starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
polskup
+2 głosów:2
A ten bałagan to jest prawdopodobnie efekt I wojny światowej. W latach 40. nikt już na wiorsty nie przeliczał. I zgodnie z obliczeniami od początku linii... Ostrołęka - Pilawa, wiorsta 72.1 wypada w obrębie węzła tłuszczańskiego, na rzeczce Cienkiej vel Cience (nie wiem jaki wzorzec odmiany).
2025-01-02 17:30:04 (rok temu)
2025-01-02 18:55:03 (rok temu)
yani
+1 głosów:1
do pawulon:
Gdzie na tamtej stronie jest jakiś opis, szerszy niż tu?
2025-01-02 19:01:02 (rok temu)
do pawulon: No właśnie, tam jest napisane, że między Tłuszczem a Pilawą. I tylko tyle. Nie znalazłem dokładnej lokalizacji.
2025-01-02 19:01:13 (rok temu)
do polskup: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-01-02 19:04:31 (rok temu)
do yani: A jakby było po francusku to też byś cwaniakował?
2025-01-02 19:14:19 (rok temu)
do polskup:
Na zdjęciu jest napis: Ansicht v. Ost, co znaczy - widok na wschód. Jakoś nie bardzo pasuje do usytuowania tego mostu, przynajmniej obecnego.
Oczywiście zgadzam się, że datowanie powinno być z I wojny, nie drugiej.
2025-01-02 19:20:33 (rok temu)
2025-01-02 19:25:30 (rok temu)
do polskup:
Zmieniłem datowanie na 1915.
2025-01-02 19:31:28 (rok temu)
polskup
+2 głosów:2
do yani: De facto znaczy to "widok od wschodu", co nie zmienia położenia wytypowanego mostku:) Myślałem o tym. Ale policzę głośno 72.1 wiorsty razy 1067 metrów to będzie 76. 9 km od Ostrołęki. Do Tłuszcza jest obecnie 74,2 i zostało nam 2,7 km, a tyle jest właśnie od osi stacji w Tłuszczu do wytypowanego mostka. Konkretnie 2,664. Mierzone myszą na mapie. No i w sumie jest to widok od wschodu, bo stoimy po południowej stronie mostu, a styczna do łuku mostu jest nachylona względem osi WE o 33 stopnie, ale oni nie byli marynarzami, żeby się bawić w 12-dzielna różę wiatrów :D
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: jak się chce szybko dużo napisac to się głupoty pisze
2025-01-02 19:33:55 (rok temu)
yani
+1 głosów:1
do polskup:
Masz racje, na wschód to by było Ansicht nach Ost.
Nie wykluczam, że to ten most na Cienkiej (Cience?). Może wrzucający to zdjęcie się odezwie i ustosunkuje?
2025-01-02 19:41:07 (rok temu)
do yani: Może. Choć w duchu sądzę, że gdyby wiedział, to by napisał. Ale głos mile widziany.
2025-01-02 19:48:37 (rok temu)
verbensis
+1 głosów:1
do polskup: Oczywiście, że nic więcej nie wiem. :)
Kłopot w tym, że z rejonu Cienkiej nie ma zdjęć nawet współczesnych i nie ma jak porównać, czy np. są podobne przyczółki. Nie ma też zdjęć wojennych (z I czy II). A do tego wcale nie jestem pewien, czy kilometraż obejmuje linię Pilawa - Tłuszcz, czy nie jest kilometrażem jakiejś dłuższej linii, której częścią był powyższy odcinek. Trzeba by to wszystko posprawdzać, żeby się upewnić, a ja aż tyle wolnego czasu to nie mam. ;)
2025-01-30 14:08:53 (rok temu)
WW
+1 głosów:1
do verbensis: Most na Cienkiej wygląda obecnie tak: Z proporcji i dyspozycji terenu nie można wykluczyć, że to ten.
2026-04-26 08:23:56 (2 miesiące temu)
verbensis
Na stronie od 2021 marzec
5 lat 2 miesiące 28 dni
Dodane: 16 listopada 2022, godz. 12:36:37
Rozmiar: 1900px x 1394px
5 pobrań
1321 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia verbensis
Obiekty widoczne na zdjęciu