|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.91
1989 , Wiadukt w trakcie budowy rok 1989.Skomentuj zdjęcie
|
13 pobrań 2668 odsłon 5.91 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia 308_Banan Obiekty widoczne na zdjęciu
Cieszyn - Chotěbuz - polsko-czeskie przejście graniczne/most graniczny więcej zdjęć (15) Wykonawca: Budimex Dromex S.A. Zbudowano: 1988-1991 Zlikwidowano: przejście 2007 Most drogowy o długości 760 m, szerokości 14,6 m jest podparty 14 filarami o wysokości 26 m. Most zbudowano technologią nasuwu podłużnego. Łaczy Cieszyn - Boguszowice ( droga ekspresowa S1 ) i Kocobędz / Chotěbuz k. Czeskiego Cieszyna ( czeska droga ekspresowa R48 ). Estakada została zbudowana przez PEBK Dromex w latach 1988-1991. Projekt zrealizował architekt Stańka z Brna. W budowie zastosowano technikę nasuwania podłużnego gotowych elementów. Uroczyste otwarcie mostu nastąpiło 19 maja 1991 r. W latach 2001 - 2002 przebiegał remont mostu. Natomiast w 2010 r. przebudowano dawną platformę odpraw i zredukowano trzy pasy jezdne na dwa. Kolejnym punktem modernizacji było zbudowanie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. ul. Karwińska (Karvinská) więcej zdjęć (51) |