starsze
Cieszyn - Chotěbuz - polsko-czeskie przejście graniczne/most graniczny
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.91
Skomentuj zdjęcie
mar
Domek pod wiaduktem. Nie chciałabym tam mieszkać.
2011-06-08 22:04:04 (15 lat temu)
WW
+4 głosów:4
do mar: Bardzo przyjemnie, nie pada...
2011-06-08 22:41:03 (15 lat temu)
W Pradze (CR) jest taki wiadukt nad kilkoma kwartałami
2011-06-08 22:59:34 (15 lat temu)
augiasz
 
Jest też czerwony autobus do Kaczyc :)
2011-06-16 13:47:08 (15 lat temu)
308_Banan
Na stronie od 2010 luty
16 lat 4 miesiące 22 dni
Dodane: 8 czerwca 2011, godz. 22:00:09
Rozmiar: 1200px x 768px
13 pobrań
2665 odsłon
5.91 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia 308_Banan
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Wykonawca: Budimex Dromex S.A.
Zbudowano: 1988-1991
Zlikwidowano: przejście 2007

Most drogowy o długości 760 m, szerokości 14,6 m jest podparty 14 filarami o wysokości 26 m. Most zbudowano technologią nasuwu podłużnego. Łaczy Cieszyn - Boguszowice ( droga ekspresowa S1 ) i Kocobędz / Chotěbuz k. Czeskiego Cieszyna ( czeska droga ekspresowa R48 ). Estakada została zbudowana przez PEBK Dromex w latach 1988-1991. Projekt zrealizował architekt Stańka z Brna. W budowie zastosowano technikę nasuwania podłużnego gotowych elementów. Uroczyste otwarcie mostu nastąpiło 19 maja 1991 r. W latach 2001 - 2002 przebiegał remont mostu. Natomiast w 2010 r. przebudowano dawną platformę odpraw i zredukowano trzy pasy jezdne na dwa. Kolejnym punktem modernizacji było zbudowanie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.


ul. Karwińska (Karvinská)
więcej zdjęć (51)