1864 był gubernatorem Berlina. Tytuł marszałka polnego otrzymał w 1856 roku, natomiast tytuł hrabiowski w 1864. W latach 1845-1877 był honorowym szefem 3. pułku kirasjerów w Królewcu.
Poligon Gross Born
więcej zdjęć (85)
Zbudowano: 1936
Zlikwidowano: 1945
Dawniej: Truppenübungsplatz Gross Born
W latach 1933-1939 rząd III Rzeszy wykupił część terenów i wysiedlił z nich ludność w celu budowy bazy wojskowej i utworzenia poligonu (okolice wsi Linde). W latach 1934-1937 utworzono Wał Pomorski. W 1936 zakończono budowę miasteczka militarnego dla szkoły artylerii Wehrmachtu, którego otwarcia dokonał 18 sierpnia 1938 Adolf Hitler. Ponownie przebywał tu w dniach 5-8 września 1939. W garnizonie Groß Born stacjonowały jednostki dywizji pancernej Heinza Guderiana przed atakiem na Polskę w 1939. Na poligonie ćwiczyły oddziały Afrika Korps dowodzone przez gen. Rommla (drugim poligonem Afrika Korps była Pustynia Błędowska).