| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Walim"
Obiekty w okolicy
3 Maja 5
107
m
Walim
Kościuszki 6 (d. poczta)
112
m
Walim
Pomnik 70 lat polskiego osadnictwa
118
m
Walim
Wyspiańskiego 1
125
m
Walim
Kościuszki 4
129
m
Walim

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Walim"

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1853
Zlikwidowano: 1992
Dawniej: Websky, Hartmann & Wiesen, Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Wawel"
1 subskrypcja

Na bazie utworzonych  dwóch tkalni mechanicznych, powstały w Walimiu zakłady Websky, Hartmann & Wiesen AG, które po II wojnie światowej  zostały przejęte przez państwo. W czasach prl-u, w Zakładach Przemysłu Lniarskiego Walim,  wytwarzano w ciągu roku ok 12,5 mln mb tkanin (ręczniki, obrusy, tkaniny żakardowe, drukowane, powlekane, pościelowe). Do przedsiębiorstwa należał również zakład terenowy w Wałbrzychu, ośrodki wczasowe w Sławie nad jeziorem i Międzyzdrojach, dom kultury, żłobek i przedszkole. Zakłady zakończyły działalność w 1992, a budynki zostały zniszczone.


Skład obiektu był następujący:
1) zakład główny przy ul. Kościuszki 8 w Walimiu, w którym funkcjonowały -
  a) wydział tkalni, snowalnia, przewijalnia, cewiarnia, przewlekalnia,
  b) wydział wykańczalni,  w tym: cerownia, bielnik, suszarnia, wykańczalnia fizyko-mechaniczna, drukarnia tkanin, farbiarnia, krajalnia i konfekcja;
2) oddział tkanin powlekanych przy ul. Kościuszki 28 w Walimiu (tzw. kaliko) i
3) zakład przy ul. Kosynierów w Wałbrzychu, w którym funkcjonowała skręcalnia, bielnik i farbiarnia przędzy.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Na kilku kolejnych fotkach jest ten budynek , to jeden z budynków tkalni przy 3 Maja, widać go też ( z lewej).
2018-03-26 19:52:32 (8 lat temu)
fantom
 
do ZPKSoft: Jak nic. Dopisuję.
2018-03-26 19:55:34 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Ul. Kościuszki, z prawej dawne zakłady lniarskie.
2018-03-26 19:04:02 (8 lat temu)
fantom
 
do ZPKSoft: Dzięki x3.
2018-03-26 19:18:58 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do fantom: Te trzy były łatwe i poszło z automatu, nad pozostałymi muszę pomyśleć ;)
2018-03-26 19:24:23 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2022-08-08 15:08:20 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Da się wgrać ponownie ?
2022-08-08 15:09:18 (3 lata temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Wszystkie wgrane raz jeszcze.
2022-08-08 18:01:12 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
To też poproszę ponownie :-)
2022-08-08 15:09:52 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Elu, to też przydałoby się ponownie, podobnie jak wszystkie z wnętrz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2022-08-08 15:10:38 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ja mam to samo jak dodaje zdjęcia z Leśnicy woj. Opolskie
2022-08-08 15:40:50 (3 lata temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Tu się w ogóle dodało inne zdjęcie. Te kłódki powodują chyba lekki bałagan. Na wczesniejszym zdjęciu pokazuje się budynek przy Kościuszki 19...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełn.
2022-08-08 18:21:11 (3 lata temu)
do 4elza: Jeżeli chodzi o moje zdjęcia w tej Leśnicy, to ja nie dawałem kłódek, kiedyś Neo coś tam zrobił i było dobrze ale na krótko (parę zdjęć) i nadal dodaje dwa razy. Licznik powinien podwójnie liczyć :-)
2022-08-08 18:27:06 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Foto powojenne ;-) Podejrzewam, że ok. 1970-80.
2021-12-04 11:41:39 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
A DBC daje pozwolenie na publikację tego zdjęcia ? To byłoby u nich coś nowego.
2021-12-04 11:43:18 (4 lata temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
No więc jednak "Wszystkie prawa zastrzeżone (Copyright)". Albo kłódeczka albo .... ? :)
2021-12-04 12:15:53 (4 lata temu)
4elza
 
