starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 5.65

Kresy woj. dolnośląskie powiat lubański Świeradów-Zdrój Ulicko ul. Długa Czerniawa Zdrój - Nové Město pod Smrkem - polsko-czeskie przejście graniczne

Lata 1997-1997 , Przejście tuż przed uroczystością otwarcia. Na pierwszym planie punkt kontroli ciężarówek.

Skomentuj zdjęcie
Po pierwsze to budynek Granicznej Placówki Kontrolnej w Czerniawie Zdrój, pod która podlegały przejścia graniczne w Czerniawie zdrój i Miłoszowie, po drugie WOP-isci nic nie mogli wymyslec bo od roku 1991 ta formacja juz nie istniała. Jeżeli ktoś nie wie to od tego czasu jedyną w RP formacją graniczną jest STRAŻ GRANICZNA.
2011-03-31 14:23:34 (15 lat temu)
† KazimierzP
+2 głosów:2
Dziękuję za informację! Teraz wiem choć dla mnie jako laika jeden diabeł, ale nazwy WOP uzywac nie będę!;-)
2011-03-31 16:05:46 (15 lat temu)
† KazimierzP
Na stronie od 2011 luty
15 lat 4 miesiące 15 dni
Dodane: 10 marca 2011, godz. 8:57:51
Autor zdjęcia: † KazimierzP
Rozmiar: 1300px x 788px
Licencja: CC-BY-SA 2.0
3 pobrania
3240 odsłon
5.65 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia † KazimierzP
Obiekty widoczne na zdjęciu
granice państwa
Zbudowano: 1997
Zlikwidowano: 2007

W 1997 roku, uroczyście, z pompą odbyło się otwarcie przejścia granicznego w Czerniawie koło czeskiego Mezimesti. Byli parlamentarzyści, ambasadorzy, przedstawiciele czeskich i polskich samorządów, orkiestra grała.



21 grudnia 2007 roku w wyniku układu Schengen do którego Polska przystąpiła przejście zostało zlikwidowane. Wiaty i urządzenia zdemontowano. Został budynek który ma obecnie zupełnie inne funkcje, a do Czech po prostu się jedzie nie zastanawiając się co wopiści i celnicy wymyślą! ;-)


ul. Długa
więcej zdjęć (51)