starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
ylooC
+3 głosów:3
Moim zdaniem, to może być most na Czarnej Przemszy, na trasie Zawiercie Poręba .... ten tutaj Z tego ujęcia google, wydaje się, że konstrukcja przyczółków pasuje. Ale bez fizycznych oględzin nic pewnego.
2024-01-12 14:44:21 (2 lata temu)
ylooC
+1 głosów:1
do ylooC: Natomiast na geoportalu, jest zdjęcie lekko pod kątem, pasuje idealnie...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2024-01-12 14:46:46 (2 lata temu)
ylooC
+1 głosów:1
Ja nie mam wątpliwości - to dokładnie ten most.... jakieś głosy przeciw?Nawet układ ścieżek wydeptanych wtedy i dzisiaj pasuje do zdjęć z google i geoportalu
2024-01-13 00:35:48 (2 lata temu)
do ylooC: Pytanie czy istnieje nadal czy przy odbudowie linii 182 został zastąpiony nowym...
2024-01-13 16:40:49 (2 lata temu)
4elza
Na stronie od 2019 luty
7 lat 4 miesiące 7 dni
Dodane: 17 grudnia 2023, godz. 7:46:13
Rozmiar: 3500px x 2484px
0 pobrań
714 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia 4elza
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wykonawca: TPF sp. z o.o.
Inwestor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zbudowano: 2020-2023
Umowa o nadzór dotyczy ważnego społecznie projektu, którego wartość wynosi 660 mln zł, a dofinansowanie pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Prace budowlane już się rozpoczęły i planowane są do II kwartału 2023 roku. Dostęp do kolei zwiększą nowe przystanki: Miasteczko Śląskie Centrum, Mierzęcice, Zawiercie Kądzielów oraz stacja Pyrzowice Lotnisko. W Zawierciu, Pyrzowicach i Tarnowskich Górach zostaną zamontowane windy, aby ułatwić podróże osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony będą oświetlone i wyposażone w wiaty, ławki, nagłośnienie i monitoring oraz czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Na stacji Zawiercie będzie nowy peron. Z myślą o wygodzie podróżnych zostaną zmodernizowane perony na stacjach: Tarnowskie Góry, Siewierz i Poręba.

W ramach zadania zostanie odbudowany 30-kilometrowy nieczynny odcinek toru między Tarnowskimi Górami a Siewierzem. Rewitalizacja i elektryfikacja dotyczyć będzie ok. 48 km linii kolejowej. Do portu lotniczego pociągi będą jeździć z prędkością do 140 km/h. Projekt ma także istotne znaczenie dla sprawnych przewozów towarowych. Pociągi towarowe przyspieszą do 80 km/h, linią pojadą też cięższe składy. Inwestycja obejmie 59 obiektów inżynieryjnych, w tym budowę dwupoziomowych skrzyżowań m.in. z autostradą A1 i drogą wojewódzką DW 913 Będzin – Pyrzowice. Będzie bezpieczniej dzięki modernizacji 38 przejazdów kolejowo-drogowych.
Info:
Linie kolejowe w Polsce
więcej zdjęć (10)