|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1932-1937 , Samochód na fotografii jak widać służył do przewozu wyrobów z wikliny. Przed II wojną Chróściczanie sprzedawali swoje wyroby m.in. w Prusach Wschodnich, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Był czas że z wikliny żyło ok 500 rodzin w Chróścicach i okolicy. Najwięksi handlarzy było stać na zakup takich samochodów czy kamienic w Opolu. Tak pisze Piotr Szafrański via FB. Foto z zasobów Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Dziękujemy za udostępnienie ;-)Skomentuj zdjęcie
|
1 pobranie 1088 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia foxi Obiekty widoczne na zdjęciu Opolskie - zdjęcia niezidentyfikowane więcej zdjęć (86) |