do Desperado: To trzeba odczekać jakiś czas, aż się kłódeczka uaktywni, czy coś...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełn.
2021-12-04 13:18:22 (4 lata temu)
do 4elza: Teraz za późno :) Teraz trzeba poprosić Neo aby hurtem założył kłódeczkę na wszystkie Twoje zdjęcia z tego źródła.
2021-12-04 13:27:33 (4 lata temu)
4elza
 
do Desperado: Ale one się nie wyświetlają np w najnowszych. ani w obiekcie. Widać je jednak jak sie wejdzie z poziomu źródła.
2021-12-04 13:31:41 (4 lata temu)
Zdjęcie raczej współczesne bo widać świetlówki.
2021-12-04 10:31:14 (4 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
U mnie coś nie tak z tym zdjęciem (i z pozostałymi z serii). Miniaturka jest ostra i wydaje się ok, przy kliknięciu na miniaturkę zdjęcie nieostre, nie da się go mocniej powiększyć.
2021-12-04 18:09:06 (4 lata temu)
U mnie nadal do luftu.
2021-12-05 11:02:57 (4 lata temu)
vigo
 
do max: W lewym górnym rogu jest ikonka, że zdjęcie nie zostało poprawnie wczytane.
2021-12-04 18:15:59 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do vigo: Może ponowne wgranie "z kłódką" to spowodowało ?
2021-12-04 18:20:28 (4 lata temu)
do ZPKSoft: U mnie wyświetla się prawidłowo - na nowym szablonie, na starym nie ma obsługi zdjęć prywatnych.
2021-12-04 20:55:27 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: U mnie niestety nie, podobnie jak kolegom.
2021-12-04 21:11:07 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Jak i u mnie.
2021-12-04 21:16:35 (4 lata temu)
do ZPKSoft: U mnie też kalne.
2021-12-04 21:17:44 (4 lata temu)
ylooC
 
do Eugeniusz S.: Pobrane, podmienione u mnie na nowym szablonie jest ok teraz. Ale patrząc na forum... chyba powinno być ukryte ...
2021-12-05 00:14:18 (4 lata temu)
4elza
 
do ylooC: To co z tym robimy?, wszystkie z kłódką są nieostre. Do usunięcia?
2021-12-05 00:43:20 (4 lata temu)
do ylooC: Jak będzie ukryte to nawet my tego nie zobaczymy.
2021-12-05 00:44:15 (4 lata temu)
do 4elza: Sprawdzałem na dwóch użytkownikach i dwóch przeglądarkach w tym w trybie incognito (po zalogowaniu) i jest ostre. Pewnie przeglądarki Wam zrobiły cache kiedy nie było zdjęcia na serwerze w odpowiednim katalogu.
2021-12-05 00:45:44 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: U mnie jest OK, więc zapewne cache bruździł.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-12-05 11:01:43 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Już mam ok.
2021-12-05 10:08:02 (4 lata temu)
max
 
do Neo[EZN]: U mnie nadal większość zdjęć z tej serii bez zmian. Kilka jest ok.
2021-12-05 11:05:35 (4 lata temu)
Joanna Syrenka
 
+2 głosów:2
Czy powstanie... Pytanie powinno brzmieć: jak będą wyglądać te szeregowce...?
2022-08-21 20:42:03 (3 lata temu)
Jak na razie stan jest zgodny z nazwą miasta...
2022-08-22 09:11:24 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Nie jest miastem, to wieś o miasteczkowym charakterze ale nigdy nie miała nadanych praw miejskich.
2022-08-22 09:46:27 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Walim, zabudowania dawnej tkalni lnu Gockscha przy 3 Maja 16.
Historia dziś prawie zrównanej z ziemią fabryki lnu sięga połowy XIX w. kiedy to na bazie dwóch firm - produkcyjnej (tkalni) Ernsta Trautvettera oraz handlow...
1892
-
1944
1892
-
1973
1964
-
1985
1980
-
1985
1983
-
1984
1984
-
1986
1984
-
1986
1986
-
2001
1998
-
2002
2001
-
2002
Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Walim" na innych zdjęciach
2021
-
2021
2021
-
2021
Zakłady Przemysłu Lniarskiego "Walim" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet