starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 20 głosów | średnia głosów: 5.89
Skomentuj zdjęcie
† Festung
+3 głosów:3
Jesteś mistrzem porównań Kavikvsie!
2011-11-28 20:40:49 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+3 głosów:3
do † Festung: To jest zwykły fart.
2011-11-28 20:54:50 (14 lat temu)
WW
+2 głosów:2
Wciąż stoi, ciekawe jak długo jeszcze. A taki jest śliczny.
2011-11-28 22:31:51 (14 lat temu)
† KazimierzP
+2 głosów:2
Sprawdziłem! Jest to budynek w rejestrze zabytków, więc powinien postać! Tylko ciekawe kto jest właścicielem. Czy gmina, czy prywatny!?
2011-11-29 10:18:13 (14 lat temu)
WW
+5 głosów:5
do † KazimierzP: Obawiam się, że na prawa fizyki rejestr zabytków nie działa :)
2011-11-29 10:21:00 (14 lat temu)
† KazimierzP
+1 głosów:1
Ale w takim przypadku Konserwator Zabytków może przymusic właściciela do prac zabezpieczających. Obiekt rejestrowy może być dofinansowywany ze środków publicznych (gminy, Ministerstwa Kultury) - nawet jak jest to obiekt w prywatnych rękach. Obiekty prywatne nie wpisane do rejestru, nawet jak są cenne, nie mogą być dofinansowywane.
2011-11-29 10:30:01 (14 lat temu)
WW
+4 głosów:4
do † KazimierzP: Widzę Kazimierzu, że zapoznałeś się z polskim systemem ochrony zabytków od strony teoretycznej :)
2011-11-29 11:41:23 (14 lat temu)
Słupek z elektryką wciąż ten sam.
2011-11-29 12:15:09 (14 lat temu)
do WW: Ze strony praktycznej, łącznie z wykonawczą też!
2011-11-29 21:57:47 (14 lat temu)
† KazimierzP
+2 głosów:2
Widzę i czytam, że do nas też trafiło podejście do wypowiedzi jak w innych forach internetowych! Gdy wypowiedź jest sarkastyczna, krytyczna (krytykancka) to to się podoba, gdy wypowiedź jest w miarę konstruktywna to podchodzi się do niej co najmniej z dystansem!?!
Więc do meritum! Są u nas w Polsce mechanizmy dające możliwość wspierania finansowego zabytków i wiele instytucji, osób z tego korzysta. Wielu czeka aż ktoś za nich to zrobi, napisze wniosek do Konserwatora, czy gminy. Są też tacy którzy mają usta pełne frazesów "o trosce", a tak napradę chcą aby ten zabytek będący w ich posiadaniu (i obowiązkach) sam zniknął, zawalił!
Mam nadzieję, że my poprzez naszą stronę fotopolska będziemy kreować tę pozytywną postawę! Czego wam wszystkim życzę!!!
2011-11-30 06:53:20 (14 lat temu)
WW
do † KazimierzP: Sytuacje, w których konserwator w istocie "przymusza" niezainteresowanego właściciela do prac zabezpieczających są bardzo rzadkie. Jeżeli jesteś praktykiem, to zapewne wiesz, że egzekucja sądowa postanowień konserwatorskich leży - szczególnie w przypadkach, kiedy właściciel nie prowadzi inwestycji i nie zależy mu na współpracy z konserwatorem.
2011-11-30 10:24:06 (14 lat temu)
Niestety wielu Konserwatorów jest z nadania, a nie z powołania! Dodatkowo nasze sądy działania przeciw zabytkom traktują jako "niska szkodliwośc czynu!".
Niemniej świadomość wzrasta i już byłem świadkiem wielu skutecznych interwencji!
2011-11-30 10:42:53 (14 lat temu)
Kavikvs
Na stronie od 2004 wrzesień
21 lat 9 miesięcy 17 dni
Dodane: 28 listopada 2011, godz. 13:27:09
Autor zdjęcia: Kavikvs
Rozmiar: 900px x 576px
0 pobrań
2251 odsłon
5.89 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Kavikvs
Obiekty widoczne na zdjęciu
gospodarstwa rolne
Spichlerz
więcej zdjęć (8)
Zbudowano: 1787
Zabytek: A2449/1549 z dnia 25.02.66
ul. Zamkowa
więcej zdjęć (15)