|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
5 maja 2025 , Poznań, Trasa Kórnicka (odcinek wzdłuż ulicy Warczygłowy).Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 10 maja 2025, godz. 19:24:04 Autor zdjęcia: ant_man03 Rozmiar: 1700px x 1133px Aparat: Canon EOS 250D Obiektyw: EF-S18-55mm f/3.5-5.6 III 1 / 320sƒ / 8ISO 10050mm
0 pobrań 368 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ant_man03 Obiekty widoczne na zdjęciu
Trasa Kórnicka więcej zdjęć (8) Zbudowano: 1979 Trasa Kórnicka - otwarta 23 lutego 1979 roku trasa tramwajowa łącząca skrzyżowanie ulic Kórnickiej (która dała nazwę trasie) oraz Zamenhofa (obecnie Jana Pawła II) z pętlą na osiedlu Lecha. Jej budowę rozpoczęto 15 maja 1978 roku. Na trasę, otwartą w 34. rocznicę wyzwolenia Poznania, skierowano linię nr 5 (z Górczyna) oraz nowo uruchomioną linię nr 23 z ulicy Lampego (obecnie Gwarna). Kilka lat później, 1 lutego 1982 roku do pętli na osiedlu Lecha skierowano linię nr 17. W roku 1985 otwarto trasę tramwajową na Górnym Tarasie Rataj w osi ulicy Jedności Słowiańskiej (obecnie Chartowo i Żegrze) do ronda Starołęka. Od października 1983 roku na odcinku od ronda Starołęka do osiedla ZWM (obecnie przystanek Żegrze I) kursowała linia wahadłowa W. W roku 2007 oddano do użytku przedłużenie Trasy Kórnickiej na wprost do centrum miasta bez konieczności objazdu tramwajów przez ronda Rataje lub Śródka. W roku 2012 zostało uruchomione, planowane już w chwili otwarcia trasy Kórnickiej, przedłużenie do Franowa biegnące od zlikwidowanej pętli na osiedlu Lecha. Tramwaje w Poznaniu więcej zdjęć (138) Zbudowano: 1880/1898 Pierwszy tramwaj konny w Poznaniu wyjechał na trasę w 1880 r. r., natomiast pierwszą linię elektryczną uruchomiono w 1898 r. Moderus Gamma LF 04 AC BD więcej zdjęć (5) Zbudowano: 2025 ul. Katowicka więcej zdjęć (17) |