starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 5.95

Kresy woj. śląskie Katowice Śródmieście ul. Bankowa Lodowisko Torkat

grudzień 1930 , Otwarcie sztucznego lodowiska w Katowicach.

Skomentuj zdjęcie
Krzyś_
+1 głosów:1
Raczej Torkat w Katowicach:

Nawet flagi pasują :-)
2016-03-31 01:16:41 (10 lat temu)
do Krzyś_: Dzięki Krzysiu :)
2016-03-31 01:28:05 (10 lat temu)
Cristoforo
Na stronie od 2006 kwiecień
20 lat 2 miesiące 20 dni
Dodane: 17 marca 2011, godz. 18:25:43
Rozmiar: 850px x 541px
27 pobrań
3430 odsłon
5.95 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Cristoforo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Lodowisko Torkat
więcej zdjęć (53)
Zbudowano: 1930
Zlikwidowano: 1973
Dawniej: Torkat

W 1930 roku na terenie Katowic powstało pierwsze w Polsce sztuczne lodowisko „Torkat”, stworzone jako rezerwowe na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych w czasie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie organizowanych w lutym 1931 roku w Krynicy-Zdroju. Na katowickim lodowisku w okresie międzywojennym odbywały się między innymi zawody łyżwiarskie i mecze hokejowe. Zniszczony przez pożar w 1973 r. „Torkat” zaczął podupadać, a w 1994 r. podjęto decyzję o jego zamknięciu.


ul. Bankowa
więcej zdjęć (294)
Dawniej: Reichsbank Strasse