starsze
Czerniawa Zdrój - Nové Město pod Smrkem - polsko-czeskie przejście graniczne
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Dariusz Łukasik
Na stronie od 2012 marzec
14 lat 3 miesiące 1 dzień
Dodane: 26 stycznia 2024, godz. 21:37:04
Autor zdjęcia: Dariusz Łukasik
Rozmiar: 2048px x 1347px
Licencja: CC-BY-SA 2.0
Aparat: NIKON D5600
1 / 125sƒ / 5.6ISO 12520mm
0 pobrań
1246 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Dariusz Łukasik
Obiekty widoczne na zdjęciu
granice państwa
Zbudowano: 1997
Zlikwidowano: 2007

W 1997 roku, uroczyście, z pompą odbyło się otwarcie przejścia granicznego w Czerniawie koło czeskiego Mezimesti. Byli parlamentarzyści, ambasadorzy, przedstawiciele czeskich i polskich samorządów, orkiestra grała.



21 grudnia 2007 roku w wyniku układu Schengen do którego Polska przystąpiła przejście zostało zlikwidowane. Wiaty i urządzenia zdemontowano. Został budynek który ma obecnie zupełnie inne funkcje, a do Czech po prostu się jedzie nie zastanawiając się co wopiści i celnicy wymyślą! ;-)


Zbudowano: 1997
Dawniej: Strażnica WOP
ul. Długa
więcej zdjęć (51)