| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat milicki
OBIEKTY - ul. Zamkowa
1
2
3
4
10
Obiekty w okolicy
Żmigrodzka 6
66
m
Sułów
Żmigrodzka 10a
78
m
Sułów
Żmigrodzka 8
79
m
Sułów
Bank Spółdzielczy w Miliczu
86
m
Sułów
Żmigrodzka 4
86
m
Sułów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Spichlerz

Zbudowano: 1787
Zabytek: A2449/1549 z dnia 25.02.66
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Sypie się - remont by się przydał...
2011-11-29 12:54:22 (14 lat temu)
pawulon
 
Przeca takie już dodałeś Kavikvsie, i to z pięknym porównaniem :)
2011-11-29 13:32:26 (14 lat temu)
mar
 
+3 głosów:3
hehe. Pisaliśmy to samo w jednym czasie :)
2011-11-29 13:43:47 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do pawulon: Tamto jest małe do porównania a to jest duże.
2011-11-29 13:42:55 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
do pawulon: Tak, ale musiałem się dopasować do porównywanego zdjęcia, które jest małe i nie wyraźne. To drugie, większe zdjęcie lepiej pokazuje szczegóły tej interesującej budowli. Chyba było warto?
2011-11-29 13:43:02 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+5 głosów:5
do mar: Mar, proszę mi nie przerywać, kiedy piszę.
2011-11-29 13:43:51 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Ok, myślałem że to przez pomyłkę :)
2011-11-29 13:44:22 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+5 głosów:5
do mar: No znowu mi przerwałaś. Nie mam klawiatury, by wyrazić oburzenie.
2011-11-29 13:45:04 (14 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Już nie będę.
2011-11-29 13:54:54 (14 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
Jesteś mistrzem porównań Kavikvsie!
2011-11-28 20:40:49 (14 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Wciąż stoi, ciekawe jak długo jeszcze. A taki jest śliczny.
2011-11-28 22:31:51 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Sprawdziłem! Jest to budynek w rejestrze zabytków, więc powinien postać! Tylko ciekawe kto jest właścicielem. Czy gmina, czy prywatny!?
2011-11-29 10:18:13 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Ale w takim przypadku Konserwator Zabytków może przymusic właściciela do prac zabezpieczających. Obiekt rejestrowy może być dofinansowywany ze środków publicznych (gminy, Ministerstwa Kultury) - nawet jak jest to obiekt w prywatnych rękach. Obiekty prywatne nie wpisane do rejestru, nawet jak są cenne, nie mogą być dofinansowywane.
2011-11-29 10:30:01 (14 lat temu)
Słupek z elektryką wciąż ten sam.
2011-11-29 12:15:09 (14 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
Widzę i czytam, że do nas też trafiło podejście do wypowiedzi jak w innych forach internetowych! Gdy wypowiedź jest sarkastyczna, krytyczna (krytykancka) to to się podoba, gdy wypowiedź jest w miarę konstruktywna to podchodzi się do niej co najmniej z dystansem!?!
Więc do meritum! Są u nas w Polsce mechanizmy dające możliwość wspierania finansowego zabytków i wiele instytucji, osób z tego korzysta. Wielu czeka aż ktoś za nich to zrobi, napisze wniosek do Konserwatora, czy gminy. Są też tacy którzy mają usta pełne frazesów "o trosce", a tak napradę chcą aby ten zabytek będący w ich posiadaniu (i obowiązkach) sam zniknął, zawalił!
Mam nadzieję, że my poprzez naszą stronę fotopolska będziemy kreować tę pozytywną postawę! Czego wam wszystkim życzę!!!
2011-11-30 06:53:20 (14 lat temu)
Niestety wielu Konserwatorów jest z nadania, a nie z powołania! Dodatkowo nasze sądy działania przeciw zabytkom traktują jako "niska szkodliwośc czynu!".
Niemniej świadomość wzrasta i już byłem świadkiem wielu skutecznych interwencji!
2011-11-30 10:42:53 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+3 głosów:3
do † Festung: To jest zwykły fart.
2011-11-28 20:54:50 (14 lat temu)
WW
 
+5 głosów:5
do † KazimierzP: Obawiam się, że na prawa fizyki rejestr zabytków nie działa :)
2011-11-29 10:21:00 (14 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do † KazimierzP: Widzę Kazimierzu, że zapoznałeś się z polskim systemem ochrony zabytków od strony teoretycznej :)
2011-11-29 11:41:23 (14 lat temu)
do WW: Ze strony praktycznej, łącznie z wykonawczą też!
2011-11-29 21:57:47 (14 lat temu)
WW
 
do † KazimierzP: Sytuacje, w których konserwator w istocie "przymusza" niezainteresowanego właściciela do prac zabezpieczających są bardzo rzadkie. Jeżeli jesteś praktykiem, to zapewne wiesz, że egzekucja sądowa postanowień konserwatorskich leży - szczególnie w przypadkach, kiedy właściciel nie prowadzi inwestycji i nie zależy mu na współpracy z konserwatorem.
2011-11-30 10:24:06 (14 lat temu)
Twarda sztuka, jeszcze stoi:).
2012-05-31 18:25:51 (14 lat temu)
atom
 
Szkoda, że tak niszczeje. Ale z drugiej strony wyremontowany straciłby wiele ze swego uroku.
2021-10-03 22:03:40 (4 lata temu)
bogox
 
+3 głosów:3
Już spalony.
2022-10-02 22:05:46 (3 lata temu)
bogox
 
+2 głosów:2
To własność prywatna - ... to se ne wrati ...
2022-10-03 21:05:54 (3 lata temu)
bogox
 
+1 głosów:1
po czesku to tak
2022-10-03 21:25:11 (3 lata temu)
mamik
 
+4 głosów:4
do atom: Wkrótce zawali się dach i urok pryśnie.
2021-10-03 22:14:41 (4 lata temu)
atom
 
+1 głosów:1
do mamik: Też znam takie miejsca...
2021-10-03 22:18:23 (4 lata temu)
mamik
 
+3 głosów:3
2022-10-02 22:22:20 (3 lata temu)
do mamik: Myślę że w gminie znajdą się pieniądze na odbudowę.
2022-10-02 22:26:47 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do bogox : To se nevrátí ☺☺☺
2022-10-03 21:07:33 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Spichlerz na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet