starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Widoczne latarnie stoją tam do dziś
2023-03-10 11:24:22 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Stenek: Naprawde ??? ☺☺☺
2023-03-10 12:04:10 (3 lata temu)
do vetinari: Czy Pan Admin dopuszcza możliwość pomyłki? Wiem, że są tam latarnie tego kształtu, być może nie są to te same. Jeśli się pomyliłem, przepraszam, nie zrobiłem tego specjalnie żeby coś pomylić, tylko nastąpiła pomyłka, której nie zweryfikowałem
Miałem na myśli latarnie stojące między torami czy blisko torów, to te zdjęcia
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: crrrrrrrrrrrr
2023-04-14 20:48:24 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do Stenek: Stały podobne jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie już nie stoją:
2023-04-15 07:31:12 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
+2 głosów:2
do Stenek: Obecnie latarnie zintegrowano ze słupami bramek sieci trakcyjnej:
2023-04-15 07:33:31 (3 lata temu)
do Jarosław Dubowski: No tu ich nie widać, ale stoją nadal ( tylko cza patrzeć w lewo i w prawo) jest ich jeszcze sporo, czyli tu:
Oraz tu:
Oraz tu:

no i tu:

Mają taką patyczkową drabinkę (choć nie każdy z nich), a na samym dole zakrywkę czy raczej otwieraną klapkę do włożenia korby do mechanizmu windowego, chyba już dziś nie używanego. Gdzieś kurcze miałem zdjęcia z bliska tych słupów i tych mechanizmów, ale nie mogę znaleźć ani u siebie ani na FP. Szukam dalej ;-)
Kto by chciał zobaczyć windkę korbową w akcji polecam Film, który jakieś 10 lat temu posłał mi znajomy z Anglii, tam windka też działa na kolei: Oczywiście inne tam są słupy, ale sam mechanizm jest ten sam, bo widzę, jak lampa jedzie w dół, to razem z nią schodzi w dół sprzęgło elektryczno-mechaniczne, które łączy u góry lampę mechanicznie, aby nie opadła, oraz łączy lampę z prądem przez wtyk który widać na filmie.
2023-04-15 21:27:19 (3 lata temu)
vetinari
+2 głosów:2
do Stenek: Te zdjięcia Google Street View pochodzą z 2012r.....Stenku proszę....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2023-04-15 21:29:30 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
Stenek
+1 głosów:1
do vetinari: w 2016 te słupy tam były, tu je widać:
Macie rację, wskazałem zdjęcia z 2012. Na mapie StreetView był rok 2023, ale nie zdjęcia, tylko rok bieżący i to mnie zmyliło. Bardzo przepraszam. Będę kiedyś w Cz. Cieszynie, to zajdę i zobaczę co tam teraz jest w tych miejscach, czyli przed dworcem i za dworcem:
Wszak nie mieszkam w Cieszynie, lecz mam do niego dość daleko
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: crrrrr
2023-04-16 01:03:32 (3 lata temu)
Stenek
+1 głosów:1
do vetinari: Masz rację, wskazałem zdjęcia z 2012. Na mapie StreetView był wpisany rok 2023, ale nie zdjęcia, tylko rok bieżący i to mnie zmyliło. Bardzo przepraszam. Będę kiedyś w Cz. Cieszynie, to zajdę i zobaczę co tam teraz jest w tych miejscach, teraz nie mogę
2023-04-16 01:07:10 (3 lata temu)
stoik
 
do Stenek: Stenku - nie rób błędów. Nie będziesz musiał przepraszać. po prostu zastanów się, zanim coś opublikujesz. Powiem Ci jak to u mnie działa. Najpierw myślę nad sensem wypowiedzi. A potem ewentualnie wpadam, żeby poprawić ortografię i interpunkcję. Chociaż zazwyczaj nie mam z tym problemów. Bardzo rzadko. Niezmiernie. W zasadzie można to pominąć :) Każdemu zdarzy się błąd, ale jeżeli już ja robię, to jest to zazwyczaj zwyczajna literówka. Początek - sens wypowiedzi. i bez emocji oraz osobistych przejażdżek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-04-17 15:26:08 (3 lata temu)
stoik
 
do stoik: jak w końcu kogoś bardzo zirytujesz, to ten ktoś Cię stąd wyrzuci. nie mam takich uprawnień. to nie ja. ale chętnie popatrzę, jak się uczysz dobrych manier.
2023-04-17 15:50:16 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do stoik: a skoro już o tym myślę. czy mogę dostać pełne uprawnienia ? nie mam zamiaru ich nadużywać. ........ przez stan zasiedzenia. nigdy się nie dopominałem. ale należy się jak Virtuti Militari. Po mojej śmierci możecie sobie dać spokój. ktoś mi coś takiego obiecywał. nie wiem. potraktuję to jako tytuł honorowy. znacie jakiegoś YYYlocka ? do seksu nie doszło.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-04-17 15:55:36 (3 lata temu)
Darek Pawlak
Na stronie od 2019 listopad
6 lat 7 miesięcy 25 dni
Dodane: 8 marca 2023, godz. 23:50:02
Rozmiar: 894px x 1500px
Licencja: Public Domain
3 pobrania
1004 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Darek Pawlak
Obiekty widoczne na zdjęciu
stacje
Wydarzenia historyczne
więcej zdjęć (6)