Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Pierwsze starania, aby utworzyć nową parafię sięgają 1897 r. Kościół wybudowano w latach 1923-1925 staraniem ks. prałata Józefa Kubisa. Parafia ta została erygowana przez kardynała Adolfa Bertrama i powstała w wyniku podziału parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Świątynię konsekrowano 26 października 1925 r. Pierwszym proboszczem został ks. Franciszek Sonnek. Dwa ołtarze w nawach bocznych są dziełem rzeźbiarza Schreinera z Monachium. Drogę krzyżową namalował prof. Kasper Schleibner z Monachium w 1928 r. W lutym 1929 r. poświęcono organy wykonane przez Berschdorfa z Nysy.