|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.43
30 grudnia 2008 , W zbliżeniu najnowszy most między Polską - Cieszynem, a Czechami - Czeskim Cieszynem. Widać z bliska że jest to naprawdę imponująca budowla jak na nasze warunki. Czy nie można było pomyśleć o czymś takim w latach prosperity PRL i Gierka. O ile mniej nerwów mieliby wszyscy mieszkańcy i władze obu miast.Skomentuj zdjęcie
|
8 pobrań 4250 odsłon 5.43 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Janosik Obiekty widoczne na zdjęciu
Cieszyn - Chotěbuz - polsko-czeskie przejście graniczne/most graniczny więcej zdjęć (15) Wykonawca: Budimex Dromex S.A. Zbudowano: 1988-1991 Zlikwidowano: przejście 2007 Most drogowy o długości 760 m, szerokości 14,6 m jest podparty 14 filarami o wysokości 26 m. Most zbudowano technologią nasuwu podłużnego. Łaczy Cieszyn - Boguszowice ( droga ekspresowa S1 ) i Kocobędz / Chotěbuz k. Czeskiego Cieszyna ( czeska droga ekspresowa R48 ). Estakada została zbudowana przez PEBK Dromex w latach 1988-1991. Projekt zrealizował architekt Stańka z Brna. W budowie zastosowano technikę nasuwania podłużnego gotowych elementów. Uroczyste otwarcie mostu nastąpiło 19 maja 1991 r. W latach 2001 - 2002 przebiegał remont mostu. Natomiast w 2010 r. przebudowano dawną platformę odpraw i zredukowano trzy pasy jezdne na dwa. Kolejnym punktem modernizacji było zbudowanie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. ul. Karwińska (Karvinská) więcej zdjęć (51) |