|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 31 głos | średnia głosów: 5.66
24 marca 2011 , Wieże nieistniejącej kopalni "Polska" dawniej "Deutschland". |
Przypisałam do obiektu. 2011-03-24 23:20:45 (15 lat temu)
Transformers! :) 2011-03-24 23:32:07 (15 lat temu)
do zuf: Mechwarriors ;) 2011-03-25 13:21:47 (15 lat temu)
ale jaka zmiana nazwy ... z Niemcy na Polska dobre:) 2011-05-29 11:02:20 (15 lat temu)
do jelonek: A jeszcze wcześniej z Deutschland na Niemcy;) 2011-05-29 13:14:18 (15 lat temu)
do jelonek: W wyniku plebiscytu w 1922 roku kopalnia znalazła się w granicach państwa polskiego i przyjęła nazwę Niemcy,a 3 maja 1937 roku nazwę Polska. 2011-05-29 20:57:13 (15 lat temu)
Ja to wszystko rozumiem ale to mocne akcentowanie narodowości akurat w kontekście tych dwu narodów odbieram jak nazwanie czegos czarnym a po zmianie właściciela ...białym. Ech życie ...bo moje jest mojsze ! ;) 2011-06-10 17:38:35 (15 lat temu)
do jelonek: Nazwy się zmieniały ale właściciel był ten sam. Ale dlaczego po plebiscycie nie zmieniono nazwy na Polska. 2011-06-13 15:39:31 (15 lat temu)
do Eugeniusz S.: No cóż, prywatny właściciel, to i powinien był mieć prawo nazywać kopalnię jak chciał. Tym bardziej że był Niemcem. Myślę, że w 1937 ustąpił przed naciskiem zaostrzających się niemile poglądów opinii publicznej. 2011-06-13 16:19:20 (15 lat temu)
transformers classics; gdyby nie te wszechobecne samochody... 2011-07-08 15:52:14 (14 lat temu)
To jest parking Komedy Miejskiej Policji więc zawsze tam stoją jakieś samochody. 2011-07-08 16:18:31 (14 lat temu)
Znalazłem coś o tym szybie na stronie prawdziwych pasjonatów :) 2011-11-10 09:23:12 (14 lat temu)
do Eugeniusz S.: Może coś rozpoczną zeby je uratować. 2013-10-02 17:13:00 (12 lat temu)
do Eugeniusz S.: Może coś rozpoczną zeby je uratować. 2013-10-02 17:13:16 (12 lat temu)
|
|
Na stronie od 2011 styczeń
15 lat 5 miesięcy 9 dni |
![]() |
szyby
|