starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Okopowa, gdzieś przy Anielewicza lub Dzielnej.
2020-06-22 01:01:53 (6 lat temu)
piotram
+1 głosów:1
do yani: To Kercelak, przystanek w stronę Zawiszy.
2020-06-23 13:43:09 (6 lat temu)
do piotram:
Masz rację, "dwudziestka" przecież skręcała w Okopową z Solidarności.
2020-06-23 16:21:25 (6 lat temu)
Coś mi tu nie gra. Jeśli jest to przystanek przed skrętem z Solidarności w Towarową, to brakuje jeszcze jednego toru. Skąd nazwa RONDO Kercelak, gdy tam, póki co, nie ma ronda.
2020-06-23 23:01:14 (6 lat temu)
do † ML:
To jest przystanek na Okopowej, po skręcie z Solidarności.
2020-06-23 23:02:13 (6 lat temu)
do yani: O ile pamiętam, 20-tka jeździła z Bemowa na Banacha przez Młynarską i Towarową.
2020-06-23 23:07:07 (6 lat temu)
do † ML:
Dobrze pamietasz.
Ale od Solidarności do Chłodnej jest jeszcze Okopowa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-06-23 23:14:55 (6 lat temu)
do † ML:
A co do rond, to mało kto wie, że rondo Wiatraczna tak naprawdę nie jest rondem z punktu widzenia ruchu drogowego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-06-23 23:39:40 (6 lat temu)
A dla odmiany plac Zawiszy jest rondem, ale nie w nazwie. Nazwa "rondo Kercelak" wzięła się od zbytniego pospieszenia się samorządowców, którzy znacznie na wyrost zmienili nazwę, ponieważ była tam planowana budowa ronda.
2020-06-24 09:58:59 (6 lat temu)
do yani: O Okopowej wiem - pozostałość przedwojennego nazewnictwa, ale dla mnie brak trzeciego toru.
2020-06-25 10:18:52 (6 lat temu)
do † ML:
Trzeci tor jest na Solidarności, do skrętu w Okopową.
A to jest przystanek na Okopowej.
Tu:
2020-06-25 10:58:23 (6 lat temu)
do yani: Czyli przy Chłodnej? Myślałem, .ze po skręcie w Okopową najbliższy przystanek był przy Grzybowskiej.
2020-06-26 00:44:13 (6 lat temu)
yani
+2 głosów:2
do † ML:
Przystanek jest zaraz po skręcie w Okopową, choć można do niego dojść również od skrzyżowania z Chłodną/Wolską.
Wydaje mi się, że przed skrzyżowaniem z Okopową ostatni przystanek był ówcześnie przy Pedecie, tak jak jest dziś.
2020-06-26 01:07:09 (6 lat temu)
† ML
+1 głosów:1
do yani: Tośmy sobie pouzgadniali. 😊 Masz rację. Na innym zdjęciu tego hipotetycznego ronda przystanek w kierunku centrum znajduje się po przejechaniu tegoż. Tak więc w kierunku Ochoty przystanek znajdował się po skręcie z Solidarności. Na moje usprawiedliwienie powiem, że nie byłem w tamtym miejscu "na piechotę" ze 40 lat. 😉
2020-06-26 22:22:03 (6 lat temu)
do † ML:
Ja też nie byłem. I to chyba więcej niż 40 lat. :))
2020-06-26 22:45:46 (6 lat temu)
Odpisałem od ronda Kercelak, którego nie widać na tym zdjęciu, przypisałem do Okopowej.
2022-01-01 16:51:09 (4 lata temu)
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 7 dni
Dodane: 21 czerwca 2020, godz. 23:12:44
Rozmiar: 1600px x 1041px
18 pobrań
1647 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski
Obiekty widoczne na zdjęciu
Typ 105N/105Na - Konstal
więcej zdjęć (849)
Zbudowano: 1975/1984

105N - tramwaj produkowany przez zakłady Konstal w Chorzowie w latach 1973-1979 (wersja 105N normalnotorowa i 105NW, potem 805N - wąskotorowa) i 1979-1992 (typ 105Na - zmodernizowana wersja 105N i wąskotorowa 805Na). W Warszawie eksploatowany odpowiednio od 1975 r. (w 1974 testowo eksploatowano dwa eglemplarze prototypowe) i od 1984 r. Na bazie tego modelu w okresie późniejszym pojawiały się również mniej lub bardziej modyfikowane wersje oznaczane jako 105Nb, 105Nb/e, 105Ne, 105Nf, 105Ng, 105Ni, 105Nm, 105Nz, 105N1k, 105N2k.


Tramwaje w Warszawie
więcej zdjęć (301)
Zbudowano: 1866/1908

Wszystko o komunukacji miejskiej w Warszawie.



Cenne źródło: 

https://sh-tras...asywlatach.htm"
target="_blank">
https://sh-tras...asywlatach.htm<
/a>


ul. Okopowa
więcej zdjęć (705)
Dawniej: Dammstrasse