| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Podkarpackie - zdjęcia niezidentyfikowane

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
marek45
 
2026-03-27 21:25:49 (3 miesiące temu)
hianek
 
To nie Mielec - zbyt górzysty krajobraz:-)
2015-11-02 14:44:06 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Może Jasło ?
2015-11-02 15:05:26 (10 lat temu)
bodziod
 
Brzozów lub Stara Wieś
2015-12-26 22:20:10 (10 lat temu)
TW40
 
Kopalnia ropy naftowej (Gorlice?).
2015-12-26 23:28:48 (10 lat temu)
TW40
 
2015-12-26 23:30:25 (10 lat temu)
NaftowyPotok
 
+1 głosów:1
To kopalnia Amelia Potok/Turaszówka z widokiem na Odrzykoń
2025-05-13 12:24:20 (rok temu)
do TW40: Bóbrka,podkarpackie ?
2017-12-27 17:02:17 (8 lat temu)
można dodać do podkarpackiego, bo to raczej granica z Czechosłowacją z uwagi na godło przy drzwiach. Auto ma tablicę z krakowskiego, białą więc przed 1937
2025-06-06 15:21:40 (rok temu)
beznik
 
Chyba na stronie muzeum SG posterunek jest opisany jako Czechosłowacki.
2025-06-10 01:29:07 (rok temu)
do marekantoniusz: Dlaczego akurat podkarpackie? Skorygowałam przypisanie .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-06-06 15:32:56 (rok temu)
do da signa: generalnie południowe województwa, gdzie graniczyliśmy z Czechosłowacją. Szkoda że nie widać żadnego słupa granicznego :(
2025-06-09 10:49:20 (rok temu)
ulec
 
do marekantoniusz: Jest jeszcze takie zdjęcie tego budynku: . Widać tablice na budynku, ale odczytać nie da rady.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-06-09 11:51:05 (rok temu)
do ulec: Jeszcze zachodzi ewentualność, że takich budynków wznoszonych według tego samego projektu było więcej.
2025-06-09 14:54:48 (rok temu)
ulec
 
do beznik: Tak jest tam opisany.
2025-06-10 01:43:45 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Ci ludzie bardziej są zainteresowani lodem ...Tych dwóch po lewej kruszy dużą bryłę na mniejsze kawałki ... Jeden ma nawet siekierę ... Ci ludzie pozyskują lód do prymitywnych lodówek w piwnicach do przechowywania np. mięsa ... Przyjechali wozem konnym aby zabrać swój "urobek" ...
2025-01-08 17:23:54 (rok temu)
beznik
 
Jednakowe umundurowanie ?
2025-01-09 12:45:43 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
W 1940 na Sanie była granica niemiecko-sowiecka, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo takiego datowania - raczej więc zdjęcie przedwojenne, albo wykonane po 1941. Nie jest to też rąbanie przerębli przez rybaków, tylko najwyraźniej pozyskiwanie brył lodu do lodowni.
2025-01-11 13:52:52 (rok temu)
do beznik: Zdjęcie czarno-białe ... Szare i ciemne odzienie widać na takim zdjęciu jako czarne ... Grubość brył lodu świadczy o dużym mrozie - stąd ciepłe dziane czapy - maja wszyscy ... W butach z wysokimi cholewami chodzili wtedy wszyscy , chociaż ten człowiek z siekierą ma jakby ostrogi ... ??? Może pozyskują lód dla wojska ... Kawaleria ... Podkarpacka Brygada Kawalerii ... ???
2025-01-10 23:19:14 (rok temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Myślę że nie ostrogi ale forma raków.
2025-01-12 09:07:42 (rok temu)
beznik
 
do nyskadolniak: Przypominam, że Niemcy i Zsrr byli wtedy niemal przyjaciółmi co nie wyklucza daty. Nie jest to polski mundur.
2025-01-11 14:29:15 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do beznik: To w ogóle nie wygląda na mundur.
2025-01-11 14:38:50 (rok temu)
beznik
 
do nyskadolniak: Myślę raczej o czymś w rodzaju munduru roboczego.
2025-01-11 14:46:10 (rok temu)
do beznik: Wtedy nie było coś takiego jak ubranie robocze ... Do "roboty" zakładało się stare łachy i już ... Wtedy były ciężkie czasy i nikt nie wyrzucał odzieży tak jak dzisiaj ... Nikt nie wyrzucał ubrania bo już się raz pokazał w tej kreacji na imieninach u szefa ...Trzymało się stare ciuchy latami bo się przydawały do pracy w polu, do smołowania dachu, czy do rąbania lodu jak tutaj ... Gdy się zdarły do cna - można było jeszcze je spalić w piecu i dały trochę ciepła ...
2025-01-11 19:45:30 (rok temu)
beznik
 
do sawickimarcin: oki
2025-01-11 20:03:22 (rok temu)
do Dürgoy Marcin : Nie sądzę ...
2025-01-12 09:23:36 (rok temu)
rafci
 
+1 głosów:1
Cerkiew była między kościołem a torami.
2022-08-20 19:27:25 (3 lata temu)
Ale to nie jest cerkiew z Laszczowa, tamta byla zdecydowanie inna...
2023-08-04 17:08:20 (2 lata temu)
To brzmi dość sensownie. Rzeczywiście to może być któryś Laszków, chociaż ten spod Jarosławia może nie, jeśli brać pod uwagę datę na obrazku .
2023-08-04 22:12:04 (2 lata temu)
do rafci: Przypisałem obrazek do cerkwi.
2022-08-20 22:19:25 (3 lata temu)
do maxnik : Czy miałeś dostęp do źródła, na podstawie którego można byłoby to stwierdzić?
2023-08-04 19:59:18 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do blaggio.: A może to Łaszków ( 2-krotnie pojawiające się litery c oraz z jednak różnią się) .
2023-08-04 20:03:28 (2 lata temu)
do Woj11: Dobre spostrzeżenie. Własnie szukam jakiejś alternatywy. :-)
2023-08-04 20:07:32 (2 lata temu)
do Woj11: W tamtych stronach na wschodzie nie znalazłem Łaszkowa.
2023-08-04 20:11:47 (2 lata temu)
do blaggio.: Jest jeszcze Laszków k/Jarosławia. Cerkiew drewniana spłonęła w 1915 r.
2023-08-04 20:13:14 (2 lata temu)
Woj11
 
do blaggio.: Ewentualnie Laszków na Ukrainie
2023-08-04 20:13:43 (2 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ktoś wysyłał kartkę drukowaną wcześniej.
2023-08-05 10:25:30 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Montaż widocznej na zdjęciu fso warszawy rozpoczęto w listopadzie 1951, moim zdaniem dolna granica datowania to 1952.
2023-05-14 21:20:27 (3 lata temu)
4elza
 
do nyskadolniak: Ok, przesunęłam o dwa lata.
2023-05-15 06:08:32 (3 lata temu)
Woj11
 
Mksymalnie 1935 (jeszcze dwurzędowe płaszcze)
2024-02-04 21:48:14 (2 lata temu)
Przypisane do lotniska w Sanoku, ale jednocześnie do Lwowa i podkarpackiego jako niezidentyfikowane. Ciekawe...
2025-11-23 12:04:33 (7 miesięcy temu)
ylooC
 
To mi na kolejowy wygląda, i bardzo podobny do mostu w Jaśle na Wisłoce
2025-11-12 22:49:30 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
W tym przypadku to nie przeprawa promowa. To jakaś akcja z tratwą
2026-02-21 08:21:39 (4 miesiące temu)
4elza
 
do Woj11: Nie zwróciłam uwagi, patrzyłam na inne elementy. Już poprawiam.
2026-02-21 08:28:02 (4 miesiące temu)
21 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Kopalnia ?
Podkarpackie nn
1875
-
1914
1875
-
1914
1914
-
1914
1914
-
1915
1914
-
1915
1915
-
1915
1915
-
1916
1914
-
1930
1914
-
1939
1918
-
1939
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet