starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.79

Kresy woj. małopolskie Kraków Prądnik Biały al. 29 Listopada

25 sierpnia 2024 , Widok na skrzyżowanie A29L z ulicą Banacha od strony północnej. Na dalszym planie góry, na samym skrzyżowaniu autobus Solaris Urbino IV electric na linii 503 relacji Górka Narodowa P+R - Nowy Bieżanów Południe, skręcający do Osiedla Gotyk

Skomentuj zdjęcie
Da się zrobić by Aleja 29 Listopada wyświetlała się wyżej od ulicy Banacha?
2024-08-26 11:42:49 (rok temu)
fantom
+2 głosów:2
do elot360: Kolejność przypisań do obiektów wyświetlanych pod zdjęciem wynika z wysokości numeru danego obiektu. Im numer wyższy - tym przypisanie jest niżej.
2024-08-26 12:04:37 (rok temu)
do fantom: Mówiąc kolokwialnie, niedasie?
2024-08-26 12:14:28 (rok temu)
do elot360: Chyba nie ale może ktoś ma na to sposób, bo losowa kolejność przypisań bywa często myląca.
2024-08-26 12:33:31 (rok temu)
da signa
+1 głosów:1
do fantom: Ja bym tego zdjęcia w ogóle nie przypisywała do ul. Banacha, której tu nie widać. Zamiast tego można nanieść znaczniki na widoczne budynki i wszystko będzie przejrzyste.
2024-08-26 12:38:49 (rok temu)
do da signa: Jak nie widać skoro to skrzyżowanie z tą właśnie ulicą? Chyba że widać ją "za mało", ale to bym potrzebował jakichś wytycznych ile danej ulicy musi być widać by warto było ją również przypisać. Albo może użyć formy notki?
2024-08-26 12:42:06 (rok temu)
fantom
+2 głosów:2
do da signa: Ja również, a info w podpisie byłoby zupełnie wystarczające.
2024-08-26 12:43:55 (rok temu)
Mam prośbę do kogoś kto ma w tym wprawę. Chciałam skorygować znacznik liniowy ulicy Banacha, bo nie przenosi do obiektu i nie udaje mi się to.
2024-08-26 13:12:42 (rok temu)
do da signa: Usunąłem przypisanie do ulicy Banacha. Jbc pod tym zdjęciem była długa dyskusja na temat edycji mapy:

Z mojej strony dodam że po wejściu na stronę danego obiektu wybierasz "edytuj mapę" na górze strony, wtedy otwiera się edytor interesującego ciebie obiektu ale tak naprawdę możesz w tym oknie edytować każdy. Po kliknięciu w daną linię powinien pojawić się pasek na dole mapy z funkcjami "Zapisz" i "Anuluj". Zasada której się nauczyłem jest taka że po każdorazowym edytowaniu jednej linii trzeba dawać "Zapisz", inaczej nasze zmiany idą do piachu.
Przykładowo, jeśli zmienisz położenie kilku punktów linii A i nagle klikniesz na linię B, wtedy zmienione punkty linii A wrócą do poprzednich lokalizacji. Pomiędzy obiema czynnościami musi zajść zapisanie zmian
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodana instrukcja edytowania
2024-08-26 14:36:03 (rok temu)
do elot360: Tak, tylko mi chodzi o znacznik liniowy na zdjęciu.
2024-08-26 14:41:35 (rok temu)
do da signa: Żeby na zdjęciu wyświetlała się linia?
2024-08-26 14:50:58 (rok temu)
do elot360: Tak, ktoś go naniósł, ale nie działa tak jak trzeba.
2024-08-26 15:14:28 (rok temu)
do da signa: Spróbowałem to poprawić. Wygląda lepiej czy zupełnie nie o to chodziło?
2024-08-26 15:22:22 (rok temu)
do elot360: Chodzi o to, że po najechaniu myszka na linie powinna się wyświetlić nazwa ulicy, a po kliknięciu powinien się otworzyć jej obiekt.
2024-08-26 15:45:13 (rok temu)
do da signa: To jest dla mnie jakaś czarna magia, bo mimo wklejenia id obiektu nadal nie działa, a po próbie naprawienia nagle wyświetla się że ID jest błędne (Mimo że takie same). Bardziej mnie zastanawia że skoro to nie działa, to czemu po wejściu w obiektu ulicy Banacha to zdjęcie wyświetla się prawidłowo :/
2024-08-26 15:54:17 (rok temu)
da signa
+1 głosów:1
do elot360: Obawiam się, że to jakiś błąd systemowy. Napisze o tym na forum technicznym.
2024-08-26 16:07:08 (rok temu)
ylooC
+2 głosów:2
do da signa: Zrobione
2024-08-26 17:10:27 (rok temu)
da signa
+1 głosów:1
do ylooC: Dziękuję bardzo.
2024-08-26 17:20:35 (rok temu)
do ylooC: A jak teraz ruszę tą kreskę żeby, w moim odczuciu, bardziej odpowiadała przebiegowi ulicy, to nadal będzie działać czy mam tego nie ruszać póki działa? :P
2024-08-27 11:18:19 (rok temu)
ylooC
+1 głosów:1
do elot360: Możesz ruszać kreskę, nic się nie stanie.
2024-08-27 12:56:36 (rok temu)
Jazzek
+3 głosów:3
do elot360: Uprzedzam, że ruszanie kreską to wyższy stopień wtajemniczenia, ciągle mam z tym problemy. Więc się jakby co nie frustruj tylko wołaj o pomoc .
2024-08-27 13:19:23 (rok temu)
elot360
+3 głosów:3
do Jazzek: Chyba kreska przeżyła operację. Dziękuję za słowa otuchy
2024-08-27 14:30:12 (rok temu)
do ylooC: W sumie mam jeszcze pytanie. Czy ma sens oznaczać znaczniki pojedynczych zdjęć na mapie, jak na próbę zrobiłem pod tym zdjęciem?
2024-08-27 14:35:13 (rok temu)
ylooC
+1 głosów:1
do elot360: Nie widzę powodu dla którego byłoby to coś złego. Może to komuś pomoże w "odnalezieniu" się na mapie. Ale szczerze, mrówcza robota, a mało kto patrzy na mapkę po prawej i szuka czerwonego oczka :)
2024-08-27 16:31:40 (rok temu)
blaggio.
+3 głosów:3
do elot360: Zgadzam się z "przedmówcą", że nie ma przeszkód, aby używać tego znacznika. Sam go czasem stosuję, zwłaszcza gdy chyba od roku istnieje możliwość dodania do niego znacznika kierunku, w którym "patrzy" zdjęcie", a nawet regulowania rozwarcia zgodnie z zasięgiem kadru. Dla przykładu dostosowałem odpowiednio znacznik zdjęcia zalinkowanego przez Ciebie.Ta modyfikacja podobno została wprowadzona dla stosowania głównie przy zdjęciach z dronów, ale dla zdjęć przyziemnych z szerokimi lub odległymi widokami też jest przydatna.
Po dodaniu znacznika zdjęcia, czyli "czerwonego oczka", trzeba w nie kliknąć prawym klawiszem myszy, co wywoła pojawienie się trójkącika zaczepionego w środku oczka. Kursorem można ten trójkącik ustawić zgodnie z kierunkiem patrzenia i regulować jego rozwartość kółkiem myszy trzymając kursor na trójkąciku. Ponowne kliknięcie w oczko prawym klawiszem usuwa trójkącik, jeśli chcemy coś skorygować.

Teoretycznie każde zdjęcie można by opatrywać tym znacznikiem, ale to nie ma sensu w przypadku zdjęć z bliska, i gdy nie ma wielkiego znaczenia oznaczenie miejsca wykonania zdjęcia, a także gdy łatwo z widoku wywnioskować gdzie to było lub ostatecznie można to bez problemu opisać pod zdjęciem, nie mówiąc już o tym, że nadmiar tych znaczników "zaśmieciłby" mapę. Dlatego najlepiej używać tego tam, gdzie to rzeczywiście w czymś pomaga.
2024-08-27 23:15:46 (rok temu)
do Jazzek: Wołam o pomoc:

Udało mi się stworzyć jakiś kreskowy monolit który po kliknięciu prawym przyciskiem myszy zamiast usuwać punkt, tworzy kolejną prostą
2024-08-28 10:20:33 (rok temu)
do elot360: Właśnie. Jak widzisz, często pojawiają się problemy z takim znacznikiem. Wymaga to trochę cierpliwości przy ponawianiu prób dodania.
Akurat ja skasowałem twój monolit bez problemu prawoklikiem. Ale po dodaniu go od nowa na zdjęciu nie wyświetlała się nazwa. Załatwiłem to dodając go jeszcze raz i w ramce "opis znacznika" po zaznaczeniu początku linii wpisałem nazwę ryzykując, że na zdjęciu będzie wyświetlała się zdublowana, a także ustaliłem grubość linii suwakiem, i wykreśliłem linię, ale ustawiłem ją wyżej, żeby nie kłóciła się z miniaturkami u dołu zdjęcia.
2024-08-28 21:08:24 (rok temu)
yani
+2 głosów:2
do blaggio.:
Dodam, iż przy usuwaniu punktów znaczników liniowych na zdjęciu, musi się on podświetlić na zielono i dopiero wtedy daje się usunąć.
2024-08-28 23:41:20 (rok temu)
do yani: Aaa, dobrze wiedzieć. Nie zwracałem wcześniej na to uwagi.
2024-08-28 23:44:30 (rok temu)
yani
+1 głosów:1
do blaggio.:
To uwaga szczególnie dotycząca naniesionych błędnie lub przypadkowo punktów blisko koło siebie.
2024-08-28 23:46:33 (rok temu)
elot360
Na stronie od 2024 maj
2 lata 1 miesiąc 21 dni
Dodane: 26 sierpnia 2024, godz. 11:35:25
Autor zdjęcia: elot360
Rozmiar: 2000px x 1500px
Aparat: VOG-L29
1 / 720sƒ / 3.4ISO 5014mm
2 pobrania
1094 odsłony
5.79 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia elot360
Obiekty widoczne na zdjęciu
al. 29 Listopada
więcej zdjęć (49)