|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
15 kwietnia 2005 , ZG Polkowice-Sieroszowice, około kilometr pod ziemią. W górnej połowie zdjęcia widoczne łupki miedzionośne. Zawierają one niecałe 2% miedzi i należą do jednych z bogatszych złóż tego typu. Wydobycie opłaca się już od zawartości 0,5%.Skomentuj zdjęcie
|
4 pobrania 3107 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Bałuciorz Obiekty widoczne na zdjęciu
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice więcej zdjęć (10) Zbudowano: od 1962 Więcej do poczytania tutaj: />Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice - oddział KGHM Polska Miedź, jedna z 3 kopalń miedzi w Polsce. Kopalnia ta powstała w wyniku połączenia w 1996 r. kopalń "Polkowice" i "Sieroszowice". Kopalnia "Polkowice" powstała w latach 1962-68, kopalnia "Sieroszowice" - w latach 1972-80. Roczne wydobycie: 9,2 mln t polimetalicznej rudy zawierającej 1,9% miedzi 0,00003% srebra, oraz 200 000t soli o zawartości 97-99% NaCl. Szyby: 11 szybów wentylacyjnych, z czego 3 pełnią również funkcję wydobywczą. System eksploatacji: Komorowo-filarowy z ugięciem stropu, z częściowym wypełnieniem zrobów kamieniem Zasoby przemysłowe: 296 mln t (szacunek na 31 grudnia 1999). Źródło: Autorzy: Licencja: [ CC-BY-SA 3.0] |