| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Grabiszyńska
1969

Zakończenie międzynarodowych manewrów "Odra - Nysa - 1969"

2008
2009

2008-2009 - przebudowa ul. Grabiszyńskiej od ul. Pereca do pl. Sreb...

2009

Remont ul. Grabiszyńskiej od pl. Srebrnego do skrzyżowania z aleją ...

2015

2015 - przebudowa ulicy Grabiszyńskiej (przy pętli "Oporów")

2018

2018 - budowa drogi rowerowej

2018

2018 - budowa przystanków przy ulicy Kolejowej

OBIEKTY - Ulica Grabiszyńska
1
2
3
4
10
5
8
9
9
11
15
11
23
12
16
18
Więcej (158)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Grabiszyńska

Dawniej: Gräbschener Strasse
Oficjalną nazwę Grabiszyńska uzyskała droga w 1823 r.
Jedna z najdłuższych ulic we Wrocławiu (ponad 4,5 km).
dodano: 2010-03-09, autor: Julo
Laureat plebiscytu w 1963
dodano: 2005-06-22, autor: bonczek_hydroforgroup
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...5051następna
Bubziom
 
Nie wskazuję zdjęcia jako dubel, bo może ta wstawka "MPK" w lewym górnym rogu ma jakiś swój walor, ale przypisania się rozjechały. U góry konstrukcji wiszą szkielety po poprzecznych świetlikach a dalej w tle wygląda jakby się, któryś ostał. Na zdjęciach z 1947 widać, że ten dłuższy budynek hali (i przylegający łącznik chyba też) częściowo stracił dach. Tutaj sklejka "dawniej, dziś" . Z tych dwóch typów (Grabiszyńska, Popowice) trudno zaproponować mi coś innego.
2026-06-04 08:46:08 (24 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana, zmiana źródła, poprawa datowania
2026-03-21 10:14:02 (3 miesiące temu)
TimaskA
 
+1 głosów:1
Czyli skrzyżowanie z Szpitalną a w prawo [niewidoczne] Zaporoską. Na wprost w kamienicy [Grabiszyńska 67], na dole obecnie "jeszcze" jeden z najstarszych prywatnych "małych" sklepów sanitarnych
2016-02-21 22:54:46 (10 lat temu)
do TimaskA: W jakim celu używasz cudzysłowu?
2016-02-21 22:56:19 (10 lat temu)
Dzisiaj jechałem 4 z "mojej" budowy przy Stalowej. Tramwaj zatrzymał się przy Szpitalnej i po chwili ruszył. Z nudy wyrwał mnie widok ogrodzenia na rogu Grabiszyńska/Szpitalna.
Co tam kombinują?
Cyknąć, albo nie cyknąć; oto jest pytanie ;)
Rozejrzałem się wokół, tramwaj naszpikowany kamerami.
Odpalę aparat, a na następnym przystanku...
Jednak odpaliłem. Przystawiłem obiektyw do nieco brudnej szyby, ale nie było to doskonałe przystawienie, bo miałem obiekt pod kątem. Jednak zacząłem strzelać. Tramwaj sunął a mój obiekt ustawiał się posłusznie, na wprost obiektywu.

Kiedy już zasuwaliśmy w stronę w stronę Placu Legionów, pomyślałem, dobrze było, lepiej strzelić, niż nie strzelić. Bo mam tych naboi od groma :)
Ale najważniejsze, poznałem ten zakątek Wrocławia dzięki zdjęciu faceta, który ma u nas ksywę "szopa". Pozdrawiam :)
2025-11-19 16:36:30 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
do Wacław Grabkowski: Kolejny minipark robią?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-19 17:38:08 (7 miesięcy temu)
do Jazzek: Pewnie tak, czyli zostanie kolejna paskudna dziura w zabudowie tylko z drzewami, jak tutaj Fajnie jak jest zieleń ale akurat w tej okolicy zieleni nie brakuje.
2025-11-19 17:54:03 (7 miesięcy temu)
Kamienica w tym miejscu mogłaby być.
Nie wgłębiam się.
Ale skwery są dobre.
2025-11-19 18:03:01 (7 miesięcy temu)
tramdriver
 
+1 głosów:1
Ten wagon 105 stoi dzisiaj jako biblioteka w Rudzie Milickiej.
2025-12-03 23:07:49 (6 miesięcy temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Widziałam ze stemplem z 18.12.1906
2025-12-14 17:35:46 (6 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Za niebieskim maluchem leży czerwony głaz z napisem "krematorium" Może ktoś wie co się z tym kamieniem stało?
2026-03-22 18:23:39 (3 miesiące temu)
Targowisko tu było.
2025-12-21 15:50:29 (6 miesięcy temu)
Bardzo szybko dodajesz zdjęcia ;) Ja dziś to znalazłem a już dodane. Kolejne zdjęcie z "polskim" nazwiskiem, tu Bielski ale czy czuł się polakiem czy Niemcem tego nie wiemy.
2025-12-31 16:02:45 (5 miesięcy temu)
Curz
 
+3 głosów:3
Tu kolejna kamienica z zamurowaną bramą od strony ulicy.
2026-02-17 20:22:57 (4 miesiące temu)
do Curz: Nie wiedziałem.
2026-02-18 11:45:28 (4 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
To ulica Grabiszyńska przy Wysokiej, po lewej wiadukt kolejowy.
2026-03-19 20:23:22 (3 miesiące temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Dzięki, nie byłem pewien czy konstrukcja po lewej to wiadukt.
2026-03-20 00:15:03 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
506 Dyskusji (ostatnia 24 dni temu)
Nieistniejąca już kamienica przy ul. Grabiszyńskiej 3 (przed wojną nr 17). Wchodziła ona w skład kompleksu fabryki "Latzel & Pachur" produkującej instalacje ...
Zamglona ulica Grabiszyńska.
1899
-
1905
1899
-
1910
1900
-
1910
1900
-
1920
1900
-
1920
1905
-
1915
1900
-
1934
1
1900-1934
1900
-
1934
1900
-
1934
1900
-
1934
Ulica Grabiszyńska na innych zdjęciach
1914
-
1930
1914
-
1947
1947
-
2005
1947
-
2014
2005
-
2014
Ulica Grabiszyńska - obiekty i wydarzenia
STR.1 53 54
121-131
124
216-224
228-234
313
315
2018
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet