starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Darek Pawlak
+2 głosów:2
Oczywiście blok 36, dziś Rogowskiego 3. Zdjęcie staruteńkie, blisko daty budowy samego bloku. Widać też przybudówkę, której dziś nie ma. Ponoć najpierw była tam kotłownia, pewnie zanim nie odbudowano tej za blokiem, 4 kominowej, zwanej potocznie Aurorą lub Batorym, a potem pomieszczenie dla spawaczy i innej maści mechaników, złotych rączek. Tu widać, że przygotowano dopiero do położenia płyty chodnikowe. Jest też słup starego typu latarni, który pamiętają tylko najstarsi mieszkańcy.
2021-06-10 21:03:05 (5 lat temu)
da signa
Na stronie od 2018 czerwiec
8 lat 0 miesięcy 0 dni
Dodane: 10 czerwca 2021, godz. 8:35:13
Źródło: nk.pl
Rozmiar: 623px x 800px
2 pobrania
714 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia da signa
Obiekty widoczne na zdjęciu
Rogowskiego 3
więcej zdjęć (6)
Zbudowano: 1953
Dawniej: Osiedle Lotnisko 36
Dwupiętrowy blok 6-klatkowy na 36 mieszkań. Projektowo jest to połączenie dwóch bloków 3-klatkowych, świadczy o tym nawet układ piwnic i zastosowanie dwóch pionów wody i kanalizacji zamiast jednego w ścianie dzielącej blok na pół. Założeniem projektowym było aby wszystkie mieszkania miały jednakowy metraż i rozplanowanie pomieszczeń, przy czym sąsiadujące ze sobą mieszkania na danej klatce mają układ lustrzany. Bliźniaczym do niego blokiem jest sąsiedni blok przy Rogowskiego 5, nieco inną konstrukcję ale wciąż podobną mają bloki naprzeciwko, czyli Rogowskiego 2 i 4. Wszystkie cztery bloki powstały z cegły rozbiórkowej, po wyburzonym w czasie wojny o wiele większym bloku zwanym "Pekinem". Do końca lat siedemdziesiątych przy południowej ścianie szczytowej istniała dobudówka, pierwotnie będąca lokalną kotłownią, później warsztatem dla spawaczy. Po rozbiórce dobudówki namalowano na ścianie szczytowej awers orderu uśmiechu, tzw. Słoneczko. Około 2008 roku ocieplono i pomalowano ściany szczytowe i "Słoneczko" zniknęło. Pierwotnie blok miał od strony zachodniej betonowe balkony. Na przełomie 2009/2010 zamieniono balkony na metalowe, co znacznie je powiększyło i zwiększyło funkcjonalność. Dokonano również ocieplenia i malowania reszty ścian bloku i wymiany pionów zimnej wody.