| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (6)
Obiekty w okolicy
Dom Studenta "Bielik"
57
m
Dęblin
Trafostacja
71
m
Dęblin
Rogowskiego 2
75
m
Dęblin
Wymiennikownia
82
m
Dęblin
Ścibiora 2
89
m
Dęblin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rogowskiego 3

Zbudowano: 1953
Dawniej: Osiedle Lotnisko 36
Dwupiętrowy blok 6-klatkowy na 36 mieszkań. Projektowo jest to połączenie dwóch bloków 3-klatkowych, świadczy o tym nawet układ piwnic i zastosowanie dwóch pionów wody i kanalizacji zamiast jednego w ścianie dzielącej blok na pół. Założeniem projektowym było aby wszystkie mieszkania miały jednakowy metraż i rozplanowanie pomieszczeń, przy czym sąsiadujące ze sobą mieszkania na danej klatce mają układ lustrzany. Bliźniaczym do niego blokiem jest sąsiedni blok przy Rogowskiego 5, nieco inną konstrukcję ale wciąż podobną mają bloki naprzeciwko, czyli Rogowskiego 2 i 4. Wszystkie cztery bloki powstały z cegły rozbiórkowej, po wyburzonym w czasie wojny o wiele większym bloku zwanym "Pekinem". Do końca lat siedemdziesiątych przy południowej ścianie szczytowej
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
Jedna z mieszkanek "Pekinu" stwierdziła, że wyprowadzając się w 1969 jeszcze bloki nie były otynkowane.
2021-04-29 17:20:38 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Za blokiem wyrastają cztery kominy kotłowni zwanej potocznie Aurorą, za nią już teren lotniska.
2021-06-10 21:26:16 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
Oczywiście blok 36, dziś Rogowskiego 3. Zdjęcie staruteńkie, blisko daty budowy samego bloku. Widać też przybudówkę, której dziś nie ma. Ponoć najpierw była tam kotłownia, pewnie zanim nie odbudowano tej za blokiem, 4 kominowej, zwanej potocznie Aurorą lub Batorym, a potem pomieszczenie dla spawaczy i innej maści mechaników, złotych rączek. Tu widać, że przygotowano dopiero do położenia płyty chodnikowe. Jest też słup starego typu latarni, który pamiętają tylko najstarsi mieszkańcy.
2021-06-10 21:03:05 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet