| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Czerniawa Zdrój - Nové Město pod Smrkem - polsko-czeskie przejście graniczne
1
Najbliższe obiekty nieistniejące
Wigandsthal - Nové Město pod Smrke...
826
m
Świeradów-Zdrój
Budynek urzędu celnego
1095
m
Świeradów-Zdrój
Gasthaus Bergkretscham
2305
m
Świeradów-Zdrój
Źródło Elfrydy
2359
m
Świeradów-Zdrój
Wieża widokowa "Czerniawska Kopa"
2430
m
Świeradów-Zdrój

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Czerniawa Zdrój - Nové Město pod Smrkem - polsko-czeskie przejście graniczne

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1997
Zlikwidowano: 2007

W 1997 roku, uroczyście, z pompą odbyło się otwarcie przejścia granicznego w Czerniawie koło czeskiego Mezimesti. Byli parlamentarzyści, ambasadorzy, przedstawiciele czeskich i polskich samorządów, orkiestra grała.

21 grudnia 2007 roku w wyniku układu Schengen do którego Polska przystąpiła przejście zostało zlikwidowane. Wiaty i urządzenia zdemontowano. Został budynek który ma obecnie zupełnie inne funkcje, a do Czech po prostu się jedzie nie zastanawiając się co wopiści i celnicy wymyślą! ;-)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
darek
 
0 głosów:1
Po pierwsze to budynek Granicznej Placówki Kontrolnej w Czerniawie Zdrój, pod która podlegały przejścia graniczne w Czerniawie zdrój i Miłoszowie, po drugie WOP-isci nic nie mogli wymyslec bo od roku 1991 ta formacja juz nie istniała. Jeżeli ktoś nie wie to od tego czasu jedyną w RP formacją graniczną jest STRAŻ GRANICZNA.
2011-03-31 14:23:34 (15 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Dziękuję za informację! Teraz wiem choć dla mnie jako laika jeden diabeł, ale nazwy WOP uzywac nie będę!;-)
2011-03-31 16:05:46 (15 lat temu)
darek
 
Tak jak poprzednio. WOP istów już od lat 6 nie było, więc to nie ich pawilony kontrolerskie.
2011-03-31 14:25:15 (15 lat temu)
Na granicach polsko-czeskich te wiaty i pawilony zniknęły. Dobrze się mają na przejściach polsko-niemieckich.
2011-07-18 19:00:05 (14 lat temu)
darek
 
+2 głosów:5
Nie mylić pojęc, to budynek Granicznej Placówki Kontrolnej, wykonującej całkiem inne zadania niz strażnica SG.
2011-03-31 14:26:21 (15 lat temu)
Mateusz
 
+2 głosów:8
A jaka ciekawa składnia zdania \"Budynek, wtedy, strażnicy\" ;-)
2011-03-31 15:07:52 (15 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Bo dzisiaj nie wiem co tu jest!;-)
2011-03-31 16:03:53 (15 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do † KazimierzP: To lepiej by było \"Budynek dawnej strażnicy\".
2011-03-31 20:27:46 (15 lat temu)
Cristoforo
 
+3 głosów:3
do pawulon: A jeszcze lepiej \"ówczesnej\" ;)
2011-03-31 20:29:30 (15 lat temu)
Tędy prowadzi najkrótsza droga z Jeleniej Góry do Bogatyni.
2011-08-01 21:22:49 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 14 lat temu)
Dawne przejście graniczne Czerniawa Zdrój - Nowe Mesto, budowane wiele lat, oddane hucznie do użytku w 1997 r., używane było tylko przez 10 lat. Na mocy post...
W dawnej siedzibie Strażnicy WOP- "Placówka Opiekuńczo Wychowawcza nr 1 i 2".
1997
-
1997
1997
-
2007
1997
-
2022
2010
-
2022
2022
-
2022
Czerniawa Zdrój - Nové Město pod Smrkem - polsko-czeskie przejście graniczne - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet