starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
max
+1 głosów:1
U mnie coś nie tak z tym zdjęciem (i z pozostałymi z serii). Miniaturka jest ostra i wydaje się ok, przy kliknięciu na miniaturkę zdjęcie nieostre, nie da się go mocniej powiększyć.
2021-12-04 18:09:06 (4 lata temu)
do max: W lewym górnym rogu jest ikonka, że zdjęcie nie zostało poprawnie wczytane.
2021-12-04 18:15:59 (4 lata temu)
do vigo: Może ponowne wgranie "z kłódką" to spowodowało ?
2021-12-04 18:20:28 (4 lata temu)
do ZPKSoft: U mnie wyświetla się prawidłowo - na nowym szablonie, na starym nie ma obsługi zdjęć prywatnych.
2021-12-04 20:55:27 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: U mnie niestety nie, podobnie jak kolegom.
2021-12-04 21:11:07 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Jak i u mnie.
2021-12-04 21:16:35 (4 lata temu)
do ZPKSoft: U mnie też kalne.
2021-12-04 21:17:44 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: Pobrane, podmienione u mnie na nowym szablonie jest ok teraz. Ale patrząc na forum... chyba powinno być ukryte ...
2021-12-05 00:14:18 (4 lata temu)
do ylooC: To co z tym robimy?, wszystkie z kłódką są nieostre. Do usunięcia?
2021-12-05 00:43:20 (4 lata temu)
do ylooC: Jak będzie ukryte to nawet my tego nie zobaczymy.
2021-12-05 00:44:15 (4 lata temu)
do 4elza: Sprawdzałem na dwóch użytkownikach i dwóch przeglądarkach w tym w trybie incognito (po zalogowaniu) i jest ostre. Pewnie przeglądarki Wam zrobiły cache kiedy nie było zdjęcia na serwerze w odpowiednim katalogu.
2021-12-05 00:45:44 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: Już mam ok.
2021-12-05 10:08:02 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: U mnie jest OK, więc zapewne cache bruździł.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-12-05 11:01:43 (4 lata temu)
U mnie nadal do luftu.
2021-12-05 11:02:57 (4 lata temu)
max
do Neo[EZN]: U mnie nadal większość zdjęć z tej serii bez zmian. Kilka jest ok.
2021-12-05 11:05:35 (4 lata temu)
4elza
Na stronie od 2019 luty
7 lat 4 miesiące 7 dni
Dodane: 4 grudnia 2021, godz. 9:07:54
Rozmiar: 3000px x 1988px
- pobrań
- odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia 4elza
Obiekty widoczne na zdjęciu
zakłady przemysłowe
Zbudowano: 1853
Zlikwidowano: 1992
Dawniej: Websky, Hartmann & Wiesen, Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Wawel"

Na bazie utworzonych  dwóch tkalni mechanicznych, powstały w Walimiu zakłady Websky, Hartmann & Wiesen AG, które po II wojnie światowej  zostały przejęte przez państwo. W czasach prl-u, w Zakładach Przemysłu Lniarskiego Walim,  wytwarzano w ciągu roku ok 12,5 mln mb tkanin (ręczniki, obrusy, tkaniny żakardowe, drukowane, powlekane, pościelowe). Do przedsiębiorstwa należał również zakład terenowy w Wałbrzychu, ośrodki wczasowe w Sławie nad jeziorem i Międzyzdrojach, dom kultury, żłobek i przedszkole. Zakłady zakończyły działalność w 1992, a budynki zostały zniszczone.





Skład obiektu był następujący:

1) zakład główny przy ul. Kościuszki 8 w Walimiu, w którym funkcjonowały -

  a) wydział tkalni, snowalnia, przewijalnia, cewiarnia, przewlekalnia,

  b) wydział wykańczalni,  w tym: cerownia, bielnik, suszarnia, wykańczalnia fizyko-mechaniczna, drukarnia tkanin, farbiarnia, krajalnia i konfekcja;

2) oddział tkanin powlekanych przy ul. Kościuszki 28 w Walimiu (tzw. kaliko) i

3) zakład przy ul. Kosynierów w Wałbrzychu, w którym funkcjonowała skręcalnia, bielnik i farbiarnia przędzy.


ul. Kościuszki Tadeusza, gen.
więcej zdjęć (179)