starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6

Kresy woj. dolnośląskie powiat polkowicki Polkowice Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice

15 kwietnia 2005 , ZG Polkowice-Sieroszowice, około kilometr pod ziemią. W górnej połowie zdjęcia widoczne łupki miedzionośne. Zawierają one niecałe 2% miedzi i należą do jednych z bogatszych złóż tego typu. Wydobycie opłaca się już od zawartości 0,5%.

Skomentuj zdjęcie
To, że w Polkowicach wydobywa się sól kamienną, jest mało znanym faktem. W tzw. Polsce szczególnie. My wiemy, bo mamy układy z Polkowicami , a sól tę konsumujemy od lat. Bywają ogromne okazy kryształów polkowickiej soli, w setki kilogramów idące.
2012-01-06 00:03:05 (14 lat temu)
To jeszcze w ramach ciekawostek o KGHM: "KGHM Polska Miedź S.A. jest drugim producentem srebra rafinowanego na świecie."
2012-01-06 09:49:45 (14 lat temu)
do † Festung: No dokładnie; zawsze się interesowałem geografią, a już szczególnie geografią Polski i nigdy, nigdzie nie trafiłem na informację, że tam też się wydobywa sól. Nawet na studiach o tym nie mówiono, ani w żadnym podręczniku nie pisano. Gdybym tam nie pojechał to bym też nie wiedział
2012-01-06 11:05:47 (14 lat temu)
do Bałuciorz: Ta sól trafia później głównie na drogi
2012-01-06 11:10:34 (14 lat temu)