starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6

Kresy POLSKA - zdjęcia niezidentyfikowane Podkarpackie - zdjęcia niezidentyfikowane

styczeń 1940 , Rybacy na Sanie. Rybacy kruszą lód na zamarzniętym Sanie przed łowieniem ryb.

Skomentuj zdjęcie
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Ci ludzie bardziej są zainteresowani lodem ...Tych dwóch po lewej kruszy dużą bryłę na mniejsze kawałki ... Jeden ma nawet siekierę ... Ci ludzie pozyskują lód do prymitywnych lodówek w piwnicach do przechowywania np. mięsa ... Przyjechali wozem konnym aby zabrać swój "urobek" ...
2025-01-08 17:23:54 (rok temu)
Jednakowe umundurowanie ?
2025-01-09 12:45:43 (rok temu)
do beznik: Zdjęcie czarno-białe ... Szare i ciemne odzienie widać na takim zdjęciu jako czarne ... Grubość brył lodu świadczy o dużym mrozie - stąd ciepłe dziane czapy - maja wszyscy ... W butach z wysokimi cholewami chodzili wtedy wszyscy , chociaż ten człowiek z siekierą ma jakby ostrogi ... ??? Może pozyskują lód dla wojska ... Kawaleria ... Podkarpacka Brygada Kawalerii ... ???
2025-01-10 23:19:14 (rok temu)
nyskadolniak
+1 głosów:1
W 1940 na Sanie była granica niemiecko-sowiecka, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo takiego datowania - raczej więc zdjęcie przedwojenne, albo wykonane po 1941. Nie jest to też rąbanie przerębli przez rybaków, tylko najwyraźniej pozyskiwanie brył lodu do lodowni.
2025-01-11 13:52:52 (rok temu)
do nyskadolniak: Przypominam, że Niemcy i Zsrr byli wtedy niemal przyjaciółmi co nie wyklucza daty. Nie jest to polski mundur.
2025-01-11 14:29:15 (rok temu)
nyskadolniak
+1 głosów:1
do beznik: To w ogóle nie wygląda na mundur.
2025-01-11 14:38:50 (rok temu)
do nyskadolniak: Myślę raczej o czymś w rodzaju munduru roboczego.
2025-01-11 14:46:10 (rok temu)
do beznik: Wtedy nie było coś takiego jak ubranie robocze ... Do "roboty" zakładało się stare łachy i już ... Wtedy były ciężkie czasy i nikt nie wyrzucał odzieży tak jak dzisiaj ... Nikt nie wyrzucał ubrania bo już się raz pokazał w tej kreacji na imieninach u szefa ...Trzymało się stare ciuchy latami bo się przydawały do pracy w polu, do smołowania dachu, czy do rąbania lodu jak tutaj ... Gdy się zdarły do cna - można było jeszcze je spalić w piecu i dały trochę ciepła ...
2025-01-11 19:45:30 (rok temu)
do sawickimarcin: oki
2025-01-11 20:03:22 (rok temu)
Dürgoy Marcin
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Myślę że nie ostrogi ale forma raków.
2025-01-12 09:07:42 (rok temu)
do Dürgoy Marcin : Nie sądzę ...
2025-01-12 09:23:36 (rok temu)
marek45
Na stronie od 2019 wrzesień
6 lat 9 miesięcy 11 dni
Dodane: 14 stycznia 2021, godz. 14:17:49
Rozmiar: 1900px x 1369px
2 pobrania
874 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia marek45
Obiekty widoczne na zdjęciu