|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
31 lipca 1963 , "Katowiccy architekci H. Buszko i A. Franta są autorami projektu budynku nowego Ośrodka Leczniczo-Wypoczynkowego dla Związku Nauczycielstwa Polskiego". (fot. K. Seko)Skomentuj zdjęcie |
19 pobrań 4196 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia TW40 Obiekty widoczne na zdjęciu Dom wypoczynkowy "Nauczyciel" więcej zdjęć (31) Architekci: Henryk Buszko, Aleksander Franta Wykonawca: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego w Bielsku-Białej Zbudowano: 1961-1963 Dawniej: "Dom Nauczyciela" Uroczystość otwarcia pierwszego z planowanych do budowy ośrodków wypoczynkowych w Jaszowcu miała miejsce w sierpniu 1963 roku. W uroczystości prócz przedstawicieli nauczycieli, dla których potrzeb wybudowano obiekt brał udział m.in. Edward Gierek i Jerzy Ziętek. ul. Wczasowa więcej zdjęć (144) Dawniej: Friedenstal